رئیس سازمان دانشجویان ایران:

مسابقات ملی مناظره دانشجویان تمرین گفت وگو برای جامعه جوان است / مناظره گیلان یکی از با کیفیت ترین مراحل منطقه ای در سطح کشور بود

گیل نگاه: رئیس سازمان دانشجویان ایران، مسابقات ملی مناظره دانشجویان را تمرین گفت وگو برای جامعه جوان دانست و گفت: یکی از تفاوت های جدی مسابقات ملی مناظره دانشجویان با سایر مسابقات مناظره ای در جهان محوریت اخلاق است.

به گزارش ایسنا ، مهدی کاظمی خالدی در آیین اختتامیه مرحله منطقه ای شمال و شمال غرب هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد،(گزارش تصویری) برگزاری این مرحله از مسابقات در استان گیلان را یکی از بهترین و با کیفیت ترین مراحل منطقه ای در سطح کشور دانست و اظهار کرد: دانشجویان شرکت کننده در این مسابقات بیش از هفت ماه است که در حال مطالعه و تمرین و تلاش هستند.

وی با بیان اینکه مسابقات مناظره در کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای اسلامی با الگوها و روش های متفاوتی برگزار می شود، گفت: اصل برگزاری مسابقات مناظره ایجاد فضایی برای تمرین گفت وگوست و لذا «رقابت» قدم بعدی و «نتیجه» قدم آخر است تا به جذابیت مناظره بیفزاید.

رئیس سازمان دانشجویان ایران معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کشور ادامه داد: برای اینکه بتوانیم فضای آزاداندیشی و نقد و مناظره علمی خوبی را ایجاد کنیم، باید جامعه جوان دانشگاهی این تمرین را داشته باشند لذا مسابقات ملی مناظره دانشجویان تمرین گفت وگو برای جامعه جوان است.

کاظمی خالدی، با اشاره به دیگر خروجی های مسابقات ملی مناظره دانشجویان، تصریح کرد: دانشجویان شرکت کننده در این مسابقات در درجه اول جسارت اعلام نظر صریح خودشان را در مسائل روز جامعه نشان دادند.

وی با تاکید بر اینکه باید یاد بگیریم در یک فضای منطقی و اخلاقی به بیان علمی نظر خودمان بپردازیم، یادآور شد: متاسفانه این ضعف در فضای دانشگاهی ما وجود دارد.

این مسئول فرهنگی، یکی از تفاوت های جدی مسابقات ملی مناظره دانشجویان با سایر مسابقات مناظره ای در جهان را محوریت اخلاق دانست و اضافه کرد: در مسابقات مناظره کشورهای اسلامی هم مسئله اخلاق دیده نمی شود، اما سازمان دانشجویان ایران از ابتدا در طراحی مسابقات ملی مناظره اخلاق گفت وگو را به عنوان یکی از محورهای مهم مد نظر قرار داد.

وی برگزاری مناظره های گروهی را یکی دیگر از ویژگی های مسابقات ملی مناظره دانشجویان دانست و گفت: تاکید داشتیم که دانشجویان به صورت گروهی بیایند و درباره مسائل تحقیق و مطالعه کنند و به بیان نظر خود به صورت گروهی بپردازند.

رئیس سازمان دانشجویان ایران، با بیان اینکه دانشجویان شرکت کننده در مسابقات مناظره سرمایه های کشور هستند که نباید به راحتی از آنها بگذریم، خاطرنشان کرد: از دانشجویان می خواهم خودشان برای ترویج فضای گفت وگو و مناظره در ابعاد، موضوعات و الگوهای مختلف جامعه تلاش کنند و جهاددانشگاهی این ظرفیت را دارد که این حرکت را همراهی کند.

کاظمی خالدی، با تاکید بر لزوم بهره گیری از نظرات دانشجویان شرکت کننده در مسابقات ملی مناظره به عنوان نماینده قشر دانشگاهی جهت حل مسائل و مشکلات استان، متذکر شد: مسابقه ملی مناظره دانشجویان یک روش از هزاران روش برای بسط و ترویج فرهنگ گفت وگو در جامعه است لذا از همه نوآوری ها و خلاقیت ها در این حوزه استقبال می کنیم و بی تردید تجربه موفق استان ها در کشور اجرایی خواهد شد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 212579
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…