آیا زندگیتان بر وفق‌مراد است؟/ این ۱۵نشانه‌ را جدی بگیرید

گیل نگاه:باید با واقعیت‌ها روبه‌رو شد. برای همه آدم‌ها پیش می‌آید که گاهی احساس کنند در زندگی سقوط کرده‌اند. حالا این احساس ممکن است به دلیل از دست دادن شغل باشد، شکست در زندگی شخصی یا مردود شدن در یک امتحان و یا هر دلیل دیگری که گاهی باعث بروز حس سرخوردگی در زندگی می‌شود.
وینستون چرچیل جمله مشهوری دارد: «زندگی گذر از شکستی به شکست دیگر است بدون از دست‌دادن حس اشتیاق.»

وقتی این مطلب را مطالعه کنید درخواهید یافت حتی اگر احساس یک فرد شکست خورده را در زندگی دارید اما باز هم واقعا می‌تواند اینطور نباشد که شما فکر می‌کنید.

این نشانه گواهی بر این ادعاست که شما از پس زندگی برآمده‌اید حتی اگر غیر از این فکر کنید. گاهی دارایی‌های بسیار ساده‌ای هستند که به دلیل سادگی آن‌ها را دست کم می‌گیریم در حالیکه وقتی آن‌ها را نداشته باشیم درخواهیم یافت چقدر برایمان با ارزش هستند.

گاهی باید با جزئیات خوشبخت بود، شاید اتفاقات بزرگی که برای خوشبخت بودن منتظرشان هستیم به این زودی‌ها اتفاق نیفتند.

۱- زندگی می‌کنید و یاد می‌گیرید

هیچکس نمی‌گوید زندگی ساده است با این حال مادامیکه دست اندازهای پیچ و خم جاده زندگی آزارتان می‌دهد باید بدانید که این ماشین زندگی واقعا ارزش راندن را دارد. به شکست‌هایتان فکر کنید. باید بدانید که همه آن‌ها دلیلی داشته‌اند و در واقع بخشی از یک برنامه بزرگ‌تر بودند. هر سختی که در زندگی تحمل کرده‌اید، شما را به جایی که امروز هستید هدایت کرده است. هر آزمایشی که در زندگی متحمل شده‌اید از شما همین انسان انعطاف پذیر، قوی و ویژه‌ای را ساخته است که امروز هستید. پس باید این مسیر را با ایمان، عشق و امید هر چه بیشتر ادامه بدهید. این را بدانید که تجربیات شما را به آن آدمی که باید باشید تبدیل می‌کنند. پس اگر این آزمون و خطا‌ها را در زندگی تجربه کرده‌اید یعنی اینکه تا اینجای کار مسیر زندگی را درست پیش رفته‌اید.

۲- جای گرم و نرمی برای خواب دارید

بگذارید داستان را برایتان اینطور توضیح بدهیم. تصویری از مادری که درباره نحوه زندگی خود و فرزندش می‌گوید. او فرزند خردسالی داشت که مدام از مادرش اینطور می‌پرسید بالاخره چه زمانی می‌رسد که بتواند مثل بقیه بچه‌هایی زندگی کند که غذا می‌خورند، به مدرسه می‌روند و شب‌ها در تخت خودشان می‌خوابند. در واقع آن‌ها جایی برای خوابیدن نداشتند. مجبور بودند شب‌ها کف کثیف خیابان بخوابند، و وقتی هم که باران می‌گرفت باید بلند می‌شدند و جای دیگری را پیدا می‌کردند. همه این‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که ما در تختخواب‌های گرم و نرم خود خوابیده‌ایم و خبر نداریم آن بیرون به برخی مردم چه می‌گذرد. این را یادمان باشد که چیزهای ساده‌ای در زندگی داریم که از شدت سادگی به چشم نمی‌آیند اما هستند کسانیکه از همین سادگی‌ها هم بی‌بهره هستند.

۳- تلاش می‌کنید بهتر شوید

همین موضوع که شما بابت اینکه چیزی را که می‌خواستید به دست نیاورده‌اید ناراحت هستید، نشان می‌دهد شما در حال تلاش هستید. در نمایی بزرگ‌تر شما مرتب در تلاش برای بهتر شدن هستید و آنچه که در سرانجام مسیر این کوشش قرار دارد سعادت، خوشبختی و عشق است. فقط کافیست در طول این مسیر تسلیم نشوید. این بدان معنی نیست که شما زیادی باهوش هستید بلکه به این مفهوم است که شما توانایی مقابله با مشکلات و کنار آمدن با آن‌ها را دارید. فقط کافیست همین راه را ادامه بدهید.

