ضرورت همدلی بیش از پیش قوای سه گانه

 امیر اردلان

فعال دانشجویی

در ساختار سیاسی جمهوری اسلامی قوای سه گانه باید  مستقل از هم باشند و در عین استقلال در انجام وظایف و رسیدن به اهداف ترسیم شده مکمل هم باشند،که متاسفانه شاهد کم رنگ شدن همکاری ها و بعضا بی مهری قوه سه گانه نسبت به یکدیگر بوده ایم.

مجلس به عنوان کانون قوه مقننه باید در قامت یک مرکزیت مهم بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مهم کشور باشد و در نقش قلب تپنده قانون گذاری در کشور عمل نماید. مگر امام راحل نفرموده اند که مجلس باید در راس امور باشد؟ مجلس به عنوان مرکزیت قانون گذاری کشور،شأن و جایگاه استراتژیکی بالایی در ساختار سیاسی کشور دارد. لذا به همگان توصیه می کنم حافظ شأن این نهاد انقلابی باشند.

لیکن نکته قابل تأمل این است که بعضا شاهد رفتارها و موضع گیری هایی دور از انتظار از نهادهایی هستیم که تشکیل دهنده اصلی ساختار سیاسی کشور هستند. امید است در آینده در موضع گیری ها و نظراتشان همچون گذشته  با در نظر گرفتن منافع ملی دقیق تر عمل نمایند.

مجلس شورای اسلامی باید همواره خدمت به مردم را محور تصمیمات و مواضع خود  قرار دهد. قوه مقننه و در رأس آن مجلس، سفرای ملت در بطن ساختار سیاسی کشور به شمار  می روند و در صورت نبود ملت، مجلسی هم وجود ندارد. لذا انتظار می رود که مجلسی ها میراث داران خلف ملت باشند.

مقام معظم رهبری بارها و بارها بر  همدلی قوای سه گانه تاکید کردند، لذا در همین راستا به عنوان فعال سیاسی و دانشجویی به سران سه قوه توصیه میکنم که برای حل مسائل مهم کشوری و در راس آن مسائل اقتصادی تعامل بیشتری داشته باشند. سخن آخر این که از  جمیع سازمان ها و ارگان ها انتظار می رود که حامی دولت باشند. پشت کردن و بی مهری نسبت به دولت منتخب ملی، معنایی جز  دهن کجی به ملت را ندارد. انتظار من از مسئولین و قوای سه گانه این است که ضمن عمل به وصیت و رهنمود های امام راحل،مردم را ولی نعمت خود بدانند و امانت دار شریف این انقلاب باشند.

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 190414
تاریخ: ۹ تیر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری نمایش «وصله بر سوسوی فانوس نیاویخته بر این درخت زیتون» در رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: نمایش «وصله بر سوسوی فانوس نیاویخته بر این درخت زیتون» اجرای ویژه خبرنگاران و عکاسان امروز (سه شنبه 26 تیرماه) در تماشاخانه اکبر رادی در رشت به روی صحنه رفت. این نمایش از 26 تا…

گزارش تصویری از همایش زن مسلمان در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: همایش زن مسلمان در بیمارستان الزهرا با حضور نماینده ولایت فقیه و جمعی از مسئولین برگزار شد.

اختتامیه نخستین جشنواره بازی های زیست محیطی در پارک محتشم رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: امروز بیست و سوم تیرماه نخستین اختتامیه جشنواره بازی های زیست محیطی از سوی سازمان سرزمین ایده ال ما در پارک محتشم رشت با حضور مردم و جمعی از مسئولین شهر رشت برگزار شد.