حسنی، نماینده رشت:

استاندار نشان داد شعار نمیدهد بلکه در عمل به حرفهای خویش پایبند است/ عده ای اشخاص با لابی و ارتباط می خواهند جلوی اجرای قانون را بگيرند

گیل نگاه:  محمدصادق حسنی به عنوان نماینده مجلس، خود را منتخب مستقیم مردم می داند و قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن را مهمترین وظیفه نمایندگان. او می گوید آماده است تا تمام ظرفیت خود را به عنوان نماینده و بر اساس قانون در راستای کمک به استاندار و مسئولین اجرایی استان به کار گیرد.

در ادامه گفتگو با نماینده مردم رشت را می خوانید:

جناب آقای دکتر حسنی جنابعالی عملکرد استاندار گیلان دکتر سالاری را در مدت کوتاه گذشته از استانداری ایشان چگونه ارزیابی میکنید؟
از نظر من دکتر سالاری با توجه به جوانی و در عین حال تجربه خوبی که در طول مدیریت سالهای گذشته داشته توانسته در بسیاری از موارد کارنامه درخشانی در همین مدت کوتاه داشته باشد.به عنوان مثال شما به همین قضیه انتصاب جوانان و زنان نگاه کنید.ایشان نشان داد که استاندار شعار نمیدهد بلکه در عمل به حرفهای خویش پایبند است.
خیلی ها در طول این سالها شعار جوانگرایی دادند اما تنها در حرف اما این سالاری بود که این ظرفیت عظیم را علیرغم سنگ اندازی بسیاری فعال کرد،هر چند معتقدم هنوز راه زیادی باقیست که امیدوارم به زودی شاهد طی آن توسط استاندار باشیم.

جایگاه نمایندگان استان را در این مورد چگونه ارزیابی میکنید؟
نمایندگان منتخب مستقیم مردمند و همین نشانگر شأن مجلس است.قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن مهمترین وظیفه نمایندگان است که امیدوارم بتوانیم نسبت به عهدی که با مردم بسته ایم وفادار باشیم.

جناب اقای حسنی در همین قضیه قانون جدید انتخابات شوراها شاهد فشار برخی از نمایندگان در عدم اجرای قانون بوده ایم.لطفا صراحتا نظر خود را بفرمایید؟
ببینید طبق قانون جدید مثلا شاهد ممنوعیت حضور اصناف به طور همزمان در شوراها بودیم.برخی دوستان حتی طرحی را با دو فوریت به مجلس آوردند که قانون را تغییر دهند و در هر صورت این طرح رای نیاورد.من واقعا متاسفم که عده ای از دوستان بنا بر ارتباط با اشخاص میخواهند جلوی اجرای قانون را بگیرند.کار به جایی رسیده که شخصی در کمال تعجب در انتخابات بعدی اصناف هم شرکت میکند و ما در عمل میبینیم هیچ اتفاقی برای برخورد صورت نگرفته است.سوال من از برخی همکاران محترم این است که مگر خودشان در روند تصویب این قانون نبوده اند که امروز تلاش میکنند با لابی جلوی اجرای آن را بگیرند.
من همینجا از شخص استاندار خواهش میکنم که شخصا به مساله ورود کرده و قانون را اجرا کنند.استاندار نشان داده تسلیم فشارهای بیرونی نمی شود و امروز خواست ما از ایشان هم همین عمل به قانون است.

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید؟
من همینجا اعلام میکنم که حسنی آماده است تا تمام ظرفیت خود را در جایگاه نماینده مجلس و بر اساس قانون در راستای کمک به استاندار و مسئولین اجرایی استان به کار گیرد.ان شالله به همیاری همه دوستان شاهد بهبود وضعیت خصوصا اقتصادی گیلان در روزهای آینده باشیم.

(۰)(۰)


کد مطلب: 172455
تاریخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…