آیا صدای تراموای شهری در گوش شهروندان رشتی طنین انداز میشود؟

گیل نگاه: رئیس شورای اسلامی شهر رشت، راه‌اندازی کامل تراموا را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری رشت در سال ۹۷ دانست و گفت: این پروژه باید با انجام اقدامات ویژه و اولویت‌دار راه‌اندازی و حداقل تا سال آینده به اتمام برسد تا شهروندان بتوانند از این وسیله نقلیه پاک استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، سید امیر حسین علوی با تأکید بر اینکه راه‌اندازی تراموا به ‌عنوان یکی از نسخه‌های درمان معضل ترافیک و حمل‌ونقل رشت از اولویت بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: تعلل در بهره‌برداری از این پروژه موجب افزایش اعتبار مالی موردنیاز به دلیل تورم می‌شود که با توجه به شرایط موجود، تأمین این منابع بسیار دشوار و غیرممکن خواهد بود.

وی توسعه گردشگری را یکی از ضروریات کاری شهرداری رشت عنوان و تصریح کرد: شهر رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک در یونسکو و نیز با وجود برخورداری از بسترهای لازم چون جاذبه‌های تاریخی ازلحاظ گردشگری عقب ‌مانده است و ضرورت دارد که زیرساخت‌های توسعه گردشگری در این شهر تقویت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت، راه‌اندازی کامل تراموا را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری رشت در سال ۹۷ دانست و گفت: این پروژه باید با انجام اقدامات ویژه و اولویت‌دار راه‌اندازی و حداقل تا سال آینده به اتمام برسد تا شهروندان بتوانند از این وسیله نقلیه پاک استفاده کنند و به حل بخشی از معضلات ترافیک و حمل‌ونقل شهری رشت امیدوار باشند.

رییس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورای شهر رشت گفت: صدای تراموای شهری رشت بزودی در گوش شهروندان این شهر طنین انداز می شود.

به گزارش ایسنا، اسماعیل حاجی پور در بیست و هفتمین جلسه کمیسیون حمل ونقل و ترافیک  با اشاره به این مسئله که حذف بند مربوط به تراموا رشت از طرح جامع صورت گرفته بود اظهار کرد: پیگیری های جدی و مستمر شهردار، اعضای شورای شهر و مدیران مربوطه شهرداری با حمایت مجمع نمایندگان استان و ارسال درخواستی به رییس کمیسیون تلفیق باعث تجدید نظر و تخصیص بودجه ملی برای انجام این طرح شد.

وی خواستار پیگیری های لازم و ارائه طرح نهایی مشاور تا ماه آینده و عرضه اوراق طرح نهایتا تا تیر ماه سال جاری شد.

عضو شورای پنجم با تاکید بر این موضوع که مهمترین مشکلات شهر معضل ترافیک و وضعیت رودخانه هاست، از عزم و اراده جدی برای حل معضل ترافیک در بین مدیران شهری خبر داد.

وی افزود: از دولت تدبیر و امید در راستای حمایت از اجرای طرح تراموا و نگاه ویژه به رشت انتظار داریم بیان کرد در صورت اخذ اعتبارات ملی در زمانبندی های تعیین شده این طرح در بازه زمانی ۳ ساله مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

حاجی پور با اشاره به تعهدی که مدیران شهری جهت تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی در حوزه اتوبوس های شهری به شهروندان داده‌اند خواستار پیگیری جدی مدیران شهرداری در حوزه حمل و نقل جهت دریافت ۸۰ دستگاه مندرج در قرارداد شد و از تمایل حضور بخش خصوصی در این حوزه خبر داد.

عاقل منش نیز بکارگیری از ظرفیت بخش خصوصی توانمند را امری مثبت البته در صورت اعمال نظارت های کافی دانست.

عضو کمیسیون ترافیک شورای شهر با اشاره به تجربه ناموفق ادوار گذشته در زمینه برون سپاری خدمات حمل و نقل عمومی، مؤلفه های فرهنگی را در کنار مؤلفه های فنی از عوامل بروز ترافیک در شهر رشت دانست که حل آنها مستلزم نگاه تخصصی، بومی و کارشناسی مسئولین و مشاورین حوزه ترافیک است.

(۰)(۰)کد مطلب: 182520
تاریخ: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
شوخی نکن

دروغ اول آوریله؟؟؟؟
شوخی نکنید، یه کم خبرهای جدی کار کنید

(۲)(۰)

پاسخ

مونس

هههه چی فرمودید؟ این پروژه باید با انجام اقدامات ویژه و اولویت‌دار راه‌اندازی و حداقل تا سال آینده به اتمام برسد !!! توی این مملکت ؟ آنهم توی این شهر خراب شده ؟ اروپا نمی تونه چنین وعدۀ کلفتی را به شهروندانش بده !! اصلا وعده های کلفت توخالی ریشه در فرهنگ ما دارد! بابا سیستم اتوبوس رانی در سطح بدوی را نتونستید راه بیآندازید ، چه رسد در سطح مدرنش! رشت حداقل به احداث ۱۰ خیابان با استاندارهای علمی مدرن دارد و شما از ساختن حتی یکی از آنها عاجزید . خسته شدیم از بس که از رودخانه ها گفتید و هیچ کاری نکردید! البته خدا را شکر می کنم که نتونستید کاری کنید و دعا می کنم که هرگز هم موفق نشوید چون خوب می دانم که بلد نیستید و آیندۀ رودخانه ها را با طرحهای عقب افتاده نابود خواهید کرد! پس بهتر که همینجوری بماند تا زمانی که تحولی رخ دهد و متخصصان با ذوق دو رودخانۀ شهر را در سطح استانداردهای علمی بین المللی (مانند رودخانه اصفهان) سامان دهند .

(۱)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری
گزارش تصویری

توقف ملوان در اولین بازی خانگی

گیل نگاه/رضا احمدپور:در ادامه دیدارهای هفته دوم لیگ دسته یک فوتبال، دیدار تیم‌های ملوان انزلی و قشقایی شیراز با تساوی یک بر یک به اتمام رسید  

گزارش تصویری نمایش رابینسون و کروزو در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: نمایش تئاتر رابینسون و کروزو به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و بازیگری عامر عظیمی و مجتبی علیپور، از امروز یکشنبه تا چهارشنبه 31 مردادماه در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود .  …

گزارش تصویری آغاز به کار دومین نمایشگاه عکس گروه «زی» در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: نمایشگاه عکس گروه عکاسی «زی» با عنوان «روایت دوم: بی چرا زندگانیم» عصر امروز در نگار خانه الهی رشت آغاز به کار کرد. پایگاه خبری و تحلیلی گیل نگاه حامی رسانه ای این نمایشگاه است.…