در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان مطرح شد:

مسیر فنی و حرفه ای مهمترین و اصلی ترین مسیر برای ایجاد مشاغل پایدار در جامعه است

گیل نگاه/ گروه اجتماعی: آیین تودیع و معارفه مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان عصر امروز در رشت برگزار شد. (گزارش تصویری)

دکتر حاتم زاده معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور در مراسم تودیع و معارفه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: امیداریم محمد حسینی مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه ای گیلان اجتماعی سازی مهارت های فنی و حرفه ای را در گیلان در اولویت کاری خود قرار دهد و با نگاه جدید سیستم فنی و حرفه ای گیلان را به سمت خلاقیت و نوآوری سوق دهد.
وی افزود: باید جسارت داشته باشیم در مسیرهایی برویم که قبلا نرفته ایم .
حاتم زاده با بیان اینکه همواره از مهندس حسینی انتظار خواهیم داشت که اعلام کند با مدیریت خود چه مشکلی را در استان حل کرده است و حتما نگاه پروژه ای به مهارت داشته باشد.
وی تصریح کرد: برگزاری کلاسهای آموزش مهارتی به تنهایی کافی نیست و باید بررسی کنیم که پیامد این آموزش ها برای استان گیلان چه بوده است.
او ادامه داد: مرکز ایده آل فنی و حرفه ای مرکزی است که صنوف در برنامه ریزی آن مشارکت جدی داشته باشند.
حاتم زاده خاطرنشان کرد: مرکزهای آموزش فنی و حرفه ای ملک مشاع همه فضاهای کسب و کار هستند.
وی افزود: در آموزش های فنی و حرفه ای باید به ضرورت های اجتماعی، اقتصادی توجه کنیم.
حاتم زاده تصریح کرد:برای توسعه جامعه در حوزه فرهنگی و تکنولوژی بازهم توجه به مهارت ها حرف اول را می زند.
در ادامه این مراسم عطایی پور در مراسم تودیع خود گفت: مهارت آموزی از مولفه هایی است که به ارتقای بهره وری اقتصاد کمک می کند.
وی افزود: مهارت آموزی اشتغال پایدار را در جامعه به دنبال دارد و گیلان برای اجرای این امر از ظرفیت های بالایی برخوردار است.
عطایی پور خاطرنشان کرد: همانطور که استراتژی مهم سازمان فنی و حرفه ای کشور ارتباط مراکز با بازار کاراست، در استان نیز برای تحقق این امر باید برنامه ریزی شود.
وی گفت: کیفی سازی مهارت های آموزشی به جد در کشور دنبال می شود و برای پرداختن به این بخش در گیلان می توان گامهای موثری برداشت.
در ادامه محمد حسینی مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه ای گیلان در مراسم معارفه خود گفت: از اینکه بعد از ۱۴سال به جمع همکارانم در گیلان بر می گردم بسیار خرسندم.
وی افزود: شرایط جامعه ایجاب می کند که مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان گامهایی شتابان در پیش بگیرند.
وی افزود: هیچ توسعه ای در جامعه بدون فعالیت موثر فنی و حرفه ای قابل تصور نیست.
حسینی خاطرنشان کرد: کشورهایی که امروزه در بالای جداول بهره وری قرار گرفته اند، اهتمام ویژه ای نسبت به آموزش مهارت های فنی و حرفه ای داشته اند.
وی افزود: مسیر فنی و حرفه ای مهمترین و اصلی ترین مسیر برای ایجاد مشاغل پایدار در جامعه است.
حسینی تصریح کرد: اگر به آموزش مهارت ها در استان بی توجهی شود، خسارت جبران ناپذیری بر منابع انسانی وارد خواهد شد و ما گسترش این مهارت ها را در اولویت برنامه کاری خود داریم.

(۰)(۰)


کد مطلب: 212038
تاریخ: ۲۸ مهر ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…