لاهوتی تاکید کرد:

ضرورت تسریع در تشکیل شبکه مارینا

گیل نگاه:  نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ضرورت توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر به منظور ایجاد اشتغال در مناطق شمالی کشور، تمام طرح ها و ایده های سازمان بنادر و دریانوردی در این خصوص مورد حمایت مجلس قرار می گیرد.

مهرداد بائوج لاهوتی درخصوص ضرورت توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر، افزود: صنعت گردشگری رتبه سوم اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده است، لذا کشورما هم با توجه به جاذبه های متعدد باید از صنعت گردشگری استفاده حداکثری کند تا به میزان درآمدی که برای این بخش در افق ۱۴۰۴ تعریف شده است، دست پیدا کند.

وی تصریح کرد: جذب درآمد از طریق صنعت گردشگری دریایی بسیار حائز اهمیت است به طوری که بسیاری از کشورها میلیاردها دلار در سال از این حوزه درآمد زایی دارند. بنابراین توسعه صنعت گردشگری دریایی به ویژه در سواحل خزر ضرورت دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد:سازمان بنادر و دریانوردی عملکرد قابل قبولی درخصوص توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر به ویژه در بندر کاسپین داشته است، اما نکته حائز اهمیت این است که صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر باید از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی توسعه و رونق پیدا کند. سازمان بنادر باید زیر ساخت ها لازم برای حضورسرمایه گذاربخش خصوصی در صنعت گردشگری دریایی را فراهم کند.

وی ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد گردشگرانی که به استان های شمالی کشور سفر می کنند خواستار استفاده از جاذبه های گردشگری دریایی در دریای خزر هستند، بنابراین وقتی هدف اولیه گردشگران برای ورود به استان های شمالی کشور استفاده از جاذبه های دریا است، بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل بخش خصوصی به منظور تحول و توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر ضرورت دارد.

نماینده مردم  لنگرود در مجلس دهم تصریح کرد: به منظور توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر، سازمان بنادر و دریانوردی باید طرح های اولیه خود را در بنادر شمالی کشور (بندر انزلی، کاسپین، آستارا و چمخاله) تهیه و تدوین کند.

وی ادامه داد: پس از مشخص شدن اهداف و طرح های اولیه سازمان بنادر و دریانوردی در بنادر شمالی کشور، بخش خصوصی در این بخش ورود پیدا می کند و قطعا تسریع در اجرای ایده تشکیل شبکه مارینا در سواحل استان گیلان را شاهد خواهیم بود . تشکیل شبکه مارینا در سواحل استان گیلان جذابیت بی نظیری در حاشیه دریای خزر به منظور ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ایجاد خواهد کرد.

(۰)(۰)کد مطلب: 177706
تاریخ: ۲۱ فروردین ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری «آیین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها» در رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: صبح امروزآیین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها در خاتم الانبیا رشت برگزار شد.  

گزارش تصویری افتتاح پروژه تئاتر دائمی خیابانی در پیاده راه فرهنگی رشت

گیل نگاه/رضا احمدپور: آیین افتتاح پروژه تئاتر دائمی خیابانی رشت شامگاه چهارشنبه با اجرای اولین نمایش با حضور هنرمندان کشوری و استانی در پیاده راه فرهنگی برگزار شد. با افتتاح این پروژه، رشت به عنوان نخستین شهر نمایش…

به روایت تصویر

قدم زدن در تونل بزرگترین آکواریوم ایران در منطقه آزاد انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: بزرگترین مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان ایران با سرمایه گذاری 30 میلیون یورویی خارجی در منطقه آزاد انزلی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. این مجموعه تفریحی، دارای بزرگترین تونل آکواریوم کشور به…