استقبال کودکان مهدکودک ناردن فومن از چند حیوان آسیب‌دیده انجمن آناهیتا

گیل نگاه: کودکان مهدکودکی در فومن به منظور آشنایی با فرهنگ برخورد با حیوانات، پذیرای چند حیوان آسیب‌دیده تحت حمایت موسسه آناهیتا شدند.
چهارشنبه گذشته، چند سگ آسیب‌دیده که مورد آزار حیوان‌آزارها قرار گرفته بودند و سپس تحت حمایت شفاخانه آناهیتا بهبود یافته بودند توسط عوامل این شفاخانه به مهدکودک ناردن در شهر فومن برده شدند تا کودکان با آسیب‌هایی که بر اثر آزار به حیوانات اتفاق می‌افتد آشنا شود.
مدیر مهدکودک ناردن هدف از این کار را فرهنگ‌سازی خواند و گفت: ما خواستیم به بچه‌ها بیاموزیم که با حیوانات آشنا شوند و بدانند که آن‌ها چطور زندگی می‌کنند و چطور باید با آن‌ها برخورد کرد.
او افزود: می‌خواهیم به بچه ها بیاموزیم که هر جایی در محیط حیوان آسیب‌دیده‌ای دیدند به آن کمک کنند و از آزار حیوانات پرهیز کنند. چون حیوانات هم درد را درک می‌کنند و در صورت آسیب باید از آن‌ها مراقبت کرد.
ناردن دومین مهدکودکی است که پذیرای حیوانات آسیب‌دیده موسسه آناهیتا می‌شود. پیش از این مهدکودکی در صومعه‌سرا نیز برنامه‌ای برای فرهنگ‌سازی برخورد کودکان با حیوانات آسیب‌دیده ترتیب داده بود.
***
همچنین پنجشنبه گذشته، مراسم گلریزان برای کمک به انجمن حمایت از حیوانات آناهیتا که تنها موسسه رسمی فعال در این حوزه در گیلان است، در مرکز این انجمن در لاکان رشت برگزار شد.
در این مراسم، مقداری کمک نقدی و غیرنقدی اعم از مواد خواکی و بهداشتی مورد نیاز جمع‌آوری شد.
آزاده محجوب، مدیرعامل انجمن حمایت از حیوانات آناهیتا در این زمینه گفت: ما با امکانات و هزینه شخصی و عده‌ای از حامیان حیوانات بیش از سیصد حیوانات آسیب‌دیده را در آناهیتا نگهداری می‌کنیم. از مردم نیز انتظار داریم همان‌طور که هر حیوان آسیب دیده‌ای پیدا می‌کنند برای ما می‌آورند و یا حتا فقط زنگ می‌زنند و آدرس می‌دهند، از این حیوانات آسیب‌دیده که بعضا قربانی بی‌رحمانه عده‌ای شده‌اند حمایت کنند. هزینه درمان این حیوانات بسیار بالاست، همین‌طور هزینه نگهداری از آن‌ها که بعضی‌هاشان قطع نخاعی هستند. امیدوارم همه مردم به سهم خودشان در این مورد دغدغه داشته باشند.

(۰)(۰)


کد مطلب: 212337
تاریخ: ۱ آبان ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…