بدهی ۳۷ میلیارد تومانی ادارات دولتی گیلان بابت برق

گیل نگاه: مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به وجود ۱۳۷ میلیارد تومان مطالبات معوقه دارد گفت: از این میان ۳۷ میلیارد تومان مربوط به حوزه عمومی است که بیشتر شامل ادارات دولتی می‌شود.

به گزارش تسنیم ، جمشید طالبی صبح امروز در نشست خبری در رشت اظهار داشت: طبق اعلام وزیر نیرو امسال به دلیل بروز خشکسالی بسیاری از نیروگاه‌های برق آبی دچار مشکل شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اعلام اینکه امسال کشور ۵ هزار و ۳۰۰ مگاوات کمبود تولید برق دارد گفت: برای اینکه بتوانیم در تابستان امسال به ویژه در ماه‌های تیر و مرداد مدیریت خوبی در حوزه توزیع برق داشته باشیم باید روش‌های مدیریت توزیع برق را اعمال کنیم.

طالبی حوزه خانگی را پرمصرف‌ترین حوزه مصرف‌کننده برق در گیلان دانست و با تاکید بر لزوم مدیریت مناسب مصرف برق در این حوزه تصریح کرد: بخش عمومی که شامل ادارات و بانک‌ها می‌شود دومین حوزه پرمصرف برق در استان گیلان است.

وی با اشاره به صدور بخشنامه‌ای از سوی استاندار گیلان در خصوص مدیریت مصرف برق در ادارات، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها عنوان داشت: براساس این بخشنامه ادارات موظف هستند از ساعت ۱۴ تا ۱۷ به جای استفاده از شبکه برق شهری از مولدهای اضطراری استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان خاطرنشان کرد: براساس بخشنامه استاندار گیلان ادارات و بانک‌ها باید میزان مصرف برقشان در فصل تابستان نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۰ درصد کاهش پیدا کند.

طالبی به پیشنهادات استاندار گیلان در خصوص کاهش میزان مصرف برق در حوزه عمومی نیز اشاره کرد و ابراز داشت: دمای تجهیزات سرمایشی در ادارات باید بین ۲۰ تا ۲۴ درجه بوده و نیم ساعت قبل از پایان ساعت کاری خاموش شوند.

وی با تاکید بر اینکه به‌جای اعمال خاموشی در تلاش هستیم تا از شیوه‌های مدیریت مصرف برای تامین برق مورد نیاز مردم استفاده کنیم تصریح کرد: موضوع تامین برق مورد نیاز مردم چالشی‌ترین موضوع کشور در تابستان امسال است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با اعلام اینکه مدیریت مصرف برق باید در تمامی ماه‌های سال اجرا شود اظهار داشت: مدیریت مصرف از احداث نیروگاه‌های جدید جلوگیری کرده و به محیط‌زیست جهانی و ملی کمک می‌کند.

طالبی با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ۱۳۷ میلیارد تومان مطالبات معوقه دارد خاطرنشان کرد: از این میان ۳۷ میلیارد تومان مربوط به حوزه عمومی است که عمدتاً شامل ادارات دولتی می‌شود.

وی ضمن تشریح میزان مطالبات معوقه شرکت توزیع برق استان گیلان افزود: این شرکت در حوزه صنعت ۳۰ میلیارد تومان، در حوزه کشاورزی ۲۷٫۵ میلیارد تومان، در حوزه خانگی ۲۳ میلیارد تومان و در حوزه تجاری ۲۰ میلیارد تومان مطالبات معوقه دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با اعلام اینکه استان گیلان دارای ۲۸ هزار کیلومتر شبکه توزیع برق است تصریح کرد: وزارت نیرو بودجه‌های مناسبی را برای ما مصوب می‌کند اما عدم تخصیص آن‌ها ما را با مشکل مواجه می‌کند.

طالبی با بیان اینکه در سال گذشته ۸ میلیارد تومان برای تعویض تیرهای برق در شهر رشت هزینه شده است خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که حوزه مبلمان شهری رشت دچار مشکلات فراوانی است.

(۰)(۰)کد مطلب: 189227
تاریخ: ۲ تیر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در رشت

گیل نگاه/ مائده سیدی: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه هایی…

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در لاهیجان

گیل نگاه/ احسان حسن پور: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه…

گزارش تصویری دیدار جمعی از جوانان حامی دولت و نماینده ولی فقیه در گیلان

گیل نگاه/جواد میرحسینی: دیدار صمیمی و هم اندیشی جمعی از جوانان حامی دولت با آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان صبح امروز برگزار شد. (گزارش مشروح)