مدیر کل امور مالیاتی گیلان:

۹۷۰ میلیارد تومان مالیات طی سال گذشته در گیلان وصول شد

گیل نگاه: مدیر کل امور مالیاتی گیلان با اشاره به مزیت های اجرای طرح جامع مالیاتی از جمله مقابله با پولشویی و کاهش فرارهای مالیاتی، از وصول ۹۷۰ میلیارد تومان مالیات طی سال گذشته در گیلان خبرداد.

به گزارش مهر، جواد انوری ظهرچهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی که در این اداره کل برگزار شد با اشاره به اینکه فرهنگ‌ سازی مالیاتی در جامعه ضروری است، افزود: رسانه‌ها می‌توانند در توسعه فرهنگ مالیاتی بسیار اثرگذار باشند.

وی با بیان اینکه طرح جامع مالیاتی از سیستم سنتی به سوی نوین الکترونیک در حال تغییر است، اظهار کرد:  محور اقدامات سازمان امور مالیاتی به ویژه در اجرای طرح جامع مالیاتی مودی‌مداری است که به‌ صورت ویژه دنبال می‌شود.

مدیر کل امور مالیاتی گیلان با اشاره به وصول حدود ۹۷۰ میلیارد تومان مالیات در سال گذشته در گیلان، خاطرنشان کرد: قانونگذار برای تشویق آن دسته از فعالان اقتصادی که با رعایت قوانین و مقررات به تحقق درآمدهای مالیاتی کمک می کنند، تسهیلات و امتیازات خاصی را پیش بینی کرده که مودیان محترم می توانند با انجام به موقع تکالیف خود از آنها بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه مالیات در اکثر کشورهای دنیا از مهم‌ترین منابع درآمدی دولت است، افزود: درآمدهای مالیاتی عاملی برای قطع وابستگی دولت به درآمدهای نفتی و توسعه پایدار کشور است.

به گفته این مسئول بدون شک اتکا به درآمدهای مالیاتی، توسعه و رفاه اجتماعی را در برداشته و کشور را از وابستگی به درآمدهای نفتی برای رسیدن به اهداف توسعه ای و رفاه اجتماعی رها می سازد.

انوری با تاکید بر اینکه به طور قطع مقوله اقتصاد مقاومتی به عنوان یک اولویت اصلی نظام باید در رأس اقدامات و سرلوحه تمامی دستگاه‌های دولتی قرار گیرد، تصریح کرد: نقش مالیات در امنیت، توسعه شهری و بهداشت و درمان اثرگذار و کمک‌کننده است.

عدالت و شفاف سازی مالیاتی از نتایح اجرای طرح جامع مالیاتی

وی با اشاره به اینکه درآمدهای مالیاتی در توسعه پایدار نقشی اثرگذار و انکارناپذیر دارند، ادامه داد: طرح جامع مالیاتی یکی از برنامه‌های نوین مالیات‌ستانی در دنیا است و عدالت و شفاف‌سازی مالیاتی از نتایج این طرح است.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با بیان اینکه این اداره‌کل بر اساس قوانین و عدالت مالیاتی در تلاش است تا این فرآیند را به نحو احسن در استان گیلان محقق سازد، گفت: اجرای طرح جامع مالیاتی یکی از راهکارهای اثرگذار در کاهش فرار مالیاتی و مقابله با پولشویی است.

وی به نقش رسانه‌ها در توسعه این فرهنگ اثرگذار نیز اشاره کرد و یادآورشد: افزایش رفاه و توسعه اجتماعی با فرهنگ مالیاتی در جامعه افزایش می‌یابد و توجه به این مقوله باید در ابعاد مختلف در سطح جامعه گسترش یابد.

انوری با تاکید بر اینکه مودیان حقیقی اظهارنامه‌های مالیاتی خود را تا پایان خرداد ماه ارائه کرده اند، گفت: اشخاص حقوقی و مستغلات فرصت دارند تا ۳۱ تیرماه اظهارنامه‌های مالیاتی خود را تسلیم کرده و از مزایای پرداخت مالیات بهره‌مند شوند.

وی افزود: یکی از مسائل مهم در کل کشور مقوله آموزش است و این آموزش در حوزه فرهنگ مالیاتی باید در جامعه گسترش یابد.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با بیان اینکه زیرساخت‌های طرح جامع مالیاتی در این استان فراهم شده است، گفت: سه محور اصلی مالیات طرح جامع مالیاتی، مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح  قانون مالیات‌های مستقیم جزء سه قانونی است که مالیات بر ارزش افزوده یکی از مهمترین پایه‌های مالیاتی است.

وی در ادامه خواستار نامگذاری یک خیابان به نام مالیات در جهت فرهنگ سازی در این زمینه شد وخاطرنشان کرد: تعامل با مودیان و صیانت از حقوق شهروندان یکی از مهمترین سیاست های راهبردی اداره کل امور مالیاتی استان گیلان است.

(۰)(۰)


کد مطلب: 192823
تاریخ: ۲۰ تیر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…