مسئولیت دختردار بودن

 محمد بی ریا

روانشناس بالینی

اگر پدر ها از میزان و اهمیت نقش پدرانه در شکل گیری هویت و شخصیت و آینده فرزندانشان بخصوص دختران خود آگاه بودند، هرگز زیر بارِ مسئولیت دختر دار شدن نمی رفتند!

اینکه یک دختر تا چه حد توجه طلب باشد!چه مقدار مهر طلب باشد!چه مقدار نیازمند ایجاد رابطه با جنس مخالف باشد، چه مقدار وابسته و یا مستقل باشد.چه مقدار به مردها اعتماد داشته یا بی اعتماد باشد، همه اینها و موارد بسیار دیگر همگی به نوع و عمق رابطه پدر دختری آنها وابسته است.

در کل شخصیت و آینده ودنیای  او را همین رابطه پدر دختری است که می سازد.

چه فراوانند دخترکانی که در آرزوی درک شدن، بوسیده شدن و در آغوش کشیده شدن توسط پدران خویش بزرگ شدند.

دخترکانی که نمیدانند چه احساسی به پدر خود دارند عشق و یا ترس!

چه بسیارند دخترکانی که شاهد خیانت پدران خویش بوده اند!

و چه بسیار دخترکانی که در فضای عاری از مهر و عاطفه، با کمترین محبت و تماس فیزیکی رشد کرده اند و در حسرت آغوش پدر، خود را در آغوش همسر یافتند!

پدرانی که به هر علتی ((خواه از سر خستگی و سختی زندگی، بی سوادی و عدم آگاهی،اعتیاد، نوع و تیپ شخصیتی، عقاید و مذهب و…)) در کودکی و نوجوانی دخترانشان، توجه و عاطفه کافی را نثار آنها نکرده باشند دختران خود را در دایره بسته ی گشتن و نیافتنی ابدی قرار داده اند!

گشتن در پی مرهمی برای التیام زخم ها و پر کردن خلاها و کمبود های دوران کودکی و نیافتنی همیشگی!

 مهر و عاطفه و توجه ای که از جانب پدر به عنوان نماد عشق و قدرت در نگاه دختر که باید کاملا ارضا می گشت همانند عطشی همیشگی در تار و پود روان دختران ثبت می شود و رفتار و شخصیت او را تحت تاثیر عمیق خود قرار می دهد.

پدر بودن وظیفه ای سخت و دشوار است و پدرِ دختر بودن وظیفه ای دو صد چندان دشوارتر…

روزتان مبارک دخترکان سرزمین مادری.

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)


کد مطلب: 193606
تاریخ: ۲۴ تیر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری آیین افتتاحیه مدرسه ۱۲ کلاسه دکتر پورخصالیان در لاهیجان

گیل نگاه/احسان حسن پور: آیین افتتاح دبیرستان 12 کلاسه خیر مدرسه ساز دکتر حسین پورخصالیان با حضور  جمعی از مسئولین استان و شهرستان و مردم برگزار شد.  

گزارش تصویری دربی گیلان در لیگ دسته دو؛

چوکا انتقام شکست در جام حذفی را از داماش را گرفت

گیل نگاه/رضا احمدپور:   از هفته پنجم رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور و در گروه الف این مسابقات، داماش گیلان در استادیوم پوریای ولی تالش میهمان چوکای تالش بود که در نهایت این بازی را…

گزارش تصویری بازدید معاون رئیس جمهور از مناطق سیل زده گیلان

گیل نگاه/مانی پوراحمد:   محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه با همراهی مصطفی سالاری استاندار گیلان، نمایندگان مجلس و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی با حضور در شهرستان های املش، فومن و شفت…