داماش با مقام پنجمی، مسابقات نیم‌فصل را به پایان رساند

تجربه‌ی تجربیات گذشته در داماش

گیل نگاه/احمد دقتی

داماش با مقام پنجمی، مسابقات نیم‌فصل اول فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور را به پایان رساند تا این نتیجه یک پایان برای یک نیم‌فصل از حضور داماش در لیگ دسته دوم باشد.

داماش در ابتدای کارزار مسابقات اقدام به گرفتن دو بازیکن کلیدی کرد و بدون شک اگر علی نظیف کار و محمد مختاری جز اولین نفرات لیست بازیکنان داماش نبودند به‌طور حتم هیچ‌کسی حاضر به انجام ریسک حضور در داماش نمی‌شد و خیلی از بازیکنان به‌واسطه حضور  نظیف کار حاضر به حضور در تیم داماش شدند و این در حالی بود که نظیف کار از تیم‌هایی مانند سایپا، پیکان و نفت پیشنهاد بازی داشت و به دلیل هواداران داماش حاضر به ترک این تیم نشد.

در سوی دیگر مدیریت جدید باشگاه داماش سعی کرد تا حداکثر امکانات و قراردادها را برای بازیکنان مهیا کند تا همانند سال‌های گذشته حداقل مشکل عدم پرداخت‌ها گریبان گیر بازیکنان نشود.

بازیکنان موردنیاز رامیز محمداف  طبق خواسته او جذب شدند و  در ابتدای کار رامیز تصمیم گرفت تا با حاشیه‌سازی از رضا مهدوی و مصطفی حاجتی بگذرد و خط قرمز بر روی نام این دو بکشد که درنتیجه‌ی این رفتار او مهدوی را مانند لقمه‌ای آماده تقدیم سپیدرود کرد؛ تا اینجا کار باید گفت که مهدوی حداقل بر روی ۹ امتیاز باشگاه سپیدرود تأثیر مستقیم داشته است.

داماش متحول شده وارد مسابقات شد اما نتایج این تیم آن‌چنان دلخواه هواداران نبود تا بالاخره  زمزمه‌های «حیا کن و رها کن» برای رامیز محمداف سر داده شود. بعد از رامیز محمداف چرخه گردون مربیان داماش به نام هادی طباطبایی رسید.

طباطبایی یک تیم نصفه و نیمه را از رامیز تحویل گرفت که بازیکنانش به جهت نداشتن آمادگی بدنی کافی و به کار گرفته نشدن در پست‌های مناسب در حد انتظار همگان ظاهرنشده بودند و دردسرهای تازه این تیم دوباره یکی پس از دیگری خود را نشان داد.

در نیم‌فصل و درحالی‌که هادی طباطبایی در دانمارک حضور داشت به روش نه‌چندان جالب از سوی مدیرعامل باشگاه با چند بازیکنان تماس گرفته شد و به بازیکنان اعلام شد که به دنبال تیم جدیدی باشید تا بازهم خرج دوباره‌ای روی دست مدیریت باشگاه با توجه به مشکلات مالی گذاشته شود.

اما حالا با توجه به مشکلات داماش در چند پست خاص می‌توان با جذب چند بازیکن این نقص را برطرف کرد. بسیاری از بازیکنان باتجربه تیم همانند علی نظیف کار می‌توانند در روزهای سخت پیش رو تیم را به جلو حرکت دهند اما  این حرکت روبه‌جلو یک شرط دارد و آن به‌کارگیری درست از بازیکنان این‌چنینی است. تجربیات سپیدرود در مورد سهیل حق‌شناس در سال‌های گذشته می‌تواند یک تجربه خوب برای هادی طباطبایی باشد.

نکته جالب این است بعضی از افرادی که تا دیروز برای بستن قرارداد با بازیکنان در خانه‌ی آن‌ها حضور داشتند در حال حاضر تبدیل به دشمنان شماره یکشان شده‌اند که نباید از تأثیر این حواشی بر روی بعضی از تصمیمات چشم‌پوشی کرد.

در تفکرات طباطبایی تحولی تازه و سراسر نقش بسته است و برای رسیدن به این تحول بازیکنان جدید باید حداقل برای یک نیم‌فصل کنار یکدیگر بمانند تا با شرایط جدید خود را تطبیق بدهند و این کیفیت روزهای بی‌ثمر سپری‌شده با رامیز را نشان می‌دهد.

اتفاقات برشمرده این نکته را  یادآوری می‌کند که باید با داشته‌های خود روبه‌جلو حرکت کرد و حضور برخی از بازیکنان در پست‌های کلیدی باید به‌دقت موردبررسی قرار بگیرد و احساسی عمل کردن و به‌یک‌باره کنار گذاشتن بازیکنانی که در تمرینات جز بهترین‌ها بودند جای سوال دارد و باید به دلایل این کنار گذاشتن‌ها به‌صورت موشکافانه پرداخت.

در اولین تجربه هادی طباطبایی به‌عنوان سرمربی باید این را به خاطر سپرد که در لیگ فرسایشی دسته دوم باشگاه‌های تجربه در کنار جوانان می‌تواند تیم را به سرمنزل مقصود هدایت کند و اشتباهات نیم‌فصل  رامیز محمداف بازهم در حال تکرار است و هیچ‌گاه در تیم‌های گیلانی نمی‌توان با یک تحول عمیق در مدت‌زمان کوتاهی به نتیجه دلخواه رسید.

 گيل نگاه: انتشار اخبار و يادداشت های دريافتی به معنای تاييد محتوای آن نيست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 83951
تاریخ: ۲۳ آذر ۱۳۹۵

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری
به روایت تصویر؛

گذری به دوشنبه بازار شفت

گیل نگاه/ اشکان شعبانی: بازارهای هفتگی با افزایش راهها و گسترش شبکه های ارتباطی هنوز درعرصه اقتصادی و اجتماعی جاذبه های سنتی خود را حفظ کرده اند به طوری که می توان آنها را از جمله جاذبه های توریستی…

گزارش تصویری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گیلان با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان

گیل نگاه/مائده سیدی: جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گیلان ظهر امروز با حضور  محمدمهدی تندگویان  معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان و مصطفی سالاری استاندار گیلان برگزار شد. در این جلسه که در سالن الغدیر…

گزارش تصویری آیین اختتامیه اولین دوره ملی توانمندسازی کارآفرینی در بندر انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: آیین اختتامیه اولین دوره ملی توانمندسازی کارآفرینی و انتخاب جوانان کارآفرین برتر کشور صبح امروز (25 اردیبهشت) با حضور معاون امور ساماندهی جوانان وزیر ورزش و جوانان و استاندار گیلان در دهکده ساحلی بندر انزلی…