شرمنده يك رستگارى

يك زن، يك شهر و يك رستگارى در باران

مختار جباری

مشاورعالی شهردار رشت

در دهه هفتاد روزنامه سلام چاپ ميشد، روزنامه سلام ارگان غير رسمى جناح چپ بود ،در دهه هفتاد تقسيم بندى نيروهاى سياسى كشور مبتنى بر دوگانه چپ و راست بود.

روزنامه سلام در يكى از سرمقاله هاى خود كه نقد و اعتراضى به رفتار جريان راست در به تنگنا قرار دادن جريان چپ بود پرداخته بود، عنوان سرمقاله چنين بود…«رو مردانه پوش كه زنانه ميدوزند»

به انتخاب اين عنوان براى سرمقاله روزنامه سلام همان موقع اعتراض داشتم و يك روز كه آقاى عبدى را ديدم اين گله را به ايشان كه سردبير اين روزنامه بود گفتم.

چند روز پيش در راهرو دادسرا ديدم زنى ايستاده تا پاسخ درست رفتارى خود را بدهد،ديدم زنى ايستاده تا پاسخ بدهد جز به منافع شهرش نمى انديشد،ديدم زنى ايستاده تا پاسخ بدهد كه چگونه در برابر زياده خواهان و رانت خواران مانده و سر خم نكرده و…

بر مردانگى اين شهر گريستم اين زن ايستاده در گرد و غبار ،اين زن ايستاده در اين فضاى مه گرفته شهرم كسى نبود جز رستگار شهردار منطقه سه، همه به او بد كرديم چه آن مردان كه از او ميخواستند از حق شهر و مردمش بگذرد،چه مخالفين شهردار كه به غبار آلود كردن فضا عليه شهردارى پرداختند و آنقدر در بغض عليه شهردار فرو رفتند كه ندانستند اين فضاى غبارآلود فقط بنفع كسانى است كه كيش منفعت دارند و دانسته و ندانسته معرفت و خير انديشى را در آن بغض تيره ،آلوده كرده اند.

آن روز رستگار نبود كه در راهرو دادسرا ايستاده براى پاسخگويى بود آنروز رستگارى بود كه آنجا مظلومانه ايستاده بود، تنها در خود با چشمان نگران به اين شهر غبار آلود بايد دست مريزاد گفت به آن قاضى كه آن روز در عمق تنهايى رستگار حق بودن او را ديد.

كاش روزنامه سلام هنوز چاپ ميشد و ميگفتم تيتر بزنيد… يك زن يك شهر و يك رستگارى در باران.

 گيل نگاه: انتشار اخبار و يادداشت های دريافتی به معنای تاييد محتوای آن نيست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 84053
تاریخ: ۲۳ آذر ۱۳۹۵

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
آوا

موفق باشن خانم رستگار ...تبریک میگم بهشون

(۶)(۸)

پاسخ

مهندسین مشاور فرجاد

چه تمجید نامه ای از دکتر جباری بود... روزی هزار نفر دادسرا می روند و پاسخ میدهند نیازی به این گونه نوشتن نبود ... زمان انتخابات شورا نزدیک است و گیل نگاه هم شده تریبون سوء استفاده ی اقایان...

(۶)(۴)

پاسخ

خدابخشی

"در نهایت زمانی فرا می‌رسد
که باید میان تماشاگر بودن
و عمل یکی را برگزید!
این
معیار انسان شدن است..."

جناب آقای دکتر جباری سپاس  بیکران بر شما که دیدید و بیان نمودید ،و درود بر تو ای شیرزن شهر بارانی که نماد صبر و استقامتی. ستایشت میکنیم.

(۶)(۶)

پاسخ

نیما

به خودم می بالم که همچنین بانوی مدیر و مدبری رو مدتی هست می شناسم و متاسفم که چرا جناب مختاری با این قلم توانا رو تا امروز نمی شناختم.

(۵)(۵)

پاسخ

رضا

خانم رستگار اگه این متن رو می خوانی
هم اخلاقت رو با ارباب رجوع درست کن و باهاشون با آرامش و مهربانی صحبت کن و همچنین از زدن بنر و نیوجرسی برای گرفتن طلب شهرداری به خاطر دادن حقوق خودتون و پرسنل خودداری کنید (باور کن این کار غیر اخلاقی هستش) اون وقت دیگر نیازی به رفتن به دادسرا و قلم فرسایی عزیزان نیست. در نتیجه هم احترام خودشما چند برابر شده و هم کرامت مردم حفظ می شود.
ان شا الله موفق باشید.

(۱۰)(۱)

پاسخ

گیله مرد

آلان خود این نویسنده محترم متوجه شدن چی گفتن ؟

(۳)(۲)

پاسخ

گزارش تصویری
به روایت تصویر؛

گذری به دوشنبه بازار شفت

گیل نگاه/ اشکان شعبانی: بازارهای هفتگی با افزایش راهها و گسترش شبکه های ارتباطی هنوز درعرصه اقتصادی و اجتماعی جاذبه های سنتی خود را حفظ کرده اند به طوری که می توان آنها را از جمله جاذبه های توریستی…

گزارش تصویری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گیلان با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان

گیل نگاه/مائده سیدی: جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گیلان ظهر امروز با حضور  محمدمهدی تندگویان  معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان و مصطفی سالاری استاندار گیلان برگزار شد. در این جلسه که در سالن الغدیر…

گزارش تصویری آیین اختتامیه اولین دوره ملی توانمندسازی کارآفرینی در بندر انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: آیین اختتامیه اولین دوره ملی توانمندسازی کارآفرینی و انتخاب جوانان کارآفرین برتر کشور صبح امروز (25 اردیبهشت) با حضور معاون امور ساماندهی جوانان وزیر ورزش و جوانان و استاندار گیلان در دهکده ساحلی بندر انزلی…