نگاهی به یک سامانه تلفنی موفق در گیلان؛

«۱۲۲» سامانه‌ی شبانه‌روزی آب و فاضلاب برای ارائه خدمات به شهروندان

گیل نگاه: سامانه های تلفنی همواره یک پل ارتباطی میان مردم و دستگاه های خدمات رسان دولتی هستند، برای مثال نهادهای مختلفی همچون اورژانس، آتش نشانی، برق، بهزیستی و مخابرات از جمله پرکاربرد ترین سامانه های تلفنی هستند که تلاش می کنند تا با بهره گیری از ارتباط مستقیم و بدون واسطه با مردم نسبت به خدمت رسانی اقدام کنند.
به گزارش گیل خبر، «مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲» یکی از این سامانه های ارتباطی است که در تابستان سال گذشته توسط شرکت آبفای استان گیلان و به عنوان دومین استان کشور پس از اصفهان راه اندازی شد.
این سامانه که در ابتدا به جهت اعلام حوادث حوزه آب و فاضلاب راه اندازی شده و در اختیار شهروندان قراره گرفته بود، مدتی پس از راه اندازی با افزودن خدمات فروش و پس از فروش مانند: امکان خرید انشعاب، پرداخت قبض آب بها، تغییر کاربری و مواردی دیگر از این قبیل به سامانه خدمات خود تلاش کرد تا رفاه هرچه بیشتر مشترکان را فراهم آورد.
عملکرد مثبت و موفقیت آمیز «مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲» شرکت آبفای گیلان در مدت راه اندازی تا امروز منجر به این شد که مدیر این مرکز به عنوان دبیرکارگروه نرم افزار۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب کشور انتخاب شده است و از همین جهت همواره مدیران شرکت های آبفا در سایر استان ها برای بازدید به این مرکز آمده تا با نحوه کارکرد موفق این مرکز در استان آشنا شوند.
از جمله مزایای راه اندازی این سامانه می توان به دریافت حوادث آب و فاضلاب بصورت شبانه‌روزی، اعلام کارکرد کنتور و صدور صورتحساب به صورت ۲۴ساعته، واگذاری انشعاب و دریافت انتقادات و پیشنهادات در تمام ساعات شبانه روز و ایام هفته اشاره کرد که این خدمات منجر به عدم نیاز شهروندان برای مراجعه حضوری به شرکت آب و فاضلاب شده و از تردد های غیرضروری شهروندان در سطح شهر می کاهد.
برای مثال از تاریخ ۱۱ شهریور سال گذشته که امکان خرید تلفنی انشعاب فراهم شد تا امروز تعداد ۶۹۹۰ انشعاب به صورت تلفنی و آنلاین فروخته شده که رقم قابل توجهی‎‌است و این میزان فروش آنلاین سهم قابل توجهی در کاهش ترافیک شهری نیز داشته است که با افزایش میزان آشنایی شهروندان با این سامانه و بهره‌گیری از آن به جای مراجعه فیزیکی و حضوری می‌تواند گام مثبت و مهمی در تحقق دولت الکترونیک نیز باشد.
(۰)(۰)


کد مطلب: 193745
تاریخ: ۲۵ تیر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری آیین تودیع و معارفه مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان

گیل نگاه/جواد میرحسینی:  آیین تودیع و معارفه مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان عصر امروز در رشت برگزار شد. (گزارش مشروح)

گزارش تصویری نشست شورای اداری گیلان با حضور معاون رئیس جمهور

گیل نگاه/ جواد میرحسینی:  نشست شورای اداری گیلان صبح امروز با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و مصطفی سالاری استاندار در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد.

گزارش تصویری دیدار سپیدرود رشت و ذوب آهن اصفهان

گیل نگاه/رضا احمدپور: تیم‌های سپیدرود و ذوب‌آهن عصر امروز در چارچوب هفته نهم لیگ برتر در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف هم رفتند. دیدار این دو تیم در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.  این…