لاهوتی تاکید کرد:

ضرورت تسریع در تشکیل شبکه مارینا

گیل نگاه:  نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ضرورت توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر به منظور ایجاد اشتغال در مناطق شمالی کشور، تمام طرح ها و ایده های سازمان بنادر و دریانوردی در این خصوص مورد حمایت مجلس قرار می گیرد.

مهرداد بائوج لاهوتی درخصوص ضرورت توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر، افزود: صنعت گردشگری رتبه سوم اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده است، لذا کشورما هم با توجه به جاذبه های متعدد باید از صنعت گردشگری استفاده حداکثری کند تا به میزان درآمدی که برای این بخش در افق ۱۴۰۴ تعریف شده است، دست پیدا کند.

وی تصریح کرد: جذب درآمد از طریق صنعت گردشگری دریایی بسیار حائز اهمیت است به طوری که بسیاری از کشورها میلیاردها دلار در سال از این حوزه درآمد زایی دارند. بنابراین توسعه صنعت گردشگری دریایی به ویژه در سواحل خزر ضرورت دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد:سازمان بنادر و دریانوردی عملکرد قابل قبولی درخصوص توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر به ویژه در بندر کاسپین داشته است، اما نکته حائز اهمیت این است که صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر باید از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی توسعه و رونق پیدا کند. سازمان بنادر باید زیر ساخت ها لازم برای حضورسرمایه گذاربخش خصوصی در صنعت گردشگری دریایی را فراهم کند.

وی ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد گردشگرانی که به استان های شمالی کشور سفر می کنند خواستار استفاده از جاذبه های گردشگری دریایی در دریای خزر هستند، بنابراین وقتی هدف اولیه گردشگران برای ورود به استان های شمالی کشور استفاده از جاذبه های دریا است، بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل بخش خصوصی به منظور تحول و توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر ضرورت دارد.

نماینده مردم  لنگرود در مجلس دهم تصریح کرد: به منظور توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر، سازمان بنادر و دریانوردی باید طرح های اولیه خود را در بنادر شمالی کشور (بندر انزلی، کاسپین، آستارا و چمخاله) تهیه و تدوین کند.

وی ادامه داد: پس از مشخص شدن اهداف و طرح های اولیه سازمان بنادر و دریانوردی در بنادر شمالی کشور، بخش خصوصی در این بخش ورود پیدا می کند و قطعا تسریع در اجرای ایده تشکیل شبکه مارینا در سواحل استان گیلان را شاهد خواهیم بود . تشکیل شبکه مارینا در سواحل استان گیلان جذابیت بی نظیری در حاشیه دریای خزر به منظور ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ایجاد خواهد کرد.

(۰)(۰)کد مطلب: 177706
تاریخ: ۲۱ فروردین ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری تعزیه ۲۵۰ ساله ذوالجناح در روستای ضیابر

گیل نگاه/ بابک جدی:  تعزیه ذوالجناح ضیابر هر ساله در ظهر عاشورا در روستای ضیابر از توابع بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا با قدمتی حدودا 250 ساله برگزار می شود. دربرپایی این ایین مذهبی قریب به 110 نفر مشارکت…

گزارش تصویری از عزاداری ظهر عاشورا در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: دوست داران حسینی در لاهیجان همزمان با سراسر کشور با حضور در مراسم عاشورای حسینی در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.  

گزارش تصویری عزاداری تاسوعای حسینی روستای سوخته کوه آستانه اشرفیه

گیل نگاه/سیدجواد میرحسینی: مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در روستای سوخته کوه حرم آقا سید کیا واقع در آستانه اشرفیه برگزار شد.