فعالیت ۱۰۰ موسسه خیریه بدون مجوز در گیلان

گیل نگاه: مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت:‌ ۱۰۰ موسسه خیریه بدون مجوز در استان گیلان فعالیت دارند.

علیرضا محمدی در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت:‌ کمیته امداد امام خمینی استان گیلان در راستای پرداخت کمک هزینه‌های ازدواج و جهیزیه بیش از ۴ هزار کمک هزینه خرید جهیزیه را با میانگین متوسط ۴ میلیون تومان به خانواده‌های تحت پوشش خود پرداخت کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان عنوان کرد:‌ با توجه به اینکه مسئله ازدواج و تشکیل خانواده از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها و مسئولان است کمیته امداد گیلان نیز در همین راستا اقدامات زیادی را جهت پرداخت کمک ‌هزینه‌های ازدواج و خرید جهیزیه انجام داده است.

محمدی متوسط کمک هزینه‌های پرداختی را ۴ میلیون تومان اعلام کرد و بیان داشت:‌ خیران و نیکوکاران نیز در این امر خداپسندانه مانند همیشه نقشی فعال و پررنگ داشته‌اند به طوری که در هر فقره کمک هزینه جهیزیه مددجویان نصف مبلغ پرداختی توسط خیران تقبل شده است.

وی از اعطای وام‌های قرض‌الحسنه به زوج‌های جوان خبر داد و تصریح کرد:‌ کمیته امداد گیلان سال گذشته اقدام به پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه تا سقف ۵ میلیون تومان کرد و امسال نیز در همین راستا فعالیت‌ها و برنامه‌های حمایتی خود را از زوج‌های جوان تحت پوشش ادامه می‌دهد.

‌محمدی به همکاری مشترک این نهاد و بانک کشاورزی استان اشاره کرد و افزود: به مناسبت هشتاد و پنجمین سال تأسیس بانک کشاورزی در ایران،‌ شعبه مرکزی این بانک در استان گیلان اعلام کرد به این مناسبت ۸۵ جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد گیلان اعطا می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان ارزش ریالی این کمک‌ها را ۴ میلیون تومان تخمین زد و گفت:‌ طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است نصف این مبلغ برای هر فقره جهیزیه توسط بانک کشاورزی استان و مابقی توسط کمیته امداد امام خمینی گیلان به نوعروسان پرداخت شود.

محمدی به مؤسسات فعال خیریه در استان گیلان نیز اشاره کرد و ابراز داشت:‌ در حال حاضر آمار درست و دقیقی در مورد تعداد و نحوه پراکنش این مؤسسات در استان گیلان در دست نیست اما طبق شواهد امر احتمالاً تعداد آن‌ها به حدود ‌۱۰۰ مؤسسه خیریه تخمین زده می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی از این مؤسسات خیریه در گیلان بدون مجوز فعالیت می‌کنند عنوان کرد:‌ کمیته امداد استان گیلان جهت ساماندهی و شناسایی این مؤسسات طرحی را با استانداری ارسال کرده تا به سبب آن شرح وظایف هر کدام از این نهادها به صورت قانونی مشخص شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان ‌از تعامل ‌این نهاد با مؤسسات خیریه خبر داد و بیان داشت: این مؤسسات ظرفیت‌های بسیار خوبی در جلب کمک‌های مردمی دارند بنابراین باید با تعامل بیشتر و اعطای مسئولیت‌ به آنان در راستای تقویت ارتباطات‌ دو طرفه قدم برداریم.

(۰)(۰)کد مطلب: 188170
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری تعزیه ۲۵۰ ساله ذوالجناح در روستای ضیابر

گیل نگاه/ بابک جدی:  تعزیه ذوالجناح ضیابر هر ساله در ظهر عاشورا در روستای ضیابر از توابع بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا با قدمتی حدودا 250 ساله برگزار می شود. دربرپایی این ایین مذهبی قریب به 110 نفر مشارکت…

گزارش تصویری از عزاداری ظهر عاشورا در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: دوست داران حسینی در لاهیجان همزمان با سراسر کشور با حضور در مراسم عاشورای حسینی در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.  

گزارش تصویری عزاداری تاسوعای حسینی روستای سوخته کوه آستانه اشرفیه

گیل نگاه/سیدجواد میرحسینی: مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در روستای سوخته کوه حرم آقا سید کیا واقع در آستانه اشرفیه برگزار شد.