با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛

اعضای شورای نظارت بر نمایش گیلان در خانه پیشکسوت تئاتر معرفی شدند

گیل نگاه: با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و هنرمندان پیشکسوت تئاتر اعضای جدید شورای نظارت بر نمایش گیلان در خانه پیشکسوت ریشه دار تئاتر معرفی شدند.
 جلسه تجلیل و معارفه اعضای جدید شورای نظارت بر نمایش گیلان در منزل استاد حبیب پور سیفی از پیشکسوتان عرصه تئاتر استان برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این جلسه افزود: تئاتر استان دارای ریشه است، ریشه دار بودن ادعا نمی خواهد، ریشه ها پیشکسوتانی چون استاد پورسیفی و استاد انوش نصر ماسوله هستند که بی هیچ ادعایی در جامعه دیده می شوند.
وی با تاکید بر اینکه همگامی و با هم بودن، وسعت قلب می خواهد اضافه کرد: راه بسیار دشواری پیموده شده و در سال ۹۶ شاهد اجرای ۱۵۰ تئاتر در قالب ۹۷۰ اجرا در استان بوده ایم که این موضوع، قدردانی از اعضای پیشین شورای نظارت بر نمایش گیلان را می طلبد.
فاضلی بیان کرد: باید پذیرفت که تئاتر استان مسیر رو به جلویی دارد و نمی تواند به سال های قبل برگردد، در همین راستا برای توسعه فرهنگ و هنر با تاکید بر حفظ هویت استان، باید لحظه به لحظه از حضور بخش خصوصی استقبال کرد و به هیچ عنوان از پیوستن به این عرصه بیمناک نبود.
وی با تاکید بر ارزشمندی سرمایه انسانی متخصص توضیح داد: ممکن است نمایشی در تهران حتی برای ۳۶۵ روز سال نیز مجوز اکران بگیرد اما همان نمایش برای اکران در گیلان بایستی حتمآ از اعضای شورای نظارت بر نمایش استان مجوز دریافت کند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در بخش دیگری از سخنانش «غرض» را عنصری هنر پوش توصیف کرد و تاکید کرد: غرض ورزی هنر پوش است و بدور از شان اهالی فرهنگ و هنر است لذا می بایست تلاش کرد تصمیمات بدون غرض و بر اساس تخصص و تجربه اتخاذ شود.
فاضلی اعلام کرد: نباید از حضور بخش خصوصی در حوزه تئاتر بیمناک بود و در این راستا حتی از سرمایه گذاری خارجی نیز استقبال می کنیم.
در این جلسه انوش نصرالله ماسوله، محسن محبوب بشری، حسن حامد، مهرانه به نهاد و زینب شعبانی بعنوان اعضای جدید شورای نظارت بر نمایش گیلان معرفی و از تلاش هیات پیشین قدردانی شد.
(۰)(۰)کد مطلب: 196807
تاریخ: ۹ مرداد ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری
گزارش تصویری

توقف ملوان در اولین بازی خانگی

گیل نگاه/رضا احمدپور:در ادامه دیدارهای هفته دوم لیگ دسته یک فوتبال، دیدار تیم‌های ملوان انزلی و قشقایی شیراز با تساوی یک بر یک به اتمام رسید  

گزارش تصویری نمایش رابینسون و کروزو در رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: نمایش تئاتر رابینسون و کروزو به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و بازیگری عامر عظیمی و مجتبی علیپور، از امروز یکشنبه تا چهارشنبه 31 مردادماه در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود .  …

گزارش تصویری آغاز به کار دومین نمایشگاه عکس گروه «زی» در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: نمایشگاه عکس گروه عکاسی «زی» با عنوان «روایت دوم: بی چرا زندگانیم» عصر امروز در نگار خانه الهی رشت آغاز به کار کرد. پایگاه خبری و تحلیلی گیل نگاه حامی رسانه ای این نمایشگاه است.…