دردسر لباس مسی برای مرتضی احمدی

گیل نگاه:خانواده «مرتضی احمدی» یک کودک پنج‌ساله افغان که از «لیونل مسی» فوتبالیست معروف جهان پیراهن و توپ هدیه گرفت، از ترس ربودن او، از افغانستان فرار کرده و به پاکستان رفته اند.

به گزارش رسانه های تاجیکستان، والدین مرتضی احمدی که با پیراهن امضا شده مسی در مطبوعات جهانی هیاهویی را برانگیخت به رسانه ها گفتند که از ترس آدم ربایان که پیوسته انها را تهدید می کردند به پاکستان فرار کرده‌اند.

«محمدعارف احمدی» پدر مرتضی گفت که از بیم جان پسرش، او و دیگر فرزندانش از ناحیه جاغوری استان غزنی به پاکستان رفتند.

وی گفت: در ابتدا هیچ مشکلی نبود و پسرم و ما را بسیار تشویق می کردند و احترام می گذاشتند، اما این اواخر هیچکس د‌یگر سراغی از ما نگرفت ولی دزدان و آدم رباها مدام ما را تهدید به دزدیدن بچه هایم می کردند و از من مبالغ هنگفتی طلب می کردند از این رو برای تامین جانی فرزندم به پاکستان پناه آوردیم.

سال گذشته «عکس مرتضی احمدی» کودک پنج‌ساله افغان با پیراهن پلاستیکی شبیه پیراهن لیونل مسی فوتبالیست معروف جهان از طریق شبکه‌های اجتماعی پخش شد و او را در سراسر جهان معروف کرد.

خود لیونل مسی هم عکس یاد شده را در صفحه اش در توئتیر منتشرکرد. بعدااین ستاره آرژانتینی که درتیم بارسلونای اسپانیا بازی می‌کند برای هوادار خردسالش در افغانستان جنگزده یک توپ فوتبال و دو پیراهن امضا شده اش را فرستاد.

اکنون مرتضی احمدی هوادار خردسال لیونل مسی به همراه پدرومادر و دو برادر ودوخواهرش به صف مهاجران افغان در پاکستان پیوسته ‌است و در نزد خویشاوندانشان در شهر کویته پاکستان زندگی می‌کند.

(۰)(۰)

منبع: ایرنا
کد مطلب: 44521
تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…