تزریق پویایی نیروی جوان به بدنه مدیریت کشور، راه حل برون رفت از مشکلات

سید علیرضا (مرتضی) اقبالیان
رئیس ستاد جوانان دکتر روحانی در شهرستان لاهیجان

انقلاب اسلامی ایران که بسیاری از کارشناسان در دنیا از آن به عنوان مهم‌ترین رویداد قرن گذشته یاد می‌کنند، حاصل ایثار و رشادت‌های بانوان و جوانان این سرزمین به رهبری امام راحل بود. بر کسی پوشیده نیست که در مبارزات منجر به پیروزی انقلاب اسلامی، جوانان همواره پیش قراول لبیک به پیر جماران بودند و در صفوف اول مبارزه در برابر دژخیمان رژیم پهلوی سینه سپر می‌کردند. اما این پایان کار نبود، پس از پیروزی انقلاب در حالی که هنوز نهال انقلاب نوپا بود، کشور عزیزمان ایران مورد هجوم متجاوزانه‌‌ی رژیم بعث عراق قرار گرفت، در حالی که بیش از هفتاد کشور شرق و غرب دنیا از عراق حمایت می‌کردند، جوانان انقلابی ایران که دیگر رزمندگان اسلام نام گرفته بودند، در جدالی نابرابر با اتکا به ایمان و تقوای الهی و رهبری امام بزرگوار از ذره ذره خاک میهن عزیزمان دفاع کردند.
‎ چه بسیار مادرانی که قصه پر رمز و راز شهادت این بزرگورارن را در گوش نونهالان خود نجوا نمودند، جزیره مجنون شهادت می‌دهد وقتی شهید باکری، جوان سی ساله، ‎این سردار رشید اسلام، در حالی که سربازان رژیم بعث عراق در حال زدن تیر خلاص به لاله های گلگون کفن سرزمین‌مان بودند، حاضر نشد با زدن به دجله و پیمودن راه هفتاد متری جان خود را سالم به در ببرد و ماند و سربازان خود را تنها نگذاشت و سربلند شربت شهادت نوشید.
شاید برخی مدعیان امروز که از انتصاب بخشداران جوان توسط استاندار محترم گیلان برآشفته و حتی فریاد وامصیبتا سر می‌دهند، یادشان رفته وقتی که حاج احمد متوسلیان به فرماندهی لشکر ۲۷ محمد رسول الله منصوب شد تنها ۲۸ سال سن داشت!
نام اولین سیدالشهدای جبهه‌های جنگ را از یاد برده اید؟ حاج ابراهیم همت، وقتی که تنها ۲۸ ساله بود سردار و فرمانده عملیات خیبر شد! اگر بخواهیم از تک تک سرداران دوران هشت ساله دفاع مقدس نام ببریم، قطعاً عامل اشتراک اکثر این عزیزان؛ جوانی و نیروی جهادی بود که در همگی آنان وجود داشت.
با انتصاب دکتر مصطفی سالاری ۴۱ ساله به عنوان جوان ترین استاندار دولت یازدهم و دوازدهم؛ بارقه امید در دل جوانان سرزمین سبزمان شکل گرفت، ایشان که به خوشنامی و کارگشایی در دوران استانداری بوشهر اشتهار داشتند، از همان ابتدا با تدبیر استفاده از جوانان، نشان دادند که از جمله مدیرانی هستند که به واقع به شعارهای انتخاباتی دولت تدبیر و امید پابندند.
انتخابات رای به شیوه اداره کشور است، بدانیم که رای مردم به دکتر روحانی با همین شعارهای به کارگیری بانوان و جوانان شکل گرفت و قرار نیست کشور با نظر اقلیت مردم اداره شود.
اگر شیوه استفاده از برخی مدیران سالمند که به هیچ قیمتی حاضر به دل کندن از صندلی مسئولیت خود نبوده و نیستند مناسب بود که کشور به وضعیت اقتصادی که امروز با ان مواجهیم، دچار نمی‌شد.
بیایید باور کنیم که راه پیش رو بسیار دشوارتر است و جامعه امروز نیازمند تزریق نشاط و پویایی نیروی جوان به بدنه مدیریت است و برای برون رفت از مشکلاتی که امروزه شاهدش هستیم نیاز به جوانانی داریم که به صورت جهادی ادامه دهنده‌‌ی راه سرداران شهید هشت سال دفاع مقدس باشند.

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 173907
تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گذری به گلزار شهدای رشت در لحظه تحویل سال

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ لحظه تحویل سال که از راه میرسد، خانواده ها به هر طریق ممکن گردهم جمع میشوند تا عبور از زمستان و پای گذاشتن در بهار را با عزیزان خود جشن بگیرند. در این میان…

در حوالی نوروز با بازار شب عید انزلی

گیل نگاه:  مطهر منفرد/ اسفندماه هرچه بیشتر به پایان خود نزدیک می شود، تکاپوی خاص و زیباتری در بازار و خیابان ها  به راه می افتد. اینبار تصمیم داریم آخرین فرصت باقی مانده تا بهار 97 را با…

حال و هوای بازار عید رشت از نگاه دوربین گیل نگاه

گیل نگاه:  مائده سیدی / آرام آرام سالی جدید از راه میرسد و زمستان 96 از شهر رخت برمیبندد و جای خود را به بهار 97 می دهد. شهر رشت هم این ایام حال و هوای خاصی دارد…