مدیرکل امور مالیاتی گیلان؛

اختصاص هزار میلیارد تومان از درآمد‌های مالیاتی گیلان برای توسعه و عمران

گیل نگاه: هزار میلیارد تومان از درآمد‌های مالیاتی گیلان در زمینه توسعه و عمران هزینه شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان جواد انوری مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: از سال ۸۷ تاکنون بیش از هزار میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان گیلان از محل درآمد‌های مالیاتی برای انجام پروژه‌های عمرانی پرداخت شده است.
وی افزود: سهم درآمد‌های مالیاتی کشور در سال ۹۶ بالغ بر ۹۷۰ میلیارد تومان بود که در ۲ بخش مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده تحقق پیدا کرده است.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان خاطر نشان کرد: اشخاص حقیقی غیردولتی با ۱۲۳ میلیارد تومان پرداختی بیشترین مالیات را در سال گذشته پرداخت کرده‌اند.
جواد انوری با اشاره به اینکه بخش عمومی نیز نقش مهمی در درآمد‌های مالیاتی کشور دارد افزود: حوزه عمومی یا همان مالیات بر حقوق و دستمزد‌ها در سال گذشته بالغ بر ۹۶ میلیارد تومان از کل درآمد‌های مالیاتی کشور را تأمین کرده است.
وی سهم شهروندان در تحقق توسعه همه‌جانبه یک جامعه را بسیار قابل توجه توصیف کرد و گفت: در کشور‌های توسعه یافته به علت نهادینه شدن فرهنگ پرداخت مالیات، مردم توجه ویژه‌ای به این موضوع دارند و کمتر دچار مسائل و مشکلاتی نظیر فرار‌های مالیاتی هستند.
مدیرکل امور مالیاتی گیلان نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما را در فرهنگ‌سازی پرداخت مالیات بسیار اثر بخش دانست و افزود: گسترش میزان مشارکت‌های اجتماعی در موضوع پرداخت مالیات و خوش بینی آنان به نظام مالیاتی کشور یقیناً به اطلاع رسانی درست و صحیح رسانه‌ها بر می‌گردد.
جواد انوری تصریح کرد: با نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات می‌توان به توسعه، رونق اقتصادی و قطع وابستگی کشور به درآمد‌های نفتی بیش از پیش کمک کرد.
(۰)(۰)


کد مطلب: 192305
تاریخ: ۱۸ تیر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…