استیضاح شهردار آستارا شکست خورد؛

حضور علی کوهی در شهرداری آستارا ۹ ساله شد

گیل نگاه: جلسه استیضاح شهردار آستارا در ساختمان شورای اسلامی این شهر برگزار و طی آن، اعضای شورا با چهار رای موافق در مقابل سه رای مخالف، به ابقا علی كوهی در سمت شهردار آستارا رای دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر آستارا عصر دوشنبه پس از اتمام جلسه استیضاح به خبرنگار ایرنا گفت: جلسه استیضاح شهردار آستارا در صحن علنی شورای اسلامی شهر آستارا برگزار شد و اعضا با دادن چهار رای موافق و سه رای مخالف، زمینه ابقای علی كوهی را فراهم كردند.
سجاد موسوی افزود: بر اساس ماده ۷۳ قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور پس از ایراد قانونی تعدادی از اعضای شورا بر نحوه عملكرد شهردار ، تذكر به علی كوهی داده شد و شهردار نسبت به ارائه پاسخ كتبی اقدام كرد.
وی اضافه كرد: پاسخ های شهردار ، پنج نفر از اعضای شورا را قانع نكرد و سپس بر اساس درخواست حداكثر اعضای شورای اسلامی، جلسه شورا با شهردار به منظور پاسخگویی به سوالات مطرح شده برگزار شد.
موسوی با بیان اینكه پاسخ های شهردار در آن جلسه نتوانست یك سوم اعضا را متقاعد كند ، اظهار كرد: در جلسه مذكور كه در تاریخ پنجم اردیبهشت ماه جاری برگزار شد، سه نفر از مجموع هفت عضو اصلی شورا از پاسخ های شهردار قانع نشده و دو نفر قانع شدند و دو عضو دیگر شورا نیز با رای ممتنع، نظر خود را اعلام كردند كه در نهایت بر اساس قانون، جلسه استیضاح برگزار شد.
وی ادامه داد: در جلسه رسمی استیضاح نیز به سبب نرسیدن رای اعضای مخالف ابقا به میزان دو سوم، شهردار آستارا در سمت خود ابقا شد.
شهردار آستارا نیز پس از برگزاری این نشست به خبرنگار ایرنا گفت: مدیریت در شهری با جمعیت حدود ۵۰ هزار نفر، نیازمند همكاری و تعامل بیش از پیش با اعضای شورای اسلامی است.
علی كوهی افزود: خدا را شاكریم كه در هیچ دوره ای از مسئولیت بنده، شهرداری آستارا جولانگاه افكار سیاسی نبوده و تنها در راستای خدمات رسانی صادقانه به مردم گام برداشته شده است.
علی كوهی از سال ۱۳۸۶ تاكنون به صورت مستمر، شهردار آستارا بوده است.

(۰)(۰)

منبع: ایرنا
کد مطلب: 45454
تاریخ: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری کارگاه آشنایی با سواد مالی در رشت

گیل نگاه/پویا بصیری: کارگاه آموزش سواد مالی ویژه جوانان صبح امروز با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان در مرکز اموزش و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.      …

گزارش تصویری اجرای تئاتر شازده کوچولو در مجموعه خاتم الانبیاء رشت

گیل نگاه/مائده سیدی: تئاتر شازده کوچولو  عصر امروز در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت اجرا شد.                            

گزارش تصویری اختتامیه مرحله منطقه ای مناظره دانشجویان ایران با قهرمانی نماینده گیلان

گیل نگاه/مائده سیدی: مراسم اختتامیه مرحله منطقه ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان استان گیلان (منطقه شمال و شمال غرب کشور) با حضور رییس سازمان دانشجویان کشور، رییس دانشگاه پیام نور گیلان، رییس جهاد دانشگاهی گیلان، مشاور…