به بهانه درگذشت مرحوم مصطفی رضازاده؛

خداحافظ استاد

 گیل نگاه / صاحب مقصودی

به تازگی دهه چهل زندگی اش را آغاز کرده بود، فکر و ذکرش ورزش بود، آن هم رشته طاقت فرسایی چون رزمی؛ چند هزار شاگرد پرورش داده بود، از همین رو با قدرت می توان گفت، رزمی کاران گیلان یک استاد بیشتر نداشتند و ان هم استاد سید مصطفی رضازاده بود.

هنوز جرات نمی کنیم واژه “مرحوم” را پیشاپیش نام پرآوازه اش قرار دهیم، چرا که وی خود بنیانگذار کیک بوکسینگ – موی تای در گیلان و اولین کاپیتان تاریخ کیک بوکسینگ ایران بود. او به عنوان کاپیتان تیم ملی، مدال طلای رقابت های کیک بوکسینگ جهان در اتریش و به عنوان مربی، نایب قهرمانی کیک بوکسینگ آسیا در ماکائو را در کارنامه ورزشی خود داشت.

و اما در خیل عظیم شاگردانش نیز بودند کسانیکه در رشته های کیک بوکس و موی تای و تکواندو قهرمان آسیا و حتی جهان شده باشند، نمونه آخرش هم آرمین هادی پور نایب قهرمان جهان در رشته تکواندو است که امید اول ایران برای کسب طلا در المپیک اینده نیز هست.

با این کارنامه پربار، ادعایی نداشت و در باشگاهش عقاب المپیک مشغول ساختن قهرمانان دیگری بود.

هر مدیرکلی در اداره ورزش و جوانان استان، دوست داشت چنین مشاور توانمندی در حوزه رشته های رزمی داشته باشد، اما صریح الهجه بودن همیشه کار دستش می داد، خب، استاد هزاران شاگرد بود و از وی انتظار داشتند چشم بر روی بی عدالتی ها نبندد، اما …

خون مصطفی رضازاده با ورزش عجین شده بود، روحیه ورزشکاری اش در آخرین لحظات عمر نیز نمود پر رنگی داشت؛ این جوانمرد که در پی رتق و فتق یک دوره مسابقات رزمی به جنوب گیلان رفته بود، وقتی در جاده رستم آباد به امام زاده هاشم شاهد چپ کردن یک خودروی نیسان می شود، جزو اولین افرادی بود که می ایستد و درصدد کمک به راننده مصدوم – پیش از آتش گرفتن خودرو – بر می آید، اما راننده بی احتیاط دیگری، با ملاحظه ناگهانی صحنه تصادف، قدرت کنترل خودروی خود را از دست می دهد و با شدت به رضازاده برخورد می کند و باعث می شود سه فرزند وی و سه هزار شاگردی که در باشگاه عقاب المپیک پرورش داد، یتیم گردند.

سید مصطفی رضازاده خیلی زود از میان ما رفت، اما مرام و مسلک رضازاده هرگز از یادها نخواهد رفت.

گيل نگاه: انتشار اخبار و یادداشت‌های دريافتی به معنای تائید محتوای آن نيست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)


کد مطلب: 208174
تاریخ: ۷ مهر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…