در کارگاه آموزش سواد مالی در رشت مطرح شد:

سواد مالی حلقه اول زنجیره اشتغال و کار آفرینی جوانان

گیل نگاه/گروه اقتصادی: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.

فرشاد نوروزپور مشاور استاندار گیلان در امور جوانان در آغاز این کارگاه گفت: سواد مالی پبش نیاز جوانان ما برای ورود به کسب و کارهای پایدار است.
نوروزپور  با بیان این مطلب که گیلان از استانهای برتر کشوری در برگزاری این کارگاه آموزشی است، گفت: استقبال خوب جوانان و نوجوانان استان برای حضور در این کارگاه مایه خرسندی است.
وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و راه اندازی کسب و کارهای پایدار در کشور ما که بخش عمده جمعیتی آن را جوانان تشکیل می دهد، از دغدغه های مهم است، اضافه کرد: این امر در استان ما پر رنگ تر است، زیرا گیلان از جمله استانهای کشور است که آمار جمعیتی جوانان بیکار تحصلیکرده در آن بالا است.
او خاطرنشان کرد: متاسفانه تصور برخی از جوانان ما از کار هنوز پشت میزنشینی و کارمند شدن است، این در حالیست که حجم مورد نیاز ورودی افراد برای جذب در ادارات بسیار کمتر از جمعیت متقاضیان کار در جامعه است.پس باید این افراد جستجوی شغل که اتفاقا از لحاظ کمیت و کیفیت در وضعیت خوبی هستند را به سمت حوزه های استارت اپی، تجارت های نو و ….سوق دهیم.
نوروزپور از حمایت های استانداری گیلان برای مشورت، برنامه ریزی و حمایت های مالی جوانان برای راه اندازی کسب و کارهای پایدار خبرداد و گفت: پیش نیاز جوانان ما برای ورود به فضاهای کسب و کار پایدار داشتن سواد مالی است و این کارگاه می تواند کمک موثری را برای تحقق این امر به جوانان گیلان داشته باشد.
مشاور استاندار گیلان تصریح کرد: کارگاه های آشنایی با سواد مالی حلقه اول زنجیره ای است که منجر به تحقق فرایند نتیجه مطلوب خواهد شد.حتما نوجوانان و جوانان ما باید مقدمات و اصول مدیریت مالی و اقتصادی زندگی خود را فرا بگیرند.
وی افزود: تصور جوانان و نوجوانان ما از کار این نباشد که یک ماه را در مجموعه ای کار کنند و در آخر ماه حقوقی ثابت دریافت کنند، بلکه اگر خود مولد کار باشند، موضوع فرق خواهد کرد و با پشتکار به یکی از قطب های اقتصادی و کارآفرینی در استان تبدیل خواهید شد.این چنین کارگاههایی نقطه شروع جوانان برای قرار گرفتن در ریل اشتغال و کارآفرینی است.
وی رزومه سازی و رزومه پروری را از آفت های دوره حاضر عنوان کرد و گفت: امید می رود خروجی این کارگاه ارتقای سواد مالی نوجوانان و جوانان حاضر در جلسه باشد که پرشور و با نشاط در این کلاس شرکت کرده اند.

 جوانان از مزایای سرمایه گذاری در بخش های مختلف مطلع شوند

محمد صُحفی مدرس این کارگاه نیز قبل از آغاز سرفصل های مربوطه در سخنانی با بیان اینکه مطالعه بازار، آشنایی با روشهای سرمایه گذاری در طلا و ارز، بیمه و بانک و تحلیل از بازار مسکن از جمله بخشهای مهم دوره آشنایی با سواد مالی است.
وی افزود: ما در ابتدا باید بدانیم چه نیازهایی داریم و چگونه می توانیم آنها را تامین کنیم.
صحفی پرست ادامه داد: لازم است جوانان از مزایای سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله در بورس مطلع شوند.
وی تصریح کرد: ریسک پذیری از جمله ظرفیت هایی است که باید در بین افراد تقویت شود.
صحفی پرست گفت: به روز رسانی اطلاعات و نیاز سنجی بازارها منجر به موفقیت های روزافزون افراد در محیط کسب و کار می شود و همواره برای تحقق این امر باید تلاش کرد.

(۰)(۰)


کد مطلب: 212797
تاریخ: ۴ آبان ۱۳۹۷

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
رضافیضی

سلام،چطورمیتونیم توی این کلاس شرکت کنیم

(۰)(۰)

پاسخ

کرامت سلیمی

سازمان انرژی اتمی در بولتن خبری این سازمان مقاله دروغ بودن وجود سلاح اتمی و خیالی بودن ان را منتشر

نموده است:

لینک بولتن خبری:

https://www.aeoi.org.ir/portal/file/?271451/-__-%D8%B3%D9%87-%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-1397.7.17-(1).pdf

مدیر محترم سایت اگر امکان دارد با استناد به بولتن خبری سازمان انرژی اتمی این مقاله را به عنوان یک یادداشت در صفحه اصلی سایتتان قرار دهید.

ممنون می شوم همکاری فرمایید.

(۰)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…