۴- یک شغل دارید

از هر منظری که به این قضیه نگاه کنید وقتی شما یک شغل دارید، در واقع با یک موضوع برد- برد مواجه هستید. بهره‌مندی از شغل یک ثروت محسوب می‌شود. با این حال حتی اگر اخیرا شغلتان را از دست داده‌اید اخم نکنید. شما قبلا یک شغل داشته‌اید و این بدان معناست که باز هم می‌توانید شغلی به دست بیاورید. شاید این یک فرصت باشد برای اینکه اینبار به شغلی که دوست دارید برسید.

۵- دانش در دستان شماست

این‌روز‌ها در هر سن و سالی شما می‌توانید هر چه را که می‌خواهید یاد بگیرید. دانش گویی در دستان شماست. مادامیکه دانش، قدرت محسوب می‌شود پس باید این قدرت را به دست بیاورید ودر مسیر تحقق آروز‌هایتان از آن بهره بگیرید. بنابراین وقتی موقعیت‌های یادگیری در راه شما قرار می‌گیرند، آن‌ها را دریابید و درونشان کنکاش کنید.

۶- غذایی برای خوردن دارید

باید باور کنید که در گوشه و کنار همین شهری که در آن زندگی می‌کنیم هستند آدم‌هایی که حتی غذایی برای خوردن ندارند. برای همین از خوردن هر قاشق غذایی که بر دهان می‌گذارید لذت ببرید و شکرگزار باشید. برای وعده بعدی غذایی که قرار است میل کنید، با این دید به قضیه بنگرید که خوشبختی یعنی لذت بردن حتی از جزئیات. این جزئیات می‌توانند ساده‌ترین فاکتور‌ها باشند. مثل خوردن یک تکه پای سیب خوشمزه.

۷- قدرت انتخاب دارید

ارسطو می‌گوید: «تعالی هرگز یک حادثه نیست. آن همیشه نتیجه یک هدف والا، تلاش صادقانه و اجرای هوشمندانه است. رسیدن به بهترین و تعالی نشان دهنده یک انتخاب خردمندانه از بین گزینه‌های متعدد است. این انتخاب است نه شانس. پس مقصد خود را مشخص کنید.» لازم به توضیح بیشتر نیست، از قدرت انتخاب خود ‌‌نهایت بهره را ببرید.

۸- عشق را تجربه کرده‌اید

شما عشق راتجربه کرده‌اید. واکنش قلبتان را به یک احساس فوق العاده، حس بی‌نظیری که هرگز قبلا مثل آن را ندیده‌اید. این حس طبیعی، ساده و اساسی خاطره‌ای برای شما ثبت می‌کند که تا آخر عمر همراه‌تان خواهد بود. اگر شما جزو آنهایی هستید که عشق را تجربه کرده‌اید و این حس والا را با خود داشته‌اید، پس حتما در زندگیتان مسیر را درست رفته‌اید.

۹- آب تمیز می‌نوشید

بهتر است در این خصوص اول نگاهی به این آمار بیندازید. حدود ۷۸۳ میلیون نفر در دنیا به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند. خیلی از این افراد برای دسترسی به آب آشامیدنی سالم باید کیلومتر‌ها را طی کنند تا بلکه دبه‌ای آب تمیز به دست بیاورند.
اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند هستید پس خدا را شکر کنید و قدر‌شناس قطره قطره این آب باشید. زندگی قطعا به روی شما خندیده است حتی اگر خودتان غیر از این فکر کنید.

۱۰- یک رویا دارید

رویای شما هر چه که باشد، مهم این است که وجود دارد. شما رویایتان را خلق می‌کنید و آن را می‌پذیرید. هرگز نگذارید رویا‌هاتان از ذهن شما پاک شوند و از بین بروند. رویاهای شما‌‌ همان چیزهایی هستند که بهترین اتفاقات زندگی شما از دل آن‌ها بیرون می‌آیند.

۱۱- خوشبختیتان واقعی است

شما این قدرت را دارید تا در هر قسمتی و در هر حالتی خوشبختی را به زندگیتان بیاورید. خوشبختی شما توانایی تشخیص موقعیت‌ها و دریافتن و استفاده از آن‌ها در زندگیتان است. حال این موقعیت‌ها می‌توانند در ساده‌ترین حالت ممکن اتفاق بیفتند؛ مثلا خنده از ته دل فرزندتان. فقط کافیست این لحظه را دریابید و از شادی که در عمق آن نهفته احساس سعادت بکنید.

