پس از تذکر استاندار درباره تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان ارسال شد؛

نامه شهردار رشت به مدیرکل صداوسیمای گیلان به منظور تنویر افکار عمومی

گیل نگاه: بنابر گزارشات عمومی اخبار ساعت ۲۰ شبکه باران پخش شده در دی ماه ۹۵ با موضوع گلایه های کارکنان شهرداری رشت مبنی بر عدم دریافت حقوق خود, شهردار رشت به منظور روشن شدن افکار و صداقت در امر اطلاع رسانی نامه ای را به مدیر کل صدا وسیمای استان جهت ارائه در همان بخش خبری مطابق حقوق قانونی ارسال کرد.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت ، دراین نامه آمده است : شهرداری رشت با تمام مشکلات موجود اعم از مشکلات مالی انباشت شده از گذشته و متاثر از رکود حاکم براقتصاد کشور و مطالبات بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریالی از دولت و دستگاههای اجرایی و همچنین بیش از ۱۵۰۰ ریال مطالبات از سایر اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز عدم همکاری لازم از سوی نهادهای مربوطه با کمبود منابع مالی مواجه گردید لذا با وجود این شهرداری تمام تلاش خود را در زمینه اجرای وظایف و تعهدات عمرانی و مالی به کار گرفته است .

در بخش دیگری از این نامه اشاره شده است : با وجود عدم استفاده شهرداری رشت از بودجه دولتی اما با تاثی از فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید بر اقتصاد مقاومتی در انجام وظایف خود در راستای عمران و آبادانی شهر اهتمام ورزیده ودر شرایطی که از سال گذشته تاکنون به دلیل کمبود منابع مالی بخش اعظمی از پروژه ها در دیگر حوزه ها متوقف یا با مشکل برخورد گردیده است ،  با این همه اجرای دهها پروژه عمرانی ، ساخت چندین پارک و فضای سبز ، ایجاد میادین میوه و تره بار و اجرای پروژه بزرگ جمع آبهای سطحی نشان از اجرای سیاستهای مقاومتی در شهر دارد.
در این نامه در زمینه عدم پرداخت حقوق پاکبانان زحمتکش عنوان شده است : که حقوق مهر ، آبان و آذر ماه این افراد پرداخت شده است و بر اساس برنامه زمانی تدوین شده که زمان پرداخت حقوق آنان بیستم هرماه می باشد ، فقط حقوق آبان ماه این افراد با تاخیر مواجه شده است و این امر از آنجا نشات گرفته که علیرغم پیگیریهای صورت گرفته توسط مدیران شهرداری برخی از شرکتهای طرف قرار داد این شهرداری در سه ماهه پاییز سال جاری هیچگونه صورت وضعیتی به این شهرداری ارائه نکرده اند ، و این درحالی است که حقوق مهر و آبان ماه این بخش ها از سوی شهرداری رشت پرداخت شده است.

همچنین با توجه به قرارداد منعقده تمامی شرکتهای طرف قرارداد متعهد به توانایی پرداخت دو ماه حقوق کارکنان خود هستند ، درصورتیکه این شرکتها به تعهد خود عمل ننمایند این شهرداری از طریق مراجع قانونی با آنان برخورد می کند.

در خصوص مساله ترافیک شهر رشت نیز دکتر ثابت قدم در این نامه و از طریق رسانه ملی ضمن عذرخواهی از عموم شهروندان ، وجود طرحهای عمرانی با لحاظ پروژه های زیرساختی متعدد همچون جمع آوری ابهای سطحی را دلیل این ترافیک خواند و به تاثیرات مثبت این طرح در درازمدت اشاره داشت.


در پایان این نامه شهردار رشت عدم پرداخت سه ماه حقوقکارمندان این شهرداری و کارمندان سازمان مدیریت پسماند را خلاف واقع دانست و اشاره داشت که فقط حقوق نیروهای حجمی بخش رفت و روب با توجه به دلایل فوق الذکر پرداخت نشده که آن هم به زودی محقق خواهد شد.

(۰)(۰)کد مطلب: 88380
تاریخ: ۲۱ دی ۱۳۹۵

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
شهروند حرفی

عصبيت هاي اين روزهاي اقاي شارمند رو بايد در اطرافيان او جستجو كرد انهايي كه چنان تار بر دست و پاي او تنيده اند كه او ديگر عاجز شده از كمترين رفتار طبيعي و عقلايي ... عصبيت های او را بايد نزد معلمان او جستجو نمود كه دو كتاب نبرد من هيتلر و اموزه هاي ماكياولي رو به او چنان خوب اموزش داده اند كه ديگر او نه شهروند منتقد ميشناسد و او را به شهروند حرفي متهم ميكند و نه شورامند ريش سفيد منتقد را حرمت ميگذارد و چنان صبورترين مرد شورا را اشفته ميكند كه او جان پدرش را قسم ميدهد و ميگويد من كه از حرفهاي تو چيزي نفهميدم و برو كار رو درست انجام بده و نه حريم نماينده عالي دولت در استان را پاس مينهد و چنان بيانيه اي از يارانش خطاب به والي استان نوشته ميشود كه ته قلب ادم خالي ميشود ...
اري عصبيت هاي عصبي ترين مرد اين روزهاي شهر باران را بايد نزد معلمان ماكياولي گر او جستجو نمود

(۲)(۲)

پاسخ

فرهاد

درود
من در نامه شهردار عصبیتی ندیدم، اما در بعضی شورانشینان منافع طلب، تا دلت بخواهد توهین و ناسزا گفتن به شهردار را دیدم. بنظرم اوضاع را بر عکس دیدید. شاید آینه جلوی شما بوده. من تا حالا ندیدم شهردار با کسی جدال بکند و یا به کسی توهین و فحاشی و بی حرمتی کند اما بعضی اعضای شورای شهر که در هنجره درانی و ناسزا گفتن ید طولایی دارند هر چه خواستند گفتند و ندیدم شهردار به یکی از این آدمهای ضد توسعه و البته منافع طلب، حرفی زده باشد.شما حتما" انتظار دارید شهردار مثل یک آدم لال و کر، بنشیند و شاهد لجن پراکنی تعدادی ضد رشتی باشد.حال که آمده مشکلات را بیان کرده بعضی آشفته نموده است. خوب اعضای شورا، می توانند یک شهردار کر و لال انتخاب کنند!

(۰)(۰)

پاسخ

گزارش تصویری
به روایت تصویر؛

گذری به دوشنبه بازار شفت

گیل نگاه/ اشکان شعبانی: بازارهای هفتگی با افزایش راهها و گسترش شبکه های ارتباطی هنوز درعرصه اقتصادی و اجتماعی جاذبه های سنتی خود را حفظ کرده اند به طوری که می توان آنها را از جمله جاذبه های توریستی…

گزارش تصویری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گیلان با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان

گیل نگاه/مائده سیدی: جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گیلان ظهر امروز با حضور  محمدمهدی تندگویان  معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان و مصطفی سالاری استاندار گیلان برگزار شد. در این جلسه که در سالن الغدیر…

گزارش تصویری آیین اختتامیه اولین دوره ملی توانمندسازی کارآفرینی در بندر انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: آیین اختتامیه اولین دوره ملی توانمندسازی کارآفرینی و انتخاب جوانان کارآفرین برتر کشور صبح امروز (25 اردیبهشت) با حضور معاون امور ساماندهی جوانان وزیر ورزش و جوانان و استاندار گیلان در دهکده ساحلی بندر انزلی…