معاون ظریف: ۱۳ آبان جز یک جنگ روانی هیچ چیزی نیست/ از رسانه ها ناراحت نیستیم

گیل نگاه: معاون اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ۱۳ آبان ماه جز یک جنگ روانی از سوی آمریکایی ها چیزی جدیدی نیست، گفت: بحث spv (خط مالی اروپا برای ایران) در حال پیگیری است و امیدواریم به زودی پیشنهادات اروپایی ها که باید ارزش ماندن ایران در برجام را داشته باشد، دریافت کنیم.
غلامرضا انصاری معاون اقتصادی وزارت امور خارجه در گفتگو با الف، در مورد اعمال تحریم‌های ۱۳ آبان آمریکا علیه ایران اظهار داشت: در مورد تحریم‌ها، وزارت امورخارجه بسیار فعال بوده است؛ چه در حوزه کاری آقای عراقچی و چه در حوزه معاونت اقتصادی وزارت خارجه بسیار فعال بودیم.

وی افزود: در بحث تحریم‌ها چه در دوره اول (مرداد ماه) و چه در دوره دوم (آبان ماه) اقداماتی انجام دادیم و فکر نمی‌کنیم که ۱۳ ابان اتفاق خاصی رخ دهد و اعمال این تحریم‌ها بیشتر جنگ روانی است که آمریکایی راه انداخته‌اند، چراکه آمریکایی‌ها هر کاری که می‌خواستند انجام دادند و همواره تهدیدهای مختلفی و دستور العمل هشدار دهنده‌ای عیله ایران اعمال کرده اند.

انصاری با بیان اینکه ۱۳ آبان جز یک جنگ روانی چیزی جدیدی نیست، گفت: این ارزیابی وزارت خارجه کاملا درست است و وزارت خارجه کار خود را از زمانی که آمریکا از برجام خارج شده به صورت گسترده و فعال چه در حوزه خارجی و چه در حوزه کشورهای منطقه و فرامنطقه ای آغاز کرده و در حال انجام است.

معاون وزارت خارجه بیان کرد: در حوزه اروپا نیز انجام اقدامات بر عهده آقای عراقچی بوده، که تاکنون نیز این اقدامات بسیار خوب پیش رفته است که بحث spv (خط مالی اروپا برای ایران) در جریان است و امیدواریم به زودی پیشنهادات اروپایی ها را دریافت کنیم؛ پیشنهادات کاربردی برای اینکه ارزش ماندن ایران در برجام را داشته باشد.

وی در ادامه گفت: وزارت خارجه با سایر کشورها هم در مورد تحریم‌ها ارتباط بسیار فعالی دارد و چه آنهایی که زمینه کار  به صورت مستقیم فراهم است و چه آنهایی که به صورت غیر مستقیم بین کشورها و سازمان برقرار می‌شود، مثل در حوزه‌های بانکی، تجاری و همچنین خرید و فروش را پیگیری خواهیم کرد.

انصاری در مورد رسانه‌ها با انتقاد به اینکه به منفعلانه عمل می‌کنند، و در بخی موارد نقش تحریک کننده را دارند، بیان کرد: رسانه‌های ما باید بیشتر کار کنند و تحریک کننده خیلی خوب هستند که ما ناراضی نیستیم، زیرا به عنوان یک تکلیف ملی و تکلیف اسلامی، مجبوریم همه توان خود را با توجه به تجربیاتی که در وزارت خارجه داریم، به کار گرفته و این مسیر را ادامه دهیم و از رسانه‌ها هم ناراحت نیستیم انتقاد می‌کنند و اینگونه می نویسند.

انصاری با باین اینکه یکسری از کارها را نمی‌توانیم بیان کنیم و بگوییم که چه اقداماتی انجام می‌دهیم و یا داده شده است، گفت: کار ما دو بخش است، یکسری کلیاتی است که مطرح کردم و بخش دیگر هم نمی‌توان بیان کرد که با توجه به ارق ملی بخواهند در مورد آن صحبت کنیم و  اهمیت شدیدی که در مورد فعالیت‌های ایران در خارج از کشور وجود دارد.

وی همچنین از انتخاب سفیر ایران در هند خبر داد و گفت: آقای چگینی به عنوان سفیر ایران در هند تعیین شده که سه چهار روز دیگر عازم این کشور خواهند شد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 212411
تاریخ: ۱ آبان ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…