پیشنهادی بعد از اتفاق زیبای مسابقه سپیدرود- تراکتورسازی؛

«حاج خانام» مردترین طرفدار سپیدرود را به داخل ورزشگاه ببرید

 وحید احمدی آرا

آنقدر از دنیای فوتبال دورم که اخرین باری که دقایقی طولانی به این مستطیل سبز خیره شدم فینال جام جهانی ٨۶ بین المان و ارژانتین بود!
اما مگر می توان به این همه کنش و جنب و جوش اطراف بی تفاوت بود ؟ نمی شود.

قطعا نمی شود نسبت به آنچه هنوز و هنوز در این دنیای تنهایی و دوری از اجتماع موجب جمع شدن بیش از هزاران نفر دور هم می شود بی تفاوت بود.

نمی شود این همه شور را ندید ، نمی شود به آنچه می تواند هزاران نفر را بخنداند ، بگریاند ، به خشم بیاورد، بلند کند به آسمان ببرد ، بنشاند ، بکوبد حتی روی بلوکهای سیمانی سرد ، به فحش وادارد ، بی اعتنا بود.

نمی شود صدای تپش اضطراب یک شهر را نشنید ، نمیشود استرسش را درک نکرد…

اینگونه است که چه در دنیای واقعی ، چه در دنیای مجازی وقتی تنه ات به تنه فوتبالدوستان که کم هم نیستند می خورد ، وقتی بغلدستی ات در کافه ناخنش را تا ته می جود ، وقتی در تاکسی راننده بر داشبورد می کوبد ، و وقتی یک شهر با یک گل فریاد می زند … وقتی هزار استوری و پست شادی و غم و هیجان را تکرار می کنند ،نمی توانی بی تفاوت باشی .

اما سوای اینکه کدام تیم صعود کرده و کدام سقوط ، سوای اینکه کدام داور دقیقه نودو چندم کدام پنالتی را برای کدام تیم سوت زده یا سوتی داده ، سوای اینکه کدام مربی میکروفون کدام خبرنگار را شوت کرده ، سوای اینکه ماشین حساب کدام داور وقت اضافه را به نفع کدام تیم آفساید محاسبه کرده … اتفاق فراورزشی زیبایی در بیرون ورزشگاه رشت رخ داد.

مادری محجبه ، یکصدا ، شادی کنان ، نام تیم شهرش را بی انکه ببیند در زمین چه می گذرد بلند بر زبان می راند، گویی نام فرزند ارشد اوست ، انگونه شادی می کند انگاری معشوقی دوردست و گمشده به خانه بازگشته را فریاد می زند، اینقدر هیجان میریزد و کل می کشد و جیغ می زند که جوانان بیرون آمده از ورزشگاه بی اختیار به سمت او می آیند و درمیان فریادهای سپیدرود سپیدرود او ، با پاسخ حاج خانام حاج خانام اورا تشویق میکنند .

سوال اینجاست که حضور این بانوی طرفدار دوآتشه ی شهرمان در داخل ورزشگاه ، کدام یک از ارمان مذهبی و شرعی را خدشه دار می کند؟ کدام یک از ستونهای قانونی ورزش و اقتصاد و سیاست این کشور می لرزاند؟ کدام شعار ، کدام فحش ، کدام لفظ را میخواهد در ورزشگاه بشنود که در کوچه و خیابان نشنیده باشد؟کدام شادی از شادی او شیرینترو دلچسبتر است؟

دل این بانوی سالمند که سرد و گرم روزگار را چشیده ، قطعا با حضور روی یکی از سکوهای ورزشگاه ، آنگونه شاد می شود که انگاری هزار بار قهرمانی تیمش را جشن گرفته است.

کاش یکی از سکو نشینان ، یکی از جایگاه ویژه روها این بار دست این مادر را بگیرد و با خود به جایگاه ببرد. کاش یکی از لیدرها او را کول کند و در میان هیاهوی فرزاندانش اورا به میان تیفوسی ها ببرد. کاش دل هیج دینداری از اینکه او فرزندانش را با شلوارک در زمین می بیند نلرزد و کاش هیچ قانونی علیه ورود او نباشد و کاش هیچ ماموری جلوی حضور این مادر را در داخل ورزشگاه نگیرد.

این زن ، مردانگی خود را در حمایت از سپیدرود اثبات کرده، یک مرد پیدا شود او را به داخل ورزشگاه ببرد . پیدا می شود؟

گيل نگاه: انتشار اخبار و يادداشت های دريافتی به معنای تاييد محتوای آن نيست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)


کد مطلب: 178437
تاریخ: ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…