پرورش هیولا

 گیل نگاه / مانیا شیرین بخش

آموزش و پرورش در ایران، سالیان مدیدی است دستخوش آسیبهای فراوانی است. سیستمی فشل که از پای بست ویران است و به رسم معمول، تنها نقش ایوانش مورد توجه قرار می گیرد. اخیرا سر و صدایی شد که نام این وزارت خانه تغییر خواهد کرد. به قول آقای رییس جمهور. علی برکت الله! قطع به یقین، با این عمل تمامی مشکلات حل خواهد شد!! سالهاست معلمانی از این سیستم حقوق میگیرند که شرح وظایف مشخصی ندارند.  یا شاید اسما دارند اما رسما خروجی قابل قبولی ندارند. معلمان پرورشی. اینهمه بودجه صرف پرورش دانش آموزان می شود، حال آنکه تعداد کمی از مدیران، معاونین، و معلمان این مجموعه هستند که، خود از بدوی ترین و بکرترین تربیت ها بویی نبرده اند.

در خبر ها آمد که در مدرسه ای در غرب تهران، یکی از معلمان پرورشی مدرسه به صورت کاملا سازمان یافته و دفعتا دانش آموزان را با نمایش تصاویر مستهجن، مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. هر دم از این باغ بری میرسد . آقایان! این همه سال نمایش گلدان به جای ساز، جلوگیری از پخش مسابقات بانوان، نقد غیرمنصفانه سند ۲۰۳۰ یونسکو، ممنوعیت لاک و رنگ های شاد برای دختران و آستین کوتاه برای پسران در مدارس، چیزی به امنیت خاطر و روان دانش آموزان و اولیایشان نیفزوده است. بی پرده تر شاید گفته شود بهتر باشد. دستگیری کسانی که در مورد ایدز آموزش می دهند و انکار وجود تراجنسیتی ها و هزار یک دسته گل دیگر شما در جهت به اصطلاح تربیت و اصلاح، “از قضا صفرا فزوده است”. شرنگ شدت و حدت بیهوده و بی ربط در روند استخدام معلمین، و هزار و یک فاکتور بی جهت به جای سنجش سلامت روانی و میزان دانش، در کام شهروندان به تلخی میزند. بیایید توضیح بدهید چگونه به قول خودتان “گزینش” نمودید که اینگونه شد؟ خدا را شکر که این مسئول منحرف حداقل میدانست کفن مرده چند متر است!!!

آن روزها که مجریان خبری تربیت یافته صدا و سیما، با ذوق پنهان از کشتار با اسلحه در مدارس آمریکا خبر میدهند، به یاد بیاوریم، کسانی در سیستم آموزشی این کشور هستند که روی هزاران اسلحه به دست را سفید کرده اند . شاید از بخت و اقبال باشد که در این کشور حمل اسلحه مجاز نیست! سلطه ی ترس و نفرت به جای صمیمیت و نزدیکی، نمیگذارد دانش آموزان پناهی برای طرح مشکلات داشته باشند، که اگر در مدارس چنین پناهی بود، شاید شمار دانش آموزان مورد آزار قرار گرفته، در عدد کمتری متوقف می شد!

شما را اگر با ما سر روراستی نیست، با کدام وجدان آسوده سر بر بالین می نهید؟ با ما از استثنائات حرف نزنید. صد البته که در میان خیل معلمان این سازمان، مردمان اینچنینی انگشت شمار هستند. اما باید روند ورود آنها بسیار بیشتر از اینها، بر مبنای سختگیری “صحیح و اصولی” باشد، چرا که حتی یک مورد این چنینی هم بسیار زیاد خواهد بود. لازم به گفتن نیست که اولین بار هم نبوده است. در همین بهار بود که به بهانه امکان تحریک معلم مرد، گیسوی دختربچه ای را در مدرسه قیچی کردند! باور کنید این گلایه ها از سر دلسوزی برای آینده سازان همین مرز و بوم است. با خود بیاندیشید که برایند صرف اینهمه پول برای شاخه تربیتی و فرهنگی دانش آموزان چه بوده؟ چه کسی تشخیص می دهد که چه کسانی صلاحیت پرورش کودکان و نوجوانان بی گناهمان را دارند؟

بودجه های تربیتی این کشور صرف چه چیزهایی می شود که در این وزارت خانه پرورش هیولا راه انداخته اید؟؟

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)


کد مطلب: 185508
تاریخ: ۸ خرداد ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
ساشا

سلام
تبریک میگم مانیا، مقاله خوبی بود.

(۰)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری آیین افتتاحیه مدرسه ۱۲ کلاسه دکتر پورخصالیان در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: آیین افتتاح دبیرستان 12 کلاسه خیر مدرسه ساز دکتر حسین پورخصالیان با حضور  جمعی از مسئولین استان و شهرستان و مردم برگزار شد.  

گزارش تصویری دربی گیلان در لیگ دسته دو؛

چوکا انتقام شکست در جام حذفی را از داماش را گرفت

گیل نگاه/رضا احمدپور:   از هفته پنجم رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور و در گروه الف این مسابقات، داماش گیلان در استادیوم پوریای ولی تالش میهمان چوکای تالش بود که در نهایت این بازی را…

گزارش تصویری بازدید معاون رئیس جمهور از مناطق سیل زده گیلان

گیل نگاه/مانی پوراحمد:   محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه با همراهی مصطفی سالاری استاندار گیلان، نمایندگان مجلس و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی با حضور در شهرستان های املش، فومن و شفت…