به مناسبت 15 تیر سالروز شهادت یگانه استاندار شهید کشور؛

وقتی استاندار گیلان راننده‌ی پیرمرد تخم مرغ فروش می‌شود

گیل نگاه: در بین راه گفت: اگر ممکن است کمی تندتر بروید. پرسیدم: چرا؟ جواب داد: می‌گویند امروز قرار است آقای استاندار به فومن بیاید و در مسجد بالامحله، صحبت کند. می‌خواهم به سخنرانی او برسم.

به گزارش ماسال نیوز، ۱۵ تیرماه سالروز شهادت یگانه استاندار شهید کشور ، مهندس علی انصاری و یار باوفای ایشان مهندس نورانی است. به همین منسابت خاطره ای زیبا از کتاب خواندنی «استاندار آسمانی» به نقل از رئیس وقت کمیته امداد امام خمینی گیلان تقدیم مخاطبین می‌شود؛

ایشان روزی برایم تعریف می‌‌کردند که امروز به شهر شما فومن رفته بودم و از من خواسته بودند که در آنجا برایشان سخنرانی کنم. در بین راه که می‌رفتم در انتهای بازار روز، مرد دست‌فروشی را دیدم که منتظر خودروهای عبوری بود. او فروشنده مرغ و جوجه و تخم‌مرغ بود. دیدم این مرد کنار جاده به انتظار ایستاده است. ترمز کردم تا ایشان را سوار کنم. مقدار زیادی گونی، مرغ و تخم‌مرغ خریداری کرده بود تا آنها را به فومن ببرد. کمک کردم و آنها را گذاشتیم توی خودرو و حرکت کردیم.

در بین راه او گفت: اگر ممکن است کمی تندتر بروید.

پرسیدم: چرا؟

جواب داد: می‌گویند امروز قرار است آقای استاندار به فومن بیاید و در مسجد بالامحله، صحبت کند. می‌خواهم به سخنرانی او برسم.

وقتی به فومن رسیدیم پرسیدم: شما را کجا پیاده کنم؟

گفت: جلوی مغازه‌ام. می‌خواهم وسایلم را توی مغازه بگذارم. شما تشریف ببرید.

او را پیاده کردم رفتم مسجد وضویی گرفتم دیدم مسجد آماده و مردم منتظر هستند. یکراست رفتم پشت تریبون. اتفاقا گرم سخنرانی بودم که همان مرد را دیدم که وارد مسجد شد. او وقتی مرا دید تعجب کرد، همانجا وسط مجلس ایستاد و نمی‌نشست. شنیدم که از یک نفر پرسید؛ آقای استاندار کی می‌آید؟ کسی به او گفت: استاندار همانی است که دارد صحبت می‌کند.

او خنده‌ای کرد و گفت: نه خیر این راننده من بود. نیم ساعت پیش او مرا از رشت به فومن آورد.

وقتی نشست، من به سخنرانی خود ادامه دادم. مجلس که تمام شد، آمد جلو با من روبوسی کرد و گفت: مرا ببخشید که شما را نشناختم و معطلتان کردم. ما استاندار این شکلی ندیده بودیم. به او گفتم: همان که گفتی درست بود من راننده شما هستم.

به نظر من انصاری یعنی این نه چیزی دیگر.

راوی: حمید کامران‌زاده – کتاب استاندار شهید- عبدالرضا سالمی‌نژاد

(۰)(۰)کد مطلب: 191890
تاریخ: ۱۶ تیر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در رشت

گیل نگاه/ مائده سیدی: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه هایی…

گزارش تصویری آئین مذهبی «چهل منبر» در لاهیجان

گیل نگاه/ احسان حسن پور: آئین مذهبی «چهل منبر» در سوگ امام حسین(علیه السلام) همزمان با غروب آفتاب آغاز می شود و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با در دست داشتن چهل شمع به مقابل خانه…

گزارش تصویری دیدار جمعی از جوانان حامی دولت و نماینده ولی فقیه در گیلان

گیل نگاه/جواد میرحسینی: دیدار صمیمی و هم اندیشی جمعی از جوانان حامی دولت با آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان صبح امروز برگزار شد. (گزارش مشروح)