سیدحسن خمینی:

هیچکس نباید چشم بر ظلم ببندد/دین‌پرستی آفت بزرگی است

گیل نگاه: یادگار امام(ره) گفت: یکی از بزرگترین آفاتی که در این میان پیدا می‌شود کسانی هستند که به جای دینداری، دین پرستی می‌کنند در حالی که افراط، آدم‌کشی و ظلم، دین ندارد و هیچ‌کس هم نباید نسبت به ظلم چشمش را ببندد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی عصر امروز در دیدار با پیروان ادیان الهی در حرم امام راحل یادآور شد: همه ما قبل از اینکه مسلمان، مسیحی، یهودی یا زرتشتی باشیم، انسان و فرزندان حضرت آدم(ع) هستیم و همه هویت خودمان را اگر در قالب اندیشه‌های خودمان هم قرار دهیم اولین مسأله «انسانیت» است که وجه مشترک همه ما است.

یادگار امام با اشاره به شعر سعدی که «بنی آدم اعضای یک پیکرند…»، تأکید کرد: برای مسلمانان، یهودیان، آشوریان، ارمنی‌ها و یا بقیه ادیانی که کم و بیش در کشور ما هستند این قاعده اصلی علم اخلاق شناخته می شود و میراث همه مکاتب بشری است که آنچه برای خودمان می‌پسندیم برای دیگران هم بپسندیم و آنچه که برای خودمان نمی‌پسندیم برای دیگران هم نپسندیم.

وی با بیان اینکه جامعه جهانی امروز متکثر و پر افت و خیز است، افزود: انسانیت اولین نکته‌ای است که جامعه جهانی باید به آن توجه کند. دومین وجه مشترک ما این است که ایرانی هستیم و یک سرزمین کهن داریم که هیچ‌کدام از ما نمی‌توانیم ادعای مالکیت انحصاری آن را داشته باشیم.

سیدحسن خمینی تاکید کرد: نیاکان ما همه یک سرزمین به وسعت تاریخ غنی آن را حفظ کرده‌اند و لذا باید دست در دست هم آن را برای نسل‌های بعدی بسازیم.

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین آفاتی که در این میان پیدا می‌شود کسانی هستند که به جای دینداری، دین پرستی می کنند؛ افراط، آدم‌کشی و ظلم، دین ندارد و هیچ‌کس هم نباید نسبت به ظلم چشمش را ببندد. همان مقدار ظلم از یک مسلمان بد است که از یک یهودی بد است.

یادگار امام (ره) افزود: ظلم دین ندارد؛ آزار و اذیت مردم آیین ندارد. همه باید آن را محکوم کنیم و سعی کنیم از بین برود؛ حداقل این است که در دل خودمان نسبت به ظلم انزجار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جامعه انسانی با همه بدی‌ها از قبل بهتر شده، تصریح کرد: سال‌های پشت سر جامعه انسانی زیبا نیست. اگر پیامبران را جدا کنیم جامعه انسانی چیزی جز کشتار نیست؛ این پیامبران بودند که دنیا را نرمتر و مهربان‌تر کردند و البته به نام آنها ظلم‌هایی شده است.

سیدحسن خمینی در پایان تاکید کرد: امروز حداقل در دل خودمان باید از ظلم و بدی انزجار داشته باشیم تا با نقاط اشتراکی که داریم بتوانیم مسیری که پیش روی داریم را بهتر بسازیم.

(۰)(۰)


کد مطلب: 185781
تاریخ: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری آیین افتتاحیه مدرسه ۱۲ کلاسه دکتر پورخصالیان در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: آیین افتتاح دبیرستان 12 کلاسه خیر مدرسه ساز دکتر حسین پورخصالیان با حضور  جمعی از مسئولین استان و شهرستان و مردم برگزار شد.  

گزارش تصویری دربی گیلان در لیگ دسته دو؛

چوکا انتقام شکست در جام حذفی را از داماش را گرفت

گیل نگاه/رضا احمدپور:   از هفته پنجم رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور و در گروه الف این مسابقات، داماش گیلان در استادیوم پوریای ولی تالش میهمان چوکای تالش بود که در نهایت این بازی را…

گزارش تصویری بازدید معاون رئیس جمهور از مناطق سیل زده گیلان

گیل نگاه/مانی پوراحمد:   محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه با همراهی مصطفی سالاری استاندار گیلان، نمایندگان مجلس و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی با حضور در شهرستان های املش، فومن و شفت…