مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان تشریح کرد:

شاهکار گاز ایران در گیلان رقم خورده است/ تاثیر قطع گاز ترکمنستان بر گیلان/ هدر رفت گاز در ایران بسیار زیاد است

گیل نگاه/لیلا پاکیزه: عصر امروز سه شنبه چهاردهم دی ماه کنفرانس خبری مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد.

جمشید ظهیری در این نشست گفت: امروز عمر شرکت گاز به جایی رسیده است که خدمات را باید به صورت کیفی ارائه دهیم و فرهنگ سازی در این زمینه نیاز به رساندن پیام از عاملان فرهنگی است.

تهدید ترکمنستان را به فرصت تبدیل کنیم

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در خصوص قطع مهم‌ترین مبحث گازی این روز‌ها در کشور یعنی قطع گاز تعدادی از شهرهای شمال از سوی کشور ترکمنستان گفت: باید این کار ترکمنستان که یک تهدید است را به فرصت تبدیل کنیم.

ظهیری افزود: با توجه به اینکه ۷۰ درصد سبد انرژی کشور با گاز تامین می‌شود گفت: اما معتقدیم که هدر رفت گاز در ایران بسیار زیاد است که اگر به درستی مصرف شود مشکلی پیش نخواهد آمد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان توضیح داد: شرکت گاز استان گیلان بدون ایجاد آثار سوء و تورم توانست پروژه گازرسانی طراحی شده در سال ۹۴ به روستا‌ها را به خوبی اجرا کند و تمام پروژه‌های وعده داده شده در سال ۹۵ را تا اینجا به پایان رسانده است.

بدهکار‌ترین کارخانه‌های گیلان به شرکت گاز

مدیرعامل شرکت گاز گیلان تصریح کرد: تغییر رویکرد استفاده به درستی از منابع مالی مهم‌ترین عامل اجرای بهینه پروژه‌های گازرسانی بوده است، به گونه‌ای که در عرض یک سال توانستیم با لوله گذاری ۳۰۰ کیلومتری چندین برابر سال‌های گذشته فعالیت داشته باشیم.

وی با تاکید بر اتصال ۹۰ هزار خانوار به شبکه گازرسانی از سال ۹۴ تاکنون یادآور شد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده برای سال‌های ۹۴ تا پایان ۹۶، ۷۰ هزار و ۱۱۰ خانوار از نعمت گاز بهره‌مند می‌شد که خوشبختانه تاکنون ۹۰ هزار خانوار به شبکه گازرسانی متصل شده‌اند.

ظهیری در راستای بخش وصول مطالبات تصریح کرد: با توجه به نوپا بودن صنایع گیلان، طلب شرکت گاز از این بخش حدود ۳۰ میلیارد تومان است که بیشترین طلب آن به کارخانه‌ی چوکا و سیمان است.

مطالبات شرکت گاز از بخش خانگی

مدیر عامل شرکت گاز گیلان طلب این شرکت از بخش خانگی را ۳۴ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: مقدار مطالبه شرکت گاز گیلان در بخش cng هم ۲۰ میلیارد تومان است.

این مسئول در راستای انشعابات غیرمجاز هم توضیح داد: انشعابات غیرمجاز موقعی بوجود می‌آید که مانعی در راه استفاده از گاز وجود داشته باشد. بنابراین براساس قانون منع کاربری در شهر‌ها موظفیم به منازلی که دارای پایان کار در شهر‌ها و یا دارای مجوز از دهیاری‌ها هستند مجوز بهره برداری از گاز داده شود.
ظهیری تامین انرژی مورد نیاز بخش‌های خانگی و Cng را از تعهدات وزارت نفت خواند و یاداور شد: شرکت گاز در شرایط بحرانی با تغییر نوع سوخت همواره چرخ صنعت را سرپا نگه داشته است.

او استان گیلان را سومین استان کشور در شاخص بهره‌مندی از گاز معرفی کرد و افزود: مشترکین با صرفه جویی مصرف گاز در فصل سرد مانع قطع گاز خواهند شد که لذا شایسته است تا با صرفه جویی در فصل سرد از تهدیدات به عنوان فرصت استفاده کنیم.

افزایش مصرف گاز در گیلان

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به شروع فصل سرد از ماه آذر در سال جاری خاطرنشان کرد: در آذر ماه امسال ۴۵ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته مصرف انرژی گاز داشتیم که با لحاظ افزایش ۲۰ درصدی مصرف کننده آن در سال جاری باز هم ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش مصرف داشته‌ایم.

ظهیری با تاکید بر اینکه استان گیلان در نقطه انتقال گاز قرار دارد گفت: استان گیلان روزانه ۵الی ۶ میلیون مترمکعب گاز از ترکمنستان دریافت می‌کرد که با توجه اینکه این مقدار دریافتی گاز از ترکمنستان معادل یک درصد تولید بوده نمی‌تواند اثر چندانی برای گیلان داشته باشد.

تنها شهر بدون گاز گیلان

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به بهره‌مندی ۹۹ درصدی خانوار شهری از نعمت گاز افزود: شاهکار گاز ایران در گیلان رقم خورده است و تمام شهرهای استان گیلان به جز ماسوله از نعمت گاز بهره‌مند هستند و این درحالی است که به ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ روستای گیلان معادل ۹۲ و نیم درصد روستاهای استان گازرسانی شده است.

او در خصوص پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال با اتمام گازرسانی به روستاهای جلگه‌ای ۷۸ روستا از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد که روستاهای پیرکوه دیلمان و حیران آستارا از شاخص‌ترین این روستاهاست.

به گفته مدیر عامل شرکت گاز استان با توجه به گازرسانی به اکثر شهر‌ها و روستا‌ها، گیلان در دهه فجر به عنوان استان سبز معرفی می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 87282
تاریخ: ۱۴ دی ۱۳۹۵

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری
به روایت تصویر

جشن امضای کتاب «پرواز ۶۹» اثر شایان مصلح در رشت

گیل نگاه/رضا احمدپور:   مراسم جشن امضای کتاب شعر «پرواز 69» اثر شایان مصلح شاعر و فوتبالیست گیلانی تیم فوتبال پرسپولیس پنجشنبه شب (3 خرداد) با حضور ورزشکاران، مسئولین و هنرمندان گیلانی در مجموعه یادگار امام رشت برگزار شد.…

گزارش تصویری نمایش «گفتگوی فراریان» در رشت

گیل نگاه/ آیسان حقیقت: نمایش «گفتگوی فراریان» به نویسندگی محمد زارع و به کارگردانی میلاد شجره از 2 الی 9 خرداد در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود.  

از دریچه دوربین «گیل نگاه»؛

مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب اردیبهشت‌ماه ۹۷

گیل نگاه/گروه عکس: این گزارش شامل مجموعه‌ای از عکس‌های منتخب رویدادهای خبری ماه گذشته (اول تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۷) از دریچه دوربین عکاسان گیل نگاه است. در ادامه عکس‌هایی از پویا بازارگرد، رضا احمدپور، بابک جدی، آیسان حقیقت، آدینه صالح نژاد، احسان حسن‌پور، مائده سیدی، سائده محمدی، مطهر منفرد و امیرصالحغنجی را مشاهده می‌کنید.      …