با کسب مدال طلا و جایزهی ویژه داوران؛

افتخار آفرینی تیم دانش آموزان پژوهشگر گیلانی در جشنواره بین المللی نوآوری ها و اختراعات iCAN 2018 کانادا

گیل نگاه: تیم دانش آموزان پژوهشگر گیلانی در جشنواره بین المللی نوآوری ها و اختراعات iCAN 2018 کانادا با کسب مدال طلا و جایزهی ویژه داوران این جشنواره افتخار آفرینی کردند.
کارن رهنمون، سروش جهانزاد، سید پارسا نشایی و پوریا عباسی؛ از دانش آموزان دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان ناحیه ۱ سمپاد، میرزاکوچک خان رشت و از اعضای مرکز نوآوری دانش آموزی مارلیک، پس از افتخاری بزرگ برای استان گیلان و اداره آموزش پرورش استان در سال گذشته با کسب مقام سوم کشوری جشنوارهی جوان خوارزمی به عنوان معتبرترین جشنواره دانش آموزی ایران، بار دیگر افتخار آفریده با درخشش نوآوری و فعالیتهای تیمی خود موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه  داوران جشنواره ی بین المللی نوآوری ها و اختراعات کانادا با نام مختصر iCAN شدند.

این جشنواره که توسط انجمن بین المللی نوآوری و مهارت های پیشرفته کانادا با نظارت فدراسیون بین المللی مخترعان (IFIA) و انجمن جهانی مالکیت فکری و اختراعات (WIIPA) در تاریخ ۱۱ شهریور ماه معادل اول سپتامبر سال جاری با حضور ۴۲ کشور از جمله کشورهای آلمان، روسیه، امریکا، چین، کره جنوبی، استرالیا و… در شهر تورنتوی کانادا برگزار شد.

این تیم دانش آموزی از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود با آموزش و تمرین فعالیت خود را با عنوان «توسعه دهندگان نوآور مارلیک (Marlik Innovelopers)» در مرکز نوآوری و پژوهشسرای مارلیک آغاز نمود و پس از تمرین مدلهای کسب و کار به عنوان تیمی کارآفرین در دوران دانشآموزی شروع به تولید محصولات در بستر آی نمودند و هم اکنون با استقرار در این مرکز به درآمدزایی و شتابدهی کسب و کار دانش آموزی خود با مدل کارآفرینی موسسه نوآوری و فناوری مالیک هستند. از این تیم کارن رهنمون و سروش جهان زاد، به همراه مربی و مشاور تیم مهندس پویان پیـردیر به نمایندگی از سایر اعضای گروه در جشنواره و در مرحله فینال پس از داوری حضوری در شهر تورنتوی کانادا و ارایه پروژه، جایزه ی ویژه و مدال طلای جشنواره را دریافت نمودند. همچنین لازم به ذکر از است که پروژه این تیم مورد توجه شرکتهای سرمایه گذاری و مشاورین کسب و کار در این جشنواره و همچنین اداره مدیریت مدارس ناحیه تورنتو واقع شده است.

طرح ارایه شده با عنوان «سیستم هوشمند مدیریت و دیدبان مدارس یکان» راهکاری یکپارچه تحت بستر اندروید، ای او اس، وب، ساعت های هوشمند و… به منظور ساده سازی تعاملات بین مدارس، دانش آموزان، اولیا، مسئولین مدرسه، رانندگان سرویس و معلمان است که با حذف بسیاری از مشکلات نرم افزاری با ارایه تمامی اطلاعات درسی، انضباطی، مشاوره ای و پیشرفت تحصیلی و… ایدهای نوین در این عرصه محسوب میگردد که در این مرکزه توسط دانش آموزان با نظارت و هدایت مربیان و مشاوران توسعه و اجرا شده و هم اکنون سه مدرسه در کشور با خریداری و نصب این سیستم در حال استفاده از آن هستند.
مرکز نوآوری دانش آموزی مارلیک در اولین سال تاسیس، با هدف ایجاد بستری برای پرورش و هدایت دانشآموزان خلاق، نوآور و پژوهشگر، با ارایه راهکارهای پژوهشی به مدارس در حوزههای کارآفرینی دانشآموزی، هدایت تحصیلی، دورهها و امکانات آزمایشگاهی، کارگاههای عملی و پژوهشی، علاوه بر میزبانی دو تیم مقام دار کشوری در جشنواره جوان خوارزمی، در عرصع آمادگی المپیادهای علمی نیز مشغول به پرورش استعدادهای یافته شده است و به عنوان نماینده انحصاری و مجری المپیاد علوم نوجوانان ایران برای اولین بار در استان گیلان محسوب میگردد.

(۰)(۰)کد مطلب: 205333
تاریخ: ۲۲ شهریور ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری
به روایت تصویر؛

سفر محمدباقر نوبخت به شهرستان های رودسر و املش

گیل نگاه/پویا بازارگرد: صبح امروز آیین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در مدرسه زینبیه شهرستان رودسر، بازدید از بمدرسه شبانه روزی فاطمیه املش و بازدید از سد مخزنی پلرود با حضور دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و…

گزارش تصویری از مراسم آغاز سال تحصیلی در رودسر

گیل نگاه/علی عزتی: صبح امروز آیین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در مدرسه زینبیه شهرستان رودسر با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، دکتر مصطفی سالاری و جمعی از مقامات استانی و محلی برگزار و زنگ آغاز سال تحصیلی توسط…

گزارش تصویری از مراسم رژه نیروهای مسلح در رشت

گیل نگاه/سید جواد میرحسینی: همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح با حضور  یگانهای نمونه ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در رشت برگزار شد.  در نخستین روز از هفته دفاع مقدس مراسم رژه…