معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش:

انتصاب استاندار جوان گیلان گویای تحقق شعار دولت بوده که عملیاتی شده است / در بین جوانان گیلان پختگی لازم را دیدم

گیل نگاه / گروه اجتماعی: محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گیلان که در سالن الغدیر استانداری برگزار شد، گفت: حرفهایی زده می شود که شاهد کاهش ناامیدی دربین جوانان هستیم. این گفته ها کاملا غلط است. اتفاقا جوانان خیلی امیدوارانه کار می کنند.

وی با بیان اینکه  دولت هویت جوانان را باور کرده و حرف آنان را هم گوش می کند، ادامه داد: من نیز مشکلات را در سن جوانی چشیده ام و با مخالفت ها رو برو بوده ام. دولت به بهره گیری از جوانان. تاکید دارد و انتصاب استاندار جوان گیلان در استان گویای تحقق شعار دولت است که  عملیاتی شده است.

وی تصریح کرد: عملیاتی شدن شعار توجه و انتصاب جوانان و بانوان در همه وزارتخانه ها انجام شده و تحولات را در بحت توجه به جوانان و بانوان دیده ایم. وی گفت: پیشرفت خوبی حاصل شده اما کافی نیست.برخی از حوزه ها و وزارت هنوز مدیریت جوانان و بانوان را  دیر قبول می کنند که پیگیری شده است.

وی گفت: توجه به جوانان درسمت های مختلف افتاده است .

وی تاکید کرد: جوانگرایی و گام مثبت دولت را واقع بینانه ببینیم.می دانیم کشور همه مطالبات جوانان محقق نشده است و در جلسات مرتبا این امر انتقال داده می شود.

وی در مورد  تفکیک وزارت ورزش از وزارت جوانان گفت: باید در مجلس بررسی شود و نمایندگان در این خصوص باید توافق کنند.

تندگویان ادانه داد: در شرایط فعلی و اختیارات و آزادی عمل ما به اندازه حوزه سازمانی در حال فعالیت است در برخی موارد مشکلات قانون دیده می شود و ما هم مایل به تفکیک هستیم.

تندگویان تاکید کرد: ساماندهی جوانان باید پر رنگ با مصوبات عملیاتی در گیلان نمود پیدا کند. تندگویان گفت: در بین جوانان گیلان پختگی را دیدم.

وی افزود: در  بحث اشتغال، تشکل می توانتد موثر واقع شوند و راهکار برون رفت از مشکلات اشتغال ایجاد و افزایش تشکل ها است.

وی خبر داد: گیلان ۸۰ تشکل فعال دارد و حمایت های لازم از آنها صورت خواهد گرفت تا توانمند شوند. اما تاکید دارم تشکل ها وابسته به دولت و امکانات نباشند .

وی تصریح کرد: هفته گذشته اولین شبکه بوم گردی در تبریز شکل یافته و این چنین شبکه ای درگیلان هم می تواند تشکیل شود. در استانهای شمالی در محصولات کشاورزی تشکل ها می توانند اقدامات گسترده ای انجام دهند..

تندگویان خاطرنشان کرد: تشکل ها بازارهای هدف برون مرزی ایجاد می کنند. بحث های استارت اپی فقط مختص جوانان است و باید به این قشر در این حوزه کاملا اعتماد کنیم.

او ادامه داد: تمام نهادهای استان باید با تشکل ها آشنا شوند و گزارشات منجر به استقبال واگذاری  و برون سپاری ها به تشکل خواهد شد.

تندگویان با بیان اینکه کمک به تشکل ها مانند تبلیغات بسیار مناسب است و دراین بخش به جوانان کمک شود، افزود: مصوباتی که در ستاد ساماندهی جوانان تصمیم گرفته می شود به تاثیر گذاری و عملیاتی بودن آن توجه شود.

وی از برگزاری ایجاد دوره های کوتاه اموزش ازدواج در استانهای کشور خبر داد و گفت: کاهش آسیب اجتماعی طلاق می تواند موثر باشد استانهای دیگر کار کرده اند و گیلان هم کار کند.

وی خطاب به مدیران استان گفت: انتصاب جوانان کار سختی نیست و لازم است هر نهاد در گیلان یک مدیر جوان داشته باشد.گرایش به انتصاب بانوان باید ارتقا یابد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 183577
تاریخ: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری اختتامیه تور جهانی والیبال ساحلی در منطقه آزاد انزلی

گیل نگاه/مانی پوراحمد: اختتامیه تورجهانی والیبال ساحلی تک ستاره منطقه آزاد انزلی ظهر امروز با برتری تیم قزاقستان برابر ایران 1 در دیدار پایانی برگزار شد. مصطفی سالاری استاندار گیلان، احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال، فریدون لهامی رئیس…

گزارش تصویری از نمایشگاه توانمندی های ورزش وجوانان گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: نمایشگاه توانمندی های ورزش وجوانان استان گیلان از  25 تا 29 مهر از ساعت 9 صبح تا 9 شب در سالن یادگار امام رشت پذیرای علاقه مندان به این حوزه است.        …

گزارش تصویری مراسم سومین روز درگذشت «بهروز همرنگ» در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: مراسم سومین روز درگذشت «بهروز همرنگ» در مسجد امام رضا گلسار رشت برگزار شد. بهروز همرنگ باستانشناس، نویسنده و پژوهشگر آثار باستانی گیلان صبح دوشنبه گذشته حین انجام ماموریت در کهنه ماسوله بطور ناگهانی درگذشت.…