استاندار گیلان در ستاد ساماندهی امور جوانان:

جوانان در حوزه گردشگری پر رنگ تر ایفای نقش کنند / تاکید بر برون سپاری امورات به تشکل ها

گیل نگاه / گروه اجتماعی: مصطفی سالاری در جلسه ستاد ساماندهی جوانان گیلان که در سالن الغدیر استانداری گیلان با حضور معاون وزیر ورز شو جوانان برگزار شد،  گفت: بر برون سپاری کارها بر تشکل ها تاکید دارم. حضور تشکل های موفق در جلسات را نیز لازم می دانم.

استاندار ادامه داد: برگزاری دوره های آموزش ازدواج در گیلان نیز برنامه ریزی های بیشتری خواهم کرد.

سالاری گفت: بر جوانگرایی و بهره گیری از  بانوان برخی دستگاهها موفق بودند. دستگاههای که ناموفق عمل کردند نیز توبیخ خواهند شد.

وی افزود: برخی شهرستانها بانوان و جوانان زیر چهل سال را به سمت مدیرتی منتصب کردند و باید در همه شهرستانها این امر لحاظ شود.

استاندار گیلان تصریح کرد: امروز جلسه پر اثری بود و می خواهیم از این پس بیشتر با جوانان حرف بزنیم تا اهداف مورد نظرمان محقق شود.

وی تصریح کرد: روحیه پیگیری در حل مشکلات جوانان و رشد این قشر پرنشاط را داریم.

وی گفت: صنعت گردشگری گیلان را خلاصه در بوم گردی نمی دانیم . اگرچه بوم گردی منجر به حفاظت محیط زیست بیشتر می شود.

سالاری افزود: سال گذشته ۴۴میلیون نفر به گیلان امدند و رفتند و این گردشگری می تواند برای جوانان ثروت و اشتغال به ارمغان بیاورد.

وی افزود: مسافرینی هم می آیند که می خواهند زمین بخرند و ویلا بسازند و اگر برنامه ریزی کنیم شغل ایجاد می شود و اگر برنامه نداشته باشیم  تغییرکاربری را شاهد خواهیم بود.

سالاری افزود: ویلاسازی هیچ فایده ای برای گیلان ندارد و به کشاورزی استان هم آسیب می زند،این در حالیست که زنجیره های گردشگری مشاغل فراوانی برای گیلان فراهم می کند.

استاندار خاطر نشان کرد: برنامه ریزی ها منجر به پیوند بین گردشگری و کشاورزی می شود. آب بندان ها رستورانها و خانه های شناور اقتصاد استان را رونق می بخشند.

او ادامه داد: اگر این  مکان ها را بسازیم مسافران اشتیاق به ویلاسازی را از دست می دهند و محیط های خودمان تحت کنترل فرهنگ خودمان خواهد بود.جنگل ها و اراضی ارزشمند کشاورزیمان تبدیل به واحد های مسکونی نخواهند شد.

نزدیک شدن فاصله زمانی گیلان به تهران با هم فرصت است و هم تهدید.برنامه نداشته باشیم، آسیب خواهیم دید.

درصورت افزایش امکانات گردشگری گردش مالی خوبی نصیب استان خواهد شد، جوانان در بخش ایفای نقش در حوزه گردشگری پر رنگ تر وارد شوند.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد : جونان با بکارگیری از فضاهای مجازی برای محصولات کشاورزی و گردشگری بازاریابی کنند. افزایش کیفیت خدمات و گردش مالی بیشتر دستاورد بهره گیری از خلاقیت و توانمندیهای جوانان است.

سالاری در مورد مهاجرت جوانان روستایی به شهر ها گفت : روستاهای گیلان ظرفیت های بالایی برای کسب درآمد در کنار بخش  کشاورز ی و گردشگری را دارند.

وی افزود: طراحی های یکسان. اماکن ورزشی نظیر زمین های والیبال را در گیلان مدنظر داریم و تحقق این مسائل در همه روستاها نیازمند توجه وزارت ورزش و جوانان است.

استاندار گیلان با بیان اینکه  حضور سمن ها بسیار تاثیر گذاراست،تصریح کرد:گیلان برای هر شرایطی ظرفیت ایجاد اشتغال دارد.

وی گفت: در جاهایی بیش از حد منتظر دولت می مانیم. جوانان با بهره گیری از خلاقیت و توانمندیشان کارهای بزرگی می توانند انجام.دهند. جوانانی که کارهای سخت و ناشدنی کردند امروز در حوزه اشتعال با پشتکار خودشان اتفاقات خوبی را در گیلان رقم.خواهند زد.

 

 

(۰)(۰)کد مطلب: 183561
تاریخ: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری
به روایت تصویر

جشن امضای کتاب «پرواز ۶۹» اثر شایان مصلح در رشت

گیل نگاه/رضا احمدپور:   مراسم جشن امضای کتاب شعر «پرواز 69» اثر شایان مصلح شاعر و فوتبالیست گیلانی تیم فوتبال پرسپولیس پنجشنبه شب (3 خرداد) با حضور ورزشکاران، مسئولین و هنرمندان گیلانی در مجموعه یادگار امام رشت برگزار شد.…

گزارش تصویری نمایش «گفتگوی فراریان» در رشت

گیل نگاه/ آیسان حقیقت: نمایش «گفتگوی فراریان» به نویسندگی محمد زارع و به کارگردانی میلاد شجره از 2 الی 9 خرداد در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود.  

از دریچه دوربین «گیل نگاه»؛

مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب اردیبهشت‌ماه ۹۷

گیل نگاه/گروه عکس: این گزارش شامل مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب رویدادهای خبری ماه گذشته (اول تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۷) از دریچه دوربین عکاسان گیل نگاه است. در ادامه عکس‌هایی از پویا بازارگرد، رضا احمدپور، بابک جدی، آیسان حقیقت، آدینه صالح نژاد، احسان حسن‌پور، مائده سیدی، سائده محمدی، مطهر منفرد و امیرصالحغنجی را مشاهده می‌کنید.      …