واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی گیلان به کمیته امداد واگذار می‌شود

گیل نگاه: مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: ‌با هماهنگی دولت،‌ واحدهای مسکن مهری که در استان فاقد متقاضی هستند به کمیته امداد گیلان واگذار می‌شود.

علیرضا محمدی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت:‌ با هماهنگی‌های انجام گرفته آن دسته از واحدهای مسکن مهری که در کشور از جمله استان گیلان به صورت بلا استفاده مانده‌اند در اختیار کمیته امداد همان استان جهت واگذاری به محرومان قرار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان به عملکرد سال گذشته این نهاد در بخش مسکن اشاره کرد و بیان داشت:‌ افتتاح ۳ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن محرومان در استان و واگذاری آن‌‌ها به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گیلان از جمله برنامه‌های محرومیت‌زدایی این نهاد است.

محمدی سایر برنامه‌های امسال کمیته امداد گیلان در جهت ساخت و تأمین مسکن محرومان را برشمرد و تصریح کرد:‌ ساخت و واگذاری بیش از ۲ هزار واحد مسکن محرومان از جمله برنامه‌های امسال کمیته امداد گیلان است که با مشارکت خیران و سایر نهادها انجام خواهد شد.

وی از فعالیت‌های مشترک کمیته امداد گیلان و سپاه قدس در جهت محرومیت‌زدایی خبر داد و عنوان کرد: قرارداد‌ همکاری با سپاه قدس گیلان و ستاد اجرای فرمان حضرت امام خمینی(‌ره)‌ منعقد شده است تا ظرف امسال هزار واحد مسکن محرومان ساخته و تحویل مددجویان داده شود.

محمدی به چشم‌اندازی که این نهاد در پایان سال ۹۸ برای خود در حوزه مسکن محرومان ترسیم کرده اشاره کرد و گفت:‌ در صورت تحقق برنامه‌های کمیته امداد در راستای ساخت و یا نوسازی مسکن محرومان در سطح گیلان، تا پایان سال ۹۸ هیچ محروم بدون سرپناه در استان باقی نمی‌ماند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان ‌از واگذاری واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی به این نهاد خبر داد و عنوان کرد:‌ طبق این برنامه دولت،‌ مقرر است واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی و بلا استفاده در اختیار کمیته امداد قرار گیرد تا پس از تکمیل و تجهیز به مددجویان تحت پوشش اهدا شود.

محمدی با بیان اینکه جهت ساخت مسکن محرومان نیازمند کمک و همکاری سایر سازمان‌ها و نهادهای دیگر هستیم ابراز داشت:‌‌سپاه قدس،‌ نیروهای بسیج و یا خیران از جمله نهادهایی هستند که تاکنون در بحث ساخت و تحویل مسکن محرومان همکاری خوبی با کمیته امداد گیلان داشته‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان تعداد افراد و مددجویان تحت پوشش این نهاد را برشمرد و بیان داشت:‌ موفقیت‌آمیز بودن طرح‌های اشتغالزایی به همراه آموزش‌های مرتبط شغلی در این زمینه موجب شد آمار افراد تحت پوشش این نهاد ضمن کاهش به حدود ۱۰۱ هزار خانوار در سال ۹۷ برسد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 187755
تاریخ: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری اختتامیه تور جهانی والیبال ساحلی در منطقه آزاد انزلی

گیل نگاه/مانی پوراحمد: اختتامیه تورجهانی والیبال ساحلی تک ستاره منطقه آزاد انزلی ظهر امروز با برتری تیم قزاقستان برابر ایران 1 در دیدار پایانی برگزار شد. مصطفی سالاری استاندار گیلان، احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال، فریدون لهامی رئیس…

گزارش تصویری از نمایشگاه توانمندی های ورزش وجوانان گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: نمایشگاه توانمندی های ورزش وجوانان استان گیلان از  25 تا 29 مهر از ساعت 9 صبح تا 9 شب در سالن یادگار امام رشت پذیرای علاقه مندان به این حوزه است.        …

گزارش تصویری مراسم سومین روز درگذشت «بهروز همرنگ» در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: مراسم سومین روز درگذشت «بهروز همرنگ» در مسجد امام رضا گلسار رشت برگزار شد. بهروز همرنگ باستانشناس، نویسنده و پژوهشگر آثار باستانی گیلان صبح دوشنبه گذشته حین انجام ماموریت در کهنه ماسوله بطور ناگهانی درگذشت.…