از 23 تا 27 مهرماه :

برگزاری اولین رویداد تور جهانی والیبال ساحلی در منطقه آزاد انزلی

گیل نگاه/شقایق نوشاد: نشست خبری تور جهانی والیبال ساحلی منطقه آزاد انزلی ظهر امروز ۱۸ مهرماه با حضور محسن خاکزاد رئیس هییت والیبال استان گیلان، مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان و مجید فاتحی معاون فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در سالن اجتماعات  اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان برگزار شد.

در ابتدای این نشست محسن خاکزاد رئیس هییت والیبال استان گیلان با بیان اینکه تور جهانی تک ستاره والیبال ساحلی از ۲۳ تا ۲۷ مهرماه در مجموعه ورزشی سیروس قایقران منطقه آزاد انزلی برگزار خواهد شد گفت: این برنامه در مجموع با حضور ۱۱ کشور اعم از لهستان، روسیه، چک، ایتالیا، نروژ، سوئد، عمان، قزاقستان، تایلند، اسلوونی و ایران همراه است.

او ادامه: ایران در این دوره از مسابقات با همراهی ۸ تیم شرکت دارند که در فینال این مسابقات که در روز ۲۷ خواهد بود که برای تیم های برگیزده اول تا ۸ جایزه نقدی ۵ هزار دلاری تعیین شده است.

خاکزاد همچنین با اشاره به این که این بازی ها از سایت بین المللی فدراسیون جهانی والیبال (Fibb) به طور مستقیم پخش خواهد شد ادامه داد:این برنامه برای اولین بار تورهای تک ستاره در ۳ استان شمالی برگزار می شود.

او در انتها افزود: با هماهنگی های انجام شده با شهرداری رشت مقرر شده تا حمل و نقل رایگان برای علاقه مندان به دیدن این بازی ها از مجموعه ورزشی عضدی و میدان فرهنگ رشت تا محل برگزاری مسابقات در منطقه آزاد انزلی انجام شود.

برگزاری رویداد های ورزشی جهانی در گیلان باعث رونق کسب و کار در حوزه گردشگری خواهد شد 

در ادامه مجید فاتحی معاون فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: توجه ای که در سازمان منطقه آزاد در رابطه با موضوعات ورزشی ایجاد شده است در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی است که همه سازمان ها و ارگان ها به نحوی باید اقدام کنند.

فاتحی با اشاره به اولین اقدامی که در همین راستا صورت گرفته،اقدام به ایجاد زیرساخت های ورزشی در منطقه بوده است ادامه داد:تقریبا در ۴ سال اخیر بیش از ۷ مجموعه زمین ورزشی در محلات گوناگون منطقه ایجاد شده که بزرگترین این مجموعه ورزشگاه ساحلی سیروس قایقران منطقه آزاد انزلی است.

او یکی دیگر از رویکرد ها در حوزه ورزش را توجه به توریسم ورزشی معرفی کرد و افزود:خوشبختانه اقتصاد ورزش به شکل نهادینه در منطقه آزاد در حال شکل گیری است به نحوی که بسیاری از مشاغلی که در این منطقه در حال ایجاد است رویکردی است که به اقتصاد ورزشی متصل می شود و رونق کسب و کار در حوزه گردشگری را باید به گونه ای مدیون بخشی از برگزاری اینگونه مسابقات در استان دانست.

معاون فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در انتها گفت: با تمهیدات خوبی که هییت و فدراسیون والیبال داشته اند تور جهانی ساحلی والیبال برای اولین بار با این وسعت در منطقه آزاد انزلی انجام خواهد شد.

در انتهای این نشست مریم بخشی مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت:  رشد منطقه آزاد در حوزه ورزش باعث تقویت ورزش در کل استان شده است.

اوهمچنین با اشاره به ظرفیت های مناسب موجود در استان برگزاری اینگونه مسابقات را قدمی درجهت توسعه توریسم ورزشی استان معرفی کرد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 210385
تاریخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…