فرهام زاهد خبر داد :

راه اندازی سامانه شفافیت در شهرداری رشت / قرارداد های شهرداری را در اختیار شهروندان و رسانه ها قرار می دهیم

گیل نگاه/ گروه اجتماعی : پس از انتشار لیست ارقام دریافتی  رسانه ها از شهرداری رشت توسط عضو شورای شهر رشت و حواشی پیرامون آن، روز گذشته گیل نگاه به نقل از فرهام زاهد سخنانی را منتشر کرد که در آن آمده بود؛ شهرداری یک میلیارد و پانصد هزار تومان در سال گذشته به رسانه ها پرداخت کرده و برخی از رسانه ها هر ماه از شهرداری دریافتی داشته اند.

فرهام زاهد ضمن تایید سخنان خود در کمیسیون فرهنگی اظهار داشت : این سخنان در راستای همان سخنان قبلی من بود و چیز جدیدی به آن اضافه نشده بود. متاسفانه زمانی که شورای پنجم روی کار آمد، بی نظمی بسیاری در حوزه مالی در شهرداری وجود داشت و عدم شفافیت اطلاعات، مردم را با مجموعه مدیریتی شهر رشت بیگانه و بی اعتماد کرده بود.

زاهد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نگاه شما به امر شفاف سازی تنها در رسانه ها خلاصه می شود گفت: رسانه به عنوان یکی از ارکان مهم دموکراسی و شفاف سازی ابتدا خودش باید به کسی وابسته نباشد تا بتواند هر شخصی را افشا کند و رسالت خودش یعنی انتقال بدون پرده اطلاعات به مخاطب را انجام دهد.

ریس کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: گام بعدی ما در امر شفاف سازی این است که قراردادهای شهرداری را به اطلاع رسانه ها و شهروندان برسانیم. در همین راستا قصد داریم تا با همکاری دیگر عزیزان شورا، سامانه شفافیت را در شهرداری رشت راه اندازی کنیم. این طرح توسط همکارم آقای دکتر رسولی در صحن شورا مطرح شد و فعلا در مرحله مقدماتی و مطالعاتی قرار دارد.

زاهد در پایان خاطر نشان کرد: در خصوص پرداختی به رسانه ها نیز به زودی ساز و کار مناسبی را تبیین می کنیم تا منافع شهر در آن لحاظ شود و برخی رسانه ها که حتی نامشان را گوگل هم به ما نشان نمی دهد از شهرداری پول نگیرند.

(۰)(۰)کد مطلب: 180257
تاریخ: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری نمایش «گفتگوی فراریان» در رشت

گیل نگاه/ آیسان حقیقت: نمایش «گفتگوی فراریان» به نویسندگی محمد زارع و به کارگردانی میلاد شجره از 2 الی 9 خرداد در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود.  

از دریچه دوربین «گیل نگاه»؛

مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب اردیبهشت‌ماه ۹۷

گیل نگاه/گروه عکس: این گزارش شامل مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب رویدادهای خبری ماه گذشته (اول تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۷) از دریچه دوربین عکاسان گیل نگاه است. در ادامه عکس‌هایی از پویا بازارگرد، رضا احمدپور، بابک جدی، آیسان حقیقت، آدینه صالح نژاد، احسان حسن‌پور، مائده سیدی، سائده محمدی، مطهر منفرد و امیرصالحغنجی را مشاهده می‌کنید.      …

به روایت تصویر؛

گذری به دوشنبه بازار شفت

گیل نگاه/ اشکان شعبانی: بازارهای هفتگی با افزایش راهها و گسترش شبکه های ارتباطی هنوز درعرصه اقتصادی و اجتماعی جاذبه های سنتی خود را حفظ کرده اند به طوری که می توان آنها را از جمله جاذبه های توریستی…