مدیرکل امور مالیاتی گیلان؛

اختصاص هزار میلیارد تومان از درآمد‌های مالیاتی گیلان برای توسعه و عمران

گیل نگاه: هزار میلیارد تومان از درآمد‌های مالیاتی گیلان در زمینه توسعه و عمران هزینه شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان جواد انوری مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: از سال ۸۷ تاکنون بیش از هزار میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان گیلان از محل درآمد‌های مالیاتی برای انجام پروژه‌های عمرانی پرداخت شده است.
وی افزود: سهم درآمد‌های مالیاتی کشور در سال ۹۶ بالغ بر ۹۷۰ میلیارد تومان بود که در ۲ بخش مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده تحقق پیدا کرده است.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان خاطر نشان کرد: اشخاص حقیقی غیردولتی با ۱۲۳ میلیارد تومان پرداختی بیشترین مالیات را در سال گذشته پرداخت کرده‌اند.
جواد انوری با اشاره به اینکه بخش عمومی نیز نقش مهمی در درآمد‌های مالیاتی کشور دارد افزود: حوزه عمومی یا همان مالیات بر حقوق و دستمزد‌ها در سال گذشته بالغ بر ۹۶ میلیارد تومان از کل درآمد‌های مالیاتی کشور را تأمین کرده است.
وی سهم شهروندان در تحقق توسعه همه‌جانبه یک جامعه را بسیار قابل توجه توصیف کرد و گفت: در کشور‌های توسعه یافته به علت نهادینه شدن فرهنگ پرداخت مالیات، مردم توجه ویژه‌ای به این موضوع دارند و کمتر دچار مسائل و مشکلاتی نظیر فرار‌های مالیاتی هستند.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما را در فرهنگ‌سازی پرداخت مالیات بسیار اثر بخش دانست و افزود: گسترش میزان مشارکت‌های اجتماعی در موضوع پرداخت مالیات و خوش بینی آنان به نظام مالیاتی کشور یقیناً به اطلاع رسانی درست و صحیح رسانه‌ها بر می‌گردد.
جواد انوری تصریح کرد: با نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات می‌توان به توسعه، رونق اقتصادی و قطع وابستگی کشور به درآمد‌های نفتی بیش از پیش کمک کرد.
(۰)(۰)کد مطلب: 192305
تاریخ: ۱۸ تیر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری نمایش «وصله بر سوسوی فانوس نیاویخته بر این درخت زیتون» در رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: نمایش «وصله بر سوسوی فانوس نیاویخته بر این درخت زیتون» اجرای ویژه خبرنگاران و عکاسان امروز (سه شنبه 26 تیرماه) در تماشاخانه اکبر رادی در رشت به روی صحنه رفت. این نمایش از 26 تا…

گزارش تصویری از همایش زن مسلمان در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: همایش زن مسلمان در بیمارستان الزهرا با حضور نماینده ولایت فقیه و جمعی از مسئولین برگزار شد.

اختتامیه نخستین جشنواره بازی های زیست محیطی در پارک محتشم رشت

گیل نگاه/شیرین کریمی: امروز بیست و سوم تیرماه نخستین اختتامیه جشنواره بازی های زیست محیطی از سوی سازمان سرزمین ایده ال ما در پارک محتشم رشت با حضور مردم و جمعی از مسئولین شهر رشت برگزار شد.