امام جمعه رشت:

بعد از انقلاب بسیاری از سرمایه‌ها در مسائلی هزینه شد که دستاوردی نداشت

گیل نگاه: امام‌جمعه رشت با تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی در مدیریت جامعه گفت: مسئولان باید در تصمیم‌گیری با برنامه‌ریزی گام بردارند تا دچار خطا و اشتباه نشوند.

به گزارش فارس ، آیت‌الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهرستان رشت با اشاره به جایگاه نظام خانواده در اسلام اظهار کرد: ازجمله دستاوردهای برنامه‌ریزی در زندگی زن و شوهر جوان این است که انسان را از خطاها و اشتباهات مصون نگاه می‌دارد چراکه کسی که با برنامه زندگی می‌کند در همه مسائل زندگی اشتباهی از سوی او رخ نداده یا اشتباه کوچکی از او سر نی دهد.

وی با بیان اینکه انسان بسیاری از کارهایی که بدون برنامه‌ریزی انجام می‌دهند به حسرت و کاش‌ها مبدل می‌شود گفت: کسانی که با برنامه‌ریزی در زندگی پیش بروند یا خطایی پیش نمی‌آید و یا آن اشتباه اندک است.

امام‌جمعه رشت با تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی در مدیریت جامعه افزود: اهمیت برنامه‌ریزی در تصمیم‌گیری‌ها صرفاً مخصوص خانواده‌ها نیست بلکه مسئولان نیز باید در تصمیم‌گیری با برنامه‌ریزی گام بردارند تا دچار خطا و اشتباه نشوند.

فلاحتی با بیان اینکه وقتی مسئولی پس از اخذ مسئولیت همه‌کاره‌ای مسئولیت‌های پیشین را ویرانی ببیند نشان از بی‌برنامگی مدیر و مسئول قبلی بوده گفت: اولین دستاورد برنامه‌ریزی در زندگی انسان، منجر به کاهش لغزش‌ها و خطاها می‌شود.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه برنامه‌ریزی زوج جوان را از فقر و مشکل اقتصادی دور می‌دارد افزود: برنامه داشتن موجب افزایش مال می‌شود و بی‌برنامگی موجب ویرانی مال‌های فراوان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی بسیاری از سرمایه‌ها در مسائلی هزینه شده بود که دستاوردی نداشت گفت: اگر برای سرمایه گزاری برنامه‌ریزی درست صورت می‌گرفت دستاوردی مفید و مؤثر از آن دیده می‌شد.

فلاحتی با بیان اینکه برخی‌ها به این باور رسیده‌اند که برای رسیدن به اهداف خود باید فلان مسئولیت را به دست آورند تصریح کرد: برادران و خواهران برای به دست آوردن ثروت حاضرید به چه‌کارهایی دست‌زنید و اگر به دست آوردید به چه نتیجه‌ای می‌رسید؛ آن هنگام که مرگ به سراغ انسان آمد عذاب آن را شما متحمل می‌شوید تا دیگران به لذت‌های آن دست پیدا کنند.

(۰)(۰)


کد مطلب: 209490
تاریخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…