سیاه مست بودم وقتی به «ستایش» تعرض کردم

ناگفته‌های قاتل ۱۶ ساله ستایش از زن صیغه‌ای و دوست دخترش

گیل نگاه:پرونده قتل ستایش کوچولو پس از آخرین دفاع عامل جنایت در آستانه محاکمه قرار گرفت.
امیرحسین ۱۶ ساله، روز ۲۱ فروردین ماه امسال یکی از جنجالی ترین جنایات را رقم زد و دختر ۶ ساله افغان به نام ستایش قریشی را که همسایه‌شان بود در ورامین به خانه‌شان کشاند و به طرز فجیعی کشت.
پس از افشای راز این قتل وقتی امیرحسین تحت تحقیق و بررسی‌های روانکاوانه قرار گرفت پشت پرده‌ای از زندگی وی فاش شد.
پزشکی قانونی سلامت روحی و روانی این پسر نوجوان را تأیید کرد و جسد ستایش کوچولو نیز برای اینکه مشخص شود دختربچه هدف تجاوز قرار گرفته معاینه شد.
تحقیقات نشان داد که امیرحسین در ۱۶ سالگی به سر می‌برد و خردادماه وارد ۱۷ سالگی می‌شود که نیاز است تا رشد عقلی‌اش نیز در پزشکی قانونی بررسی شود و طبق قانون حمایت از مجرمان زیر ۱۸ سال با وی برخورد قضایی صورت گیرد.
تیم قضایی و پلیس دریافت که قاتل ۱۶ ساله نه تنها در ۱۵ سالگی هرازگاهی مشروب مصرف می‌کرده است بلکه در‌‌ همان سن و سال روابط نامشروعی نیز با جنس مخالف داشته و روز جنایت وقتی در مدرسه بوده در موبایل یکی از دوستانش فیلم مبتذل تماشا کرده و همین عامل بوده تا بعدازظهر دست به چنین اقدامی بزند.

آخرین دفاعیات قاتل ستایش کوچولو
امیرحسین در جلسه بازپرسی، روز حادثه را اینگونه توضیح داد: «ستایش همیشه برای بازی با تبلت خواهرزاده‌ام به خانه ما می‌آمد. آن روز هم او برای بازی با خواهرزاده‌ام آمد. وقتی خواهر و خواهرزاده‌ام رفتند او هم رفت اما چون فکر می‌کرد آن‌ها برگشتند او هم برگشت. من مشروب خورده بودم و سیاه مست بودم. وقتی دیدم او در خانه تنها است به سراغش رفتم و با وجود تقلای او، ستایش را به اجبار مورد آزار و اذیت قرار دادم.»
این متهم که خردادماه ۱۷ ساله می‌شود افزود: «من ابتدا قصد کشتن ستایش را نداشتم اما وقتی مادرش دم خانه آمد و صدایش کرد چون نمی‌توانستم ستایش را ساکت کنم او را به طبقه بالا برده و با روسری خفه‌اش کردم. سپس جسد را داخل یک جعبه بزرگ باند قرار دادم و با اسیدی که قبلاً تهیه کرده بودم قصد از بین بردن جسد را داشتم که موفق به این کار نشدم. من حتی به دوستم هم زنگ زدم و او هم گفت اسیدی روی جسد بریزم اما چون نشد آن را از بین ببرم از خانه خارجش کردم.»
امیرحسین که سن کمی دارد در اعترافات تکان‌دهنده‌اش از رابطه‌های غیراخلاقی پرده برداشت و گفت: «من دوست دختر داشتم و چندی پیش نیز زنی صیغه کرده بودم و با آن‌ها ارتباط داشتم.»

 پرونده در آستانه رسیدگی
با توجه به اینکه همه اقدامات پزشکی قانونی، تحقیقات پلیسی و قضایی و روانکاوانه در این پرونده صورت گرفته است و امیرحسین آخرین دفاع خود را نیز ارائه داد، پرونده پس از کیفرخواست به زودی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع داده می‌شود تا امیرحسین محاکمه شده و حکم قضایی صادر شود.
بنابر این گزارش، همه مقامات قضایی و پزشکی قانونی تاکنون در زمینه نظریه پزشکی قانونی برای روشن ساختن این گره کور که به ستایش کوچولو تعرض شده یا درخصوص رشد و بلوغ عقلی امیرحسین سکوت کرده‌اند و این دو بخش را محرمانه می‌دانند.

(۰)(۰)

منبع: رکنا
کد مطلب: 44548
تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
همشهری

نبایدزودقضاوت کردولی بااعترافات بی پرده متهم حکم فقط بایداعدام درانظارعمومی صورت بگیره.

(۱۰)(۳)

پاسخ

مجتبی

عجب هیولایی بود

(۷)(۵)

پاسخ

عبدا…

خواهشا افراد با ژست روشنفکری اینقدر روی حل مسئله بصورت اساسی تاکید نکنند.غرایض حیوانی همیشه سرکش و غیر قابل کنترل میتونه بشه.
اول این جانی شیطان صفت را قصاص بکنند،بعد به تفکر شون در مورد پیشگیری از وقوع چنین جنایاتی بپردازنند.
یه ذره هم خودتون را جای اون فرشته کوچولو و خانواده دل سوخته اش بگذارید.

