مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان اعلام کرد؛

۸۰درصد مصرف برق گیلان در بخش خانگی است

گیل نگاه/گروه اجتماعی: جمشید طالبی صبح امروز در نشست خبری این شرکت که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، گفت: خاموشی برق در همه مناطق استان به صورت یکسان است و بی عدالتی وجود نداشت.البته جاهایی مانند بیمارستان ها و زندانها و… باید ملاحظاتی اعمال می شد.
وی افزود: یکی از رهبرد های جدید این است که تمام ادارات کل مجهز به دیزل ژنراتور باشد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به افزایش گرمای دمای هوا، ادامه داد: از ابتدای خردادماه الی انتهای شهریورماه لازم است مشترکین در ساعات اوج مصرف اقدام به صرفه جویی کنند.
طالبی اضافه کرد: اگر چه میزان تولید برق در گیلان بیش از مصرف است اما باید توجه کنیم تولید استانی فقط مختص گیلان نیست و متعلق به همه کشور است.
وی با بیان اینکه صنعت برق جهت تامین انرژی و جلوگیری از خاموشی های مشترکین برنامه هایی را در نظر گرفته است تصریح کرد: از جمله این اقدامات طرح کاهش بار برنامه ریزی شده ادارات و واحدهای تجاری است که مشترکین از پاداش مالی بهره مند خواهند شد.
طالبی با تاکید بر کاهش مصرف برق گفت: ابتدای خردادماه تا پایان شهریور ماه لازم است مشترکین نسبت به کاهش مصرف حداقل ده درصدی در ساعات اوج اقدام کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به الگوی مصرف برق گفت: الگوی مصرف برق خانواده های ایرانی با تغییر فصول تغییرات زیادی دارد بطوریکه در فصل گرما استفاده از کولر بار زیادی را به شبکه وارد می کند.
طالبی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد مشترکین برق گیلان را مصارف خانگی تشکیل می دهند و نهادینه شدن مدیریت مصرف برق کمک فراوانی به اقتصاد ملی می کند.
وی در خصوص برخورد با برق دزدی در استان تصریح کرد: برق دزدی که شامل تغییر دستی در کنتورهای برق است توسط کارشناسان بررسی می شود و خسارت نیز در نظر گرفته می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان تصریح کرد: مورد برق دزدی که از شبکه های مسقیم برق صورت می گیرد، از سوی دادگاه پیگیری می شود.
(۰)(۰)


کد مطلب: 198566
تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…