قیمت آش و حلیم در شهرستان رشت اعلام شد

گیل نگاه:  رئیس اتحادیه صنف رستوران و سنتی های رشت، با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، قیمت آش و حلیم در این شهرستان را اعلام کرد.

مهدی پورمحمدی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: قیمت آش و حلیم از بیستم فروردین ماه سالجاری ۱۰ درصد افزایش یافت اما تغییر قیمت دیگری برای ماه رمضان نخواهیم داشت.

وی با اشاره به متفاوت بودن قیمت با در نظر داشتن درجه بندی آش و حلیم افزود: بر همین اساس آش درجه ممتاز کیلویی ۱۸ هزار تومان، آش درجه یک کیلویی ۱۶ هزار تومان و آش درجه ۲، کیلویی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

به گفته پورمحمدی، همچنین هر کیلوگرم حلیم درجه یک ۱۵ هزار تومان و درجه ۲ ، ۱۲ هزار تومان پیش خواهد بود.

رئیس اتحادیه صنف رستوران و سنتی های رشت با بیان اینکه فقط یک واحد آش فروشی ممتاز در رشت وجود دارد، گفت: امکانات، تجهیزات، سرمایه گذاری انجام شده و بکار گیری تعداد نیروها ازجمله مولفه های ممتاز شناخته شدن واحدهای آش و حلیم هستند.

وی اضافه کرد: در مجموع تمامی افرادی که دارای پروانه کسب بوده و عضو اتحادیه هستند، نرخ فروش حلیم و آش آنها درجه یک محسوب می شود و کسانی که بدون پروانه و مقطعی در ماه مبارک رمضان اقدام به عرضه آش و حلیم می کنند، قیمت فروش آنها براساس درجه ۲ لحاظ می شود.

پورمحمدی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا گزارش شکایت، با سامانه ۱۲۴ تعزیرات و شماره تلفن های ۳۳۲۳۷۶۳۲ یا شماره ۳۳۱۲۵۴۴۴ ستاد خبری و واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان گیلان تماس بگیرند.

حدود ۴۰ واحد پخت و عرضه آش و حلیم در شهرستان رشت فعال است.

نخستین روز ماه مبارک رمضان امسال، ۲۷ اردیبهشت ماه جاری است.

(۰)(۰)کد مطلب: 183320
تاریخ: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری نمایش «گفتگوی فراریان» در رشت

گیل نگاه/ آیسان حقیقت: نمایش «گفتگوی فراریان» به نویسندگی محمد زارع و به کارگردانی میلاد شجره از 2 الی 9 خرداد در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود.  

از دریچه دوربین «گیل نگاه»؛

مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب اردیبهشت‌ماه ۹۷

گیل نگاه/گروه عکس: این گزارش شامل مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب رویدادهای خبری ماه گذشته (اول تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۷) از دریچه دوربین عکاسان گیل نگاه است. در ادامه عکس‌هایی از پویا بازارگرد، رضا احمدپور، بابک جدی، آیسان حقیقت، آدینه صالح نژاد، احسان حسن‌پور، مائده سیدی، سائده محمدی، مطهر منفرد و امیرصالحغنجی را مشاهده می‌کنید.      …

به روایت تصویر؛

گذری به دوشنبه بازار شفت

گیل نگاه/ اشکان شعبانی: بازارهای هفتگی با افزایش راهها و گسترش شبکه های ارتباطی هنوز درعرصه اقتصادی و اجتماعی جاذبه های سنتی خود را حفظ کرده اند به طوری که می توان آنها را از جمله جاذبه های توریستی…