استاندار گیلان در کارگروه حقوق شهروندی مطرح کرد:

مردم می توانند از همه مسئولین سوال کنند/جوانان حق دارند تا نوع نگاهشان در اداره کشور عملیاتی گردد

گیل نگاه: استاندار گیلان با بیان اینکه مردم از همه ما مسئولین می توانند سوال کنند تصریح کرد : مهمترین بخش از حقوق شهروندی ، پاسخگویی دستگاههای اجرایی، نهادهای دولتی و عمومی در مقابل مردم است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان عصر امروز در کارگروه حقوق شهروندی که با حضور دکتر مولاوردی؛ دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد با بیان اینکه مردم از همه ما مسئولین می توانند سوال کنند تصریح کرد : باید رابطه میان نظارت، قضاوت، تبیین ، اجرا و انسجام میان بخش های مختلف اجرایی به درستی تببین شود .

استاندار گیلان تحقق اهداف مدنظر حقوق شهروندی را نیازمند انجام کار ساختاری و مصداقی عنوان کرد و گفت : بهترین اقدام در بخش ساختاری، شکل گیری نظام پاسخگویی نهادهای عمومی و دستگاههای دولتی به مردم است .

وی بر ضرورت چابکتر شدن سامانه الکترونیکی ارتباط میان مردم و دولت (سامد) تاکید کرد و گفت : با فعالتر شدن این سامانه می توان به درخواست ها، شکایات و انتقادات مطرح شده از سوی مردم  بهتر رسیدگی کرد .

دکتر سالاری با اشاره به بیان مصادیق گوناگون حقوق شهروندی در منشور ارائه شده آن تصریح کرد : باید با تمام توان در جهت تحقق حقوق شهروندی تلاش کنیم .

استاندار گیلان با اشاره به سهم جوانان در اداره کشور با بیان اینکه هر نسل از جامعه دارای سبک زندگی ، گفتمان و فرهنگ است خاطر نشان کرد : جوانان حق دارند تا نوع نگاهشان در اداره کشور عملیاتی گردد .

وی در ادامه سخنان خود بر ضرورت ایفای نقش بانوان در اداره کشور تاکید کرد و افزود : باید سهم بانوان در اداره کشور جهت انتقال و اجرایی شدن دیدگاهشان لحاظ گردد .

وی سازمان های مردم نهاد ، احزاب و تشکل ها را حلقه وصل میان مردم و مسئولین دانست و با بیان اینکه با کمک این نهادها مسائل تخصصی و منسجم تر به مسئولین انتقال داده می شود تصریح کرد : با کمک سازمان های مردم نهاد می توان اصلاحات و مسائل مورد نیاز در کارها را برای اداره بهتر جامعه لحاظ کرد

نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم فراهم کردن زمینه لازم مطالبه گری صحیح اقشار و اصناف در جامعه تاکید و تصریح کرد :  با تعریف صحیح ساختار و شنیدن به موقع صداها ، با ساز و کار پیش بینی شده و حمایت قانون گذار ، تحولات مورد نیاز  در هر صنفی انجام پذیرد .

استاندار گیلان ابراز امیدواری کرد : انشاء ا… بتوانیم پس از این نشست شاهد تحول و حرکت شتابان تر در حوزه پیاده سازی برنامه های مورد تاکید رییس جمهور در حقوق شهروندی استان گیلان باشیم .

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در سندهای تهیه شده به مصداق حقوق شهروندی به میزان کافی پرداخته شده است افزود : باید شرایطی فراهم گردد تا تمامی دست اندرکاران حقوق شهروندی درک بهتری از این مهم داشته باشند .

وی هدف از برگزاری این نشست را ایجاد هماهنگی بیشتر در مباحث حقوق شهروندی دانست و با بیان اینکه حقوق شهروندی حق همه مردم است تصریح کرد : همه وظیفه داریم در جهت پیاده سازی این مهم از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نباشیم .

گفتنی است در ابتدای این نشست چند تن از فعالان حقوق شهروندی به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند

(۰)(۰)


کد مطلب: 193066
تاریخ: ۲۱ تیر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…