۱۲- لباسی برای پوشیدن دارید

موضوع فقط این نیست که شما لباسی برای پوشیدن دارید. گاهی انتخاب‌های بسیاری داخل کمد لباس خود برای پوشش در مقابلتان قرار دارد. شما می‌توانید در مراسم‌های مختلف، مختص هر مناسبت لباس خاصی بپوشید. از این موضوع لذت ببرید و شکرگزار باشید. یادتان نرود که در همین شهری که در آن زندگی می‌کنید هستند کسانیکه توانایی خرید لباس کافی را ندارند. همان‌هایی که زمستان برایشان خیلی سخت‌تر می‌گذرد.

۱۳- قدرت بخشیدن آدم‌ها را دارید

می‌توانید تصور کنید دنیا بدون بخشش چطور به نظر می‌رسید؟ تصور کنید چقدر زندگی سخت و طاقت فرسا می‌شد وقتی شما قدرت بخشیدن اشتباهات دیگران را نداشتید و به‌‌ همان نسبت دیگران هم قدرت بخشش اشتباهات شما را نداشتند. تلخی زندگی با نبخشیدن‌ها آنقدر زیاد می‌شد که به جلو پیش رفتن اتفاقی غیر ممکن بود. اگر قدرت بخشش دیگران را دارید بدانید که این یک موهبت الهی است که باعث می‌شود ببخشید و بدون اینکه در حصار کینه گرفتار شوید، زندگیتان را جلو ببرید.

۱۴- به چیزی بیشتر از خودتان اعتقاد دارید

حتما زمان‌هایی پیش آمده که بابت اتفاقات ناخوشایند در زندگیتان ناامید شده و حسابی خودتان را باخته‌اید. با این حال راه برای زندگی همچنان زیباست چون شما به چیزهایی فرا‌تر از شخص خودتان باور دارید. خداوند و ایمان به او، خانواده و دوستان و همه آنهایی که دوستشان دارید، هدف‌هایی به مراتب بزرگ‌تر برای زندگی کردن هستند که همیشه باید بابت وجودشان خدا را شاکر باشید. زندگی صرفا حول محور شخص شما نمی‌چرخد، دلایل قوی تری برای ایمان و توکل و انگیزه وجود دارد.

۱۵- این فرصت را دارید تا دوستی‌ها را رونق بدهید

این روز‌ها فاصله‌های چند هزار کیلومتری و دوری‌های فرامرزی با وجود پیشرفت تکنولوژی، سختی‌های ناشی از این اتفاق را به حداقل رسانده است. ممکن است شما از عزیزانتان دور باشید اما وقتی این امکان را دارید که هر روز آن‌ها را ببینید و با آن‌ها حرف بزنید پس اوضاع بهتر پیش خواهد رفت. تکنولوژی روی خوشی هم دارد که در اینمواقع حسابی زیبایی‌های روابط را حتی با وجود فاصله‌های بسیار دور حفظ می‌کند.

(۰)(۰)


منبع: خبرآنلاین
کد مطلب: 85368
تاریخ: ۳ دی ۱۳۹۵

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
kia

یه فکری برای بیکاری کنید,بقیه پیش کش

(۰)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری
به روایت تصویر

جشن امضای کتاب «پرواز ۶۹» اثر شایان مصلح در رشت

گیل نگاه/رضا احمدپور:   مراسم جشن امضای کتاب شعر «پرواز 69» اثر شایان مصلح شاعر و فوتبالیست گیلانی تیم فوتبال پرسپولیس پنجشنبه شب (3 خرداد) با حضور ورزشکاران، مسئولین و هنرمندان گیلانی در مجموعه یادگار امام رشت برگزار شد.…

گزارش تصویری نمایش «گفتگوی فراریان» در رشت

گیل نگاه/ آیسان حقیقت: نمایش «گفتگوی فراریان» به نویسندگی محمد زارع و به کارگردانی میلاد شجره از 2 الی 9 خرداد در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود.  

از دریچه دوربین «گیل نگاه»؛

مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب اردیبهشت‌ماه ۹۷

گیل نگاه/گروه عکس: این گزارش شامل مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب رویدادهای خبری ماه گذشته (اول تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۷) از دریچه دوربین عکاسان گیل نگاه است. در ادامه عکس‌هایی از پویا بازارگرد، رضا احمدپور، بابک جدی، آیسان حقیقت، آدینه صالح نژاد، احسان حسن‌پور، مائده سیدی، سائده محمدی، مطهر منفرد و امیرصالحغنجی را مشاهده می‌کنید.      …