زاهد در واکنش به اتفاقات میدان شهرداری رشت :

همه باید در برابر قانون سر تعظیم فرود بیاوریم / نباید به اسم اسلام دست به اعمالی زد که خدشه به نام آن وارد شود

گیل نگاه:  «فرهام زاهد» عضو شورای اسلامی شهر رشت در واکنش به اتفاقات دوشنبه شب گذشته در پیاده راه فرهنگی و تخریب ساختمان شهرداری رشت با شعارنویسی گفت : ای کاش کسانی که این اقدام را انجام دادند با زبان گفتگو مشکل خود را حل می کردند تا این اتفاق خارج از چارچوب در شهر رشت رخ ندهد. یادمان نرود آن چیزی که همه ما باید در برابر آن سر تعظیم فرود بیاوریم، قانون است.

زاهد با تاکید بر اینکه امام یک شخصیت فراجناحی داشت و منتسب کردن اینگونه اقدامات به طرفداران امام خمینی(ره)، ظلم به امام است، افزود: همه ما پیرو خط امام و انقلاب اسلامی هستیم و گمان میکنم که این شیوه دفاع از امام و اسلام، هم با گفتمان امام بیگانه است و هم با موازین شرعی در تضاد است. امام علی (ع) نیز خارج از منافع مردمش چیزی نخواست و در راه امتش به شهادت رسید. امام علی(ع) در نامه ای به مالک اشتر می فرمایند:” بايد بهترين اندوخته‌ها در نزد تو، اندوخته كار نيك باشد. پس زمام هواهاي نفس خويش فروگير و اعمالت خشنودی مردم را درپی داشته باشد” نباید به اسم اسلام دست به اعمالی زد که خدشه ای به نام آن وارد شود.

ریس کمسیون برنامه و بودجه شورا، بیان داشت: شهرداری رشت  پس از اطلاع از دلخوری برخی از شهروندان نسبت به عدم سیاهپوش شدن ساختمان شهرداری، اقدام به نصب پارچه سیاه و بنرهای مرتبط کرده بود که با اقدام برخی از نیروهای خودسر مواجه شد. ای کاش کسانی که این اقدام را انجام دادند با زبان گفتوگو مشکل خود را حل می کردند تا این اتفاق خارج از چارچوب در شهر رشت رخ ندهد. یادمان نرود آن چیزی که همه ما باید در برابر آن سر تعظیم فرود بیاوریم، قانون است. اگر مشکل این افراد سیاهپوش کردن شهرداری بود، چرا پس از آغاز این کار توسط شهرداری شروع به شعارنویسی کردند.

وی افزود: چرا موضوعی که با گفتوگو در حال انجام بود به اینجا کشیده شد، آیا کسانی دوست داشتند که به هر قیمتی و با شیوه های خارج از عرف کاری را به سرانجام برسانند و فردا در بوق و کرنا کنند که این مشکل فرهنگی را که هیچ ارگانی نتوانست حل کند و ما آن را سر و سامان دادیم.

زاهد با تاکید بر اینکه امروز تنها وحدت می تواند ایران را سالم و بدور از گزند توطئه حفظ نماید. بیان داشت: برخی به چه قیمتی دست به هر کاری می زنند،آیا متوجه آسیبی که به وجهه و سیمای انقلاب و نظام میزنند هستند؟ در زمانهای که تمام کشورها به فکر تمامیت ارضی خود و ایجاد اتحاد بین جریان های داخلی خود هستند و در عمل به مسیری گام بر می دارند که منافع ملی کشورشان تامین شود و تمام تلاششان را برای بهبود وضعیت مردمشان میکنند. اما در کشور ما برخی بذر ناامیدی را در دل مردممان میپاشند .

زاهد در ادامه خاطر نشان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت همواره در بالای۹۰ درصد مراسمات و برنامه های سطح شهر که شامل جشن ها،  مسابقات ورزشی،سوگواری ها، و آیینهای عبادی و سیاسی به لحاظ مالی و تهیه امکانات مشارکت داشته است و تمامی این مراسمات نیز بدون کوچکترین تشنجی پایان یافته است.

عضو کمسیون فرهنگی شورای شهر رشت گفت: بنده به عنوان عضو شورا از تمام مردم رشت و مسافرانی که از بیرون به شهر ما آمدند و با صحنه های ناخوشایندی مواجه شدند عذرخواهی میکنم. ما به عنوان کسانی که در شورا برای شهر قانون وضع میکنیم بهتر است مسایل را داخل شورا از مسیر درست آن حل کنیم. همه ما باید فضایی را زیر سایه اتحاد و همدلی ایجاد کنیم تا رشت جان دوباره بگیرد و مردمش امیدوارانه روزمرگی خود را بگذرانند.

وی در پایان اظهار داشت: در اولین جلسه شورا مساله را بررسی میکنیم و اگر لازم شد با کمک سایر نهادها جلوی حرکات اینچنینی به واسطه قانون گرفته شود  تا دیگر شاهد اقدامات فراقانونی در شهر رشت نباشیم.

 

(۰)(۰)


کد مطلب: 186501
تاریخ: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…