در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی عنوان شد؛

برگزاری ۲۶۵ رویداد در هفته تربیت بدنی در استان گیلان / برگزاری نمایشگاه دستاوردهای ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی در رشت

گیل نگاه/شقایق نوشاد: نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش ظهر امروز ۱۸ مهر ماه در سالن اجتماعات این سازمان برگزارشد.

مریم بخشی مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان در این نشست با بیان اینکه ۲۶ مهرماه تا ۲ آبان هفته تربیت بدنی نام گذاری شده است افزود: این هفته نماد نشان دادن دستاوردهای استانی ما است و تمامی برنامه هایی که ما در این هفته برنامه ریزی شده کرده ایم با توجه به تمامی حوزه های ورزشی و فرهنگی جوانان و نوجوانان بوده است.

او در ادامه با بیان اینکه ۲۶۵ عنوان برنامه در استان در هفته تربیت بدنی برنامه ریزی شده است ادامه داد: اختتامیه برترین های اوقات فراغت ، افتتاح نمایشگاه توانمندی ورزش استان ، تورجهانی والیبال، مسابقات دوچرخه سواری، جشنواره های بومی محلی و روستایی، یاد واره شهدای ورزشکار و انواع برنامه های فرهنگی را از جمله رویداد های پیش بینی شده در هفته تربیت بدنی در استان است.

بخشی با اشاره به ناهنجارات اسکلتی که به دلیل شرایط خاص استان گیلان در برخی از کودکان وجود دارد که خیلی به وضوح نیستند و در سنین بالاتر امکان بروز دارند ، از ایجاد غرفه حرکات اصلاحی در نمایشگاه دستاوردها که در ۲۵ مهرماه  در مجموعه یادگار امام رشت برگزار خواهد شد خبر داد.

او در انتها ابراز امیدواری کرد که با برگزاری اینگونه برنامه ها و همچنین استقبال مردم از این رویدادها بتوانیم گام موثری در جهت توسعه ورزشی استان گیلان برداریم.

استعدادیابی و آموزش رشته های ورزشی به صورت رایگان به مدت یک ماه در نمایشگاه دستاورد ورزشی 

ابوالفضل صادقی سرپرست معاونت ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان همچنین در این نشست با بیان این که سیاست کلی اداره ورزش و جوانان در استان انجام کارهای بزرگ ورزشی است گفت: حسن بزرگ مسابقات جهانی در استان باعث بهبود زیرساخت و تاسیسات ورزشی در استان شده است.

او پخش های زنده تلویزیونی و اخبار ورزشی را راهی برای توجه و جلب مردم به رویکرد ورزش قهرمانی دانست و ادامه داد: در همین راستا تور جهانی والیبال ساحلی در بالاترین سطح در منطقه آزاد برگزار می شود و ما دنبال ادامه دار شدن برگزاری در رشته های مختلف اینگونه مسابقات برای پیشبرد ورزشی استان هستیم .

صادقی با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندیها در هفته تربیت بدنی در مجموعه یادگار امام در ۲۵ مهرماه گفت: این نمایشگاه به طور کلی ۲ هدف  کلی همگانی و قهرمانی را دنبال می کند.

او ادامه داد: در بحث همگانی در نظر گرفته شده است تا همه افراد بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت بتوانند به صورت عملی از این نمایشگاه استفاده کنند به این صورت که همه هییت ها در این نمایشگاه در غرفه های خود موظفند تا رشته های خود را به صورت عملی آموزش دهند.

صادقی در بخش قهرمانی نمایشگاه توانمندی ورزشی استان این گونه توضیح داد که در این بخش یک گروه استعدادیابی تعیین شده است تا هر فردی که به اینجا مراجعه کند رشته هایی که شانس موفقیت دارند اعلام خواهد شد و بعد در همان محل نمایشگاه  امکان آموزش رشته مورد نظر خود را دارند و به مدت یک ماه به صورت رایگان ثبت نام خواهند شد.

صادقی با اشاره به این که ورزش قهرمانی طی چند سال اخیر روند نزولی داشته است ادامه داد: تلاش ما در این زمینه پیشرفت جدی در این زمینه است و برنامه هایی هم که در هفته تربیت بدنی عنوانن شده است در جهت همین موضوع برنامه ریزی شده است.

صادقی سیاست گذاری کلی مجوعه ورزش و جوانان استان را نیز استعدادیابی و حمایت در ورزش های پایه اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی هایی که هییت ها و سازمان ورزش و جوانان انجام شده است امیدواریم تا شاهد توسعه ورزش در تمامی زمینه ها باشیم و استان گیلان را به جایگاهی که استحقاق آن را دارد برسد.

او در انتها گفت: ما سعی داریم تا پایگاه های قهرمانی به تمام استان منتقل شود تا بحث استعدادیابی در تمامی حوزه های ورزشی در تمام استان صورت گیرد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 210392
تاریخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…