از گوشی ژاپنی روی میز رئیس جمهوری آمریکا تا شعارهای «مرگ بر...»

«همین مرگ  گفتن‌ها مرگ  می‌آورد»

 

سید علی میرموذن

اخیراً یادداشت‌هایی در فضای مجازی پخش می‌شود که به جای این مرگ به راین و آن گفتن‌ها  بهتر است اقتصادمان را قوی کنیم و از این طریق با آمریکا مقابله کنیم و مثالی هم می‌آورند که ژاپنی‌ها می گویند که ما با قرار دادن گوشی پاناسونیک روی میز  رئیس جمهور آمریکا  با آن کشور  مقابله نمودیم  و مانند ملت ایران نیستیم که چهل سال است  شعار مرگ بر آمریکا می‌دهد و پیشنهاد می‌کنند که این استراتژی تغییر بکند.

در این مقال  به‌طور اجمالی و کوتاه به آن می‌پردازیم  و در واقع ” سخنی ست  برای انگیختن بحثی”

 

“همین مرگ  گفتن ها مرگ  می آورد “امام خمینی(ره)

به چهل سال قبل برگردیم

رژیم تا دندان مسلحی بنام رژیم پهلوی بر ایران مسلط است  که با ساواک و ارتش خود برهمه ملت احاطه دارد و صدا ها را در گلو خفه کرده است و از پشتیبانی قدرت های بزرگ  آن زمان آمریکا  چین و حتی شوروی برخوردار ست .بیش از چهل درصد منابع خود را صرف تجهیز ارتش ۲۴۰ هزار نفره خود می کند و چهل هزار  مستشار نظامی آمریکایی را در ایران حقوق می دهد   ژاندارم خلیج فارس است و تامین کننده منافع آمریکا در منطقه.

حالا انقلابیون می خواهند این رژیم را سرنگون کنند… اولین کاری که باید بکنند  برداشتن سیطره و احاطه ذهنی این رژیم سرکوبگر  در  اذهان است … چطور ؟  با همین  مرگ  گفتن ها…..این مرگ گفتن ها   اولا هیمنه و اقتدار پوشالی طرف مقابل را می شکند و در ثانی به انقلابیون توان وجرات  مقابله می دهد…

دشمنان از همین مرگ گفتن ها  به شدت می ترسند و به همین دلیل مرگ بر حکومت ها را مرگ  بر ملت ها تفسیر می کنند…

استراتژی  دیگری که حکومت ها  و گاه انقلابیون جهت  مقابله با قدرت  اتخاذ می کنند”  مضحکه کردن ” است.

«اگر شما یک‌بار  مردم را وادار سازید تا به آنان و ادعاهایشان بخندند … » بازی را برده اید  چطور ؟

«ژزوئیت‌» یک فرقه کاتولیکی بود که در سال ۱۵۳۴ میلادی برای دفاع از منافع واتیکان به وجود آمد.

جایی در رمان شهیر «خرمگس» اثر اتل لیلیان وینیچ (ترجمه خسرو همایون‌پور) می‌خوانیم که انقلابیون دور هم در جلسه‌ای مخفی، درباره راه‌های مبارزه صحبت می‌کنند. یکی پیشنهادی می‌دهد که دیگران نیز می‌پسندند و از همین جا شخصیت «خرمگس» وارد داستان می‌شود.

او می‌گوید: «اگر شما یک بار موفق شوید که ژزوئیت ها را مسخره کنید و مردم را وادار سازید تا به آنان و ادعاهایشان بخندند، بدون خونریزی، آنان را شکست داده‌اید.»

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 173750
تاریخ: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در رشت

گیل نگاه/ مائده سیدی: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه هایی…

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در لاهیجان

گیل نگاه/ احسان حسن پور: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه…

گزارش تصویری دیدار جمعی از جوانان حامی دولت و نماینده ولی فقیه در گیلان

گیل نگاه/جواد میرحسینی: دیدار صمیمی و هم اندیشی جمعی از جوانان حامی دولت با آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان صبح امروز برگزار شد. (گزارش مشروح)