امیری: امیدوارم هر 4 وزیر از مجلس رای اعتماد بگیرند

جلسات روحانی با جریانات سیاسی ارتباطی به رای اعتماد به وزرا ندارد

گیل نگاه: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: نگاههای حزبی و سیاسی در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی وجود نخواهد داشت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی فارق از نگاههای حزبی به موضوع صلاحیت وزرای پیشنهادی می پردازند.
به گزارش اعتماد آنلاین، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور به شاخص‌های مدنظر دولت برای معرفی وزرا اشاره کرد و گفت:  وزرای پیشنهادی بر اساس یک شاخص‌هایی توسط رییس‌جمهور انتخاب شدند که کارآمدی یکی از مهمترین شاخص‌های معرفی وزرا است.

او ادامه داد: مجلس شورای اسلامی اختیار قانونی دارد و نهایتا باید به وزرا رای اعتماد بدهد.

این معاون رییس جمهور با بیان اینکه نگاه‌های سیاسی در رای اعتماد نمایندگان به وزرا وجود ندارد، تاکید کرد: برداشت من این است که نگاه‌های حزبی و سیاسی در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی وجود نخواهد داشت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی فارغ از نگاه‌های حزبی به موضوع صلاحیت وزرای پیشنهادی می‌پردازند.

امیری ابراز امیدواری کرد که هر ۴ وزیر پیشنهادی دولت از مجلس رای اعتماد بگیرند و گفت: بسیار امیدوارم در زمان باقی مانده تا بررسی وزرای پیشنهادی در مجلس با توجه به گفت‌وگویی که میان نمایندگان با وزرای پیشنهادی در فراکسیون‌ها، کمیسیون‌ها، مجامع استانی، گفت‌وگوهای دو جانبه صورت می‌گیرد، هر ۴ وزیر رای خوبی از مجلس بگیرند.

امیری در خصوص برخی شائبه‌ها مبنی بر جلسات روحانی با جریانات سیاسی به منظور رای آوری وزرای پیشنهادی، گفت: این جلسات و نشست‌ها برنامه‌ها روتین آقای رییس‌جمهور است. آقای روحانی هر چند وقت یک بار با جریانات مختلف سیاسی نشست خواهند داشت و این نشست‌ها قرار است تداوم داشته باشد.

او همچنین در خصوص زمان برگزاری نشست رییس جمهور با اصولگرایان گفت دفتر رییس جمهور این برنامه را تنظیم می‌کند و تاریخ این نشست هنوز مشخص نیست.

(۰)(۰)


کد مطلب: 212467
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…