فرماندار صومعه‌سرا خبر داد:

رانش زمین در محدوده نارنج پره تنیان صومعه سرا/سکنه باید انتقال یابند

گیل نگاه: علی فتح‌اللهی در نشست با اصحاب رسانه در خصوص وضعیت روستای نارنج پره از توابع منطقه تنیان شهرستان صومعه‌سرا که پیش از ظهر جمعه (۲۹ بهمن) برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه به دلیل شرایط جغرافیایی و توپوگرافی در منطقه سست بستر و رانشی قرارگرفته است.

وی با اشاره به زندگی ۲۱ خانوار در این منطقه، افزود: رانش زمین در نارنج پره تنیان سبب بروز مشکل برای این خانوارها شده است.

فرماندار صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: متأسفانه این رانش سبب آسیب دیدن واحدهای مسکونی این خانوارها و غیر ایمن شدن محل زندگی آنها شده است.

وی به اقدامات انجام شده از سوی ستاد مدیریت بحران شهرستان صومعه‌سرا در این خصوص اشاره و تصریح کرد: با توجه به وضعیت منطقه باید این ۲۱ خانوار به محل‌های امنی انتقال یابند.

فتح‌اللهی ادامه داد: تثبیت بستر و تأمین اعتبارات لازم از طریق ستاد مدیریت بحران بتوانیم امنیت خاطر موردنظر خانواده ساکن در این منطقه را فراهم کنیم.

لازم به ذکر است که رانش در منطقه تنیان از چندین سال گذشته آغاز شده و بسیاری از سکنه به همین دلیل منطقه را ترک و تعدادی از خانوارها باوجوداین مشکل هنوز در منطقه ساکن هستند.

رانش جدید طی هفته گذشته آغاز شده که بر اساس گفته مردم منطقه تعداد ۴۰ خانوار با مشکل ترک‌خوردگی در دیوار، سقف، کف منازل مسکونی خود مواجه شده‌اند ولی بر اساس بررسی‌های انجام شده از سوی ستاد مدیریت بحران شهرستان صومعه‌سرا این تعداد خانوار به ۲۱ خانوار کاهش یافته است. جاده و خیابان‌های عبوری منطقه نیز به دلیل رانش زمین ترک‌خورده و تردد خودروها به‌کندی انجام می‌شود.

(۰)(۰)کد مطلب: 96043
تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

گزارش تصویری

گزارش تصویری برنامه پاکسازی مشارکتی ساحل سحرخیزمحله لاهیجان

گیل نگاه/ سائده محمدی: صبح امروز و همزمان با ششمین سالگرد آغاز فعالیت انجمن رفتگران طبیعت، برنامه مشارکتی پاکسازی ساحل دریا در روستای سحرخیزمحله بخش رودبنه شهرستان لاهیجان انجام شد. منا ابروفراخ سرپرست اداره کل اجتماعی استانداری، محمد…

گزارش تصویری نمایشگاه گروهی نقاشی موزاییک در انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: نمایشگاه گروهی نقاشی موزاییک عصر دیروز، پنجشنبه 31 خردادماه در مجتمع کاسپین منطقه آزاد انزلی آغاز به کارکرد. این نمایشگاه تا 2 تیرماه ساعت 17 الی 21 در تالار فرهنگی مجتمع کاسپین دایر است.     …

گزارش تصویری اختتامیه مسابقات فوتوالی جام رمضان در منطقه آزاد انزلی

گیل نگاه/ مطهر منفرد: اختتامیه مسابقات «فوتوالی» جام رمضان عصر دیروز، پنجشنبه 31 خردادماه در مجموعه ورزش