(۱۲)(۵)

پاسخ

سامی

جنایتی که انجتم شده قابل دفاع نیست وحکمش که مراجع مربوطه صادر خواهند کرد اما با کمی ریشه یابی لین موضوع ومودرد مشابه زیادی که متاسفانه در کشور وجامعه ما وجود دارد به این نتبجه می رسیم که خیلی از علل باعث بروز این جنایات می شو د وخواهد شد . در این میان نقش خانواده ها چه مقتول وچه قاتل متجاوز را نمی توانیم نادیده بگیریم خانواده ستایش باید بیشاز این مواظب کودک دلبندشان میشدند همین طور که خانواده قاتل نیز .۲ جامعه مانیز بی تاثیر در بروز این رفتارها نیست سخت گیری ها وسهل گیری های بی مورد در بروز این رفتار بی تاثیر نیست

(۵)(۲)

پاسخ

ممدو

به نظر من این گونه افراد یا باید اعدام شوند یا اگر اعدام نشدند بنا به هر دلیلی مثلا خانواده مقتول رضایت بده؛نباید این فرد آزاد شود وبه داخل جامعه برگردد زیرا بدون شک دست به قتل فجیع تر خواهد زد.
این جنایت یک جنایت شبیه یک قتل ناگهانی که کسی به طور انی کسی را م کشد نیست.
تو اینترنت خوندم که گویا در کرمان بوده چند سال پیش یه نفر جنایتی این گونه می کند.بعد خانواده مقتول با گرفتن یک دیه خیلی زیاد به قاتل رضایت می دهند.فاتل بعد از ازاد شده بر می گردد و در حالی که ظاهرا خوب شده و سربزیر شده و سرش به کار وبارش بوده دوباره مرتکب یک جنایت فجیعتر شده است.پس اولا باید اعدام شود واگر هم اعدام نشد در حبس ابد بماند.زیرا بدون شکل آزاد شود مرتکب قتل می شود.
در ضمن این موجود پلید هم زن صیغه ایی داشته هم دوست دوختر پس از نظر جنسی در مضیغه و فشار نبوده است.وبه حق یک پلید است که باید ۱۰بار اعدام شود.

(۸)(۳)

پاسخ

تا:

توسبزوار هم قاتل جوان که ازروی عصبانیت پدر ومادرش را کشته بود با رضایت تولیای دم بخشیده شد .تو زندان بچه درس خون وبا سوادشون بوده و بهش نمیومده آدم کشی .بعد از زندان تو نیشابور یک زن رو برا طلاهاش کشته.اینا قتل عادی میشه براشون آخه قتل عمدی فرق داره با غیر عمد

(۸)(۳)

پاسخ

بی نام:

ای کاش مجازات اعدام حلال مشکل بود ولی آمار روانشناس ها نشون میده که در جوامعی که مجازات اعدام زیاده میزان جرم و جنایت هم بالاتره. به عبارتی اعدام اثر عکس داره. جنایت بزرگتر از مال اون قاتل ۱۶ ساله سکوت. و لاپوشانی رسانه های ایرانی در برابر فجایعی از این دست هست. این سکوت و منفعل بودن ها باعث جسورتر شدن افراد شیطان صفت میشهه.

(۷)(۰)

پاسخ

خانم م از تهران

قطعا و یقیناباید اعدام میشد هرکس دختر کوچولویی داره حال اون پدر مادر رو درک میکنه و مطمئنا امثال امیر حسین حتی اگه بعد از سالها از زندان هم بیان بیرون بازهم مرتکب چنین جنایاتی میشن پس بهتر که نسلشون ریشه کن بسه

(۱)(۱)

پاسخ

الهام

به نظر من چون اون موقع بچه بوده و مشروب هم خورده بوده باید می‌بخشیدنش.واقعا تو اون سن اصلا عقل آدم کار نمیکنه و آدم راحت اشتباه میکنه .به نظر من خود پدر و مادر ستایش هم در واقع قاتلن چون اونها هم به هر حال تحت شرایطی راضی به کشتن یک نوجوان شدند که البته میتونستنن اجازه اینکارو ندن پس همه میتونن بسته به شرایط آدم بکشن .در حالی که امیر حسین به شدت پشیمون و نادم بوده .واقعا اینم راسته که میگن زمانی که آدم مشروب میخوره یا مواد میکشه شیاطین و ارواح خبیث میان سمت آدم و در ذهن و روح انسان نفوذ می‌کنن و اون فرد رو وادار به جنایت میکنن !!!

(۳)(۱)

پاسخ

رضا

فلسفه جنایت

« جنایت » به لحاظ لغت از ریشه « جن » است پس معنای لغوی آن جن زده گی تا سر حد فعالیت

و به سر انجام رسیده گی می باشد لذا غایت جنون می باشد.

جنون یعنی رسوخ جن در نفس آدمی. پس ھویت و اراده و ھوش و روح فرد بایستی در خویشتن نباشد و

در جای دیگری مقیم شده و مسخّر گشته باشد در یک شی ( تلویزیون، کامپیوتر،اتومبیل...... ) و یا یک

فرد دیگری (ھمسر یا معشوق). و امّا نفس خود آن شی یا فرد کجاست؟ در توست و تو را به تسخیر

آورده است و درجھت اھداف خود تحت فرمان گرفته و بھرکاری وامیدارد. پس جن تو بواسطه نفس آن فرد

یا چیز دیگر بر تو رخنه می کند. زیرا اجنّه ھمواره از وجود انسان بعنوان یک وسیله استفاده می کنند.

ھر جنایتی بخاطر تصاحب و تملک چیز یا کسی انجام می گیرد. زیرا فرد از خود – بیگانه در قحطی وجود

است و می خواھد از طریق تصاحب یک چیز دیگری احساس وجود نماید. چنین واقعه ای معمولاً تحت

« عشق » تقدیس می شود و لذا ھر جنایتکاری عشق را علت بدبخت شدن خود می داند. در اینجاعنوان

عشق نام مستعار جنون است که جنایت را ممکن می سازد.

از کتاب " دایره المعارف عرفانی " استاد علی اکبر خانجانی جلد سوم ص۷۱

(۰)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…