از نقش آفرینی حزبی تا جلب اعتماد و حمایت های عمومی

گیل نگاه/ سامان حسینی نوید

كارشناس ارشد روابط بين الملل

آنچه امروزه می تواند تاکیدی بر مشروعیت حضور احزاب در جامعه داشته و تشویق گر نقش موثر آنان به عنوان ابزاری دموکراتیک گردد ، تطابق حقیقی خواسته های چنین تشکل هایي در مقایسه با مطالبات حقیقی و واقعی ملت است.

پایین آوردن سطح مطالبات حزبی در حد عزل و نصب های مدیران و مسئولین دولتی ، می تواند سنگ بنا و آغاز گر ایجاد تنش و اختلافات بین حتی جریان های سیاسی همسو گشته و موجبات تنزل و شانیت جایگاه احزاب را فراهم نماید . قرار گرفتن در چنین مسیری ضمن جلوگیری از نقش آفرینی مقتدرانه ی احزاب و هدر رفت پتانسیل های موجود، آنان را از رسیدن و پرداختن به مسائل کلی تر غافل نموده و درگیر مسائل حاشیه ای و کم اهمیت می نماید .

بنابراین الزامیست و انتظار می رود سطح مطالبات حزبی از چه کسی ؟ ( یکی بود ، یکی نبود ) یک گام به جلو نهاده و نظارت بر عملکرد دولت و مسئولین ، بر اساس خروجی یکایک سازمانها مورد تحلیل و بررسی نخبگان حزبی و سیاسی قرار گرفته و ضمن مخالفت خویش از دخالت سایر قوا ، خصوصا قوه مقننه در جریان عزل و نصب های دولتی و تحت فشار برخی نمایندگان ، هشدار لازم را به جهت مداخلات غیر قانونی قوا و عدم توجه به وظایف قانونی ایشان اعلام دارند.

ارزیابی عملکرد سیستم های سازمانی و بررسی نتایج حاصله از آن و مطابقت خروجی ها با اهداف و استانداردهای لازم ، بطور حتم خواهد توانست نشان دهنده ی کارآمدی و یا عدم کار آمدی مدیران بوده و نقد خروجی های نامطلوب دستگاه ها ، هشداریست به دولت ها در پرهیز استفاده از مسئولان ناکارآمد و رزومه سازیهای بی اعتبار و بدون توجه به لیاقت و شایستگی های افرادی که نه بر اساس توانمندی ها ، بلکه محصول فساد سازمان یافته ی شبکه های لابی قدرتمند بوده و در سازمانها و تشکیلات های دولتی و غیر دولتی همچون موربانه هایی در حال تخریب و جویدن ریشه های اعتماد بین مردم و مسئولانند.

احزاب می باید ضمن رعایت استقلال و حرمت به جایگاه اجتماعی خویش که برخواسته از متن مردم و اراده آنهاست، در خط مقدم حمایت از کشور ، نخبگان حقیقی و مستعدش در تمامی زمینه ها ، برای عبور از شرایط نه چندان رضایت بخش فعلی قرار گرفته و در صف اول مبارزه با مفاسد سیاسی و اقتصادی ، رانت خواری و معاملات پشت پرده باشند و با حمایت خود از دلسوزان واقعی ملت و نظام ، اراده ی حقیقی خویش را برای اصلاح و رسیدن به جامعه مطلوب به کار برده و خود را وام دار فرصت طلبان سیاسی و اقتصادی ننموده و از مسیر واقعی دفاع از ارزشهای انسانی و اسلامی، ذره ای عدول ننمایند و در این راستا با حمایت و نقد منصفانه و توام با آگاهی خویش ، نه از افراد و بلکه از عملکرد ایشان می توانند به یاری دولت و سایر قوا شتافته و با رعایت احترام متقابل ، دولت را برای تحقق اهداف و خدمت به مردم یاری نموده و در ضمن در برابر هرگونه سیاهی نمایی های سیاسی و بی ارزش جلوه نشان دادن دستاوردها با توجه به شرایط حاضر مقابله نمایند.

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)


کد مطلب: 195320
تاریخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…