لاهوتی تاکید کرد:

ضرورت تسریع در تشکیل شبکه مارینا

گیل نگاه:  نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ضرورت توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر به منظور ایجاد اشتغال در مناطق شمالی کشور، تمام طرح ها و ایده های سازمان بنادر و دریانوردی در این خصوص مورد حمایت مجلس قرار می گیرد.

مهرداد بائوج لاهوتی درخصوص ضرورت توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر، افزود: صنعت گردشگری رتبه سوم اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده است، لذا کشورما هم با توجه به جاذبه های متعدد باید از صنعت گردشگری استفاده حداکثری کند تا به میزان درآمدی که برای این بخش در افق ۱۴۰۴ تعریف شده است، دست پیدا کند.

وی تصریح کرد: جذب درآمد از طریق صنعت گردشگری دریایی بسیار حائز اهمیت است به طوری که بسیاری از کشورها میلیاردها دلار در سال از این حوزه درآمد زایی دارند. بنابراین توسعه صنعت گردشگری دریایی به ویژه در سواحل خزر ضرورت دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد:سازمان بنادر و دریانوردی عملکرد قابل قبولی درخصوص توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر به ویژه در بندر کاسپین داشته است، اما نکته حائز اهمیت این است که صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر باید از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی توسعه و رونق پیدا کند. سازمان بنادر باید زیر ساخت ها لازم برای حضورسرمایه گذاربخش خصوصی در صنعت گردشگری دریایی را فراهم کند.

وی ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد گردشگرانی که به استان های شمالی کشور سفر می کنند خواستار استفاده از جاذبه های گردشگری دریایی در دریای خزر هستند، بنابراین وقتی هدف اولیه گردشگران برای ورود به استان های شمالی کشور استفاده از جاذبه های دریا است، بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل بخش خصوصی به منظور تحول و توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر ضرورت دارد.

نماینده مردم  لنگرود در مجلس دهم تصریح کرد: به منظور توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل دریای خزر، سازمان بنادر و دریانوردی باید طرح های اولیه خود را در بنادر شمالی کشور (بندر انزلی، کاسپین، آستارا و چمخاله) تهیه و تدوین کند.

وی ادامه داد: پس از مشخص شدن اهداف و طرح های اولیه سازمان بنادر و دریانوردی در بنادر شمالی کشور، بخش خصوصی در این بخش ورود پیدا می کند و قطعا تسریع در اجرای ایده تشکیل شبکه مارینا در سواحل استان گیلان را شاهد خواهیم بود . تشکیل شبکه مارینا در سواحل استان گیلان جذابیت بی نظیری در حاشیه دریای خزر به منظور ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ایجاد خواهد کرد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 177706
تاریخ: ۲۱ فروردین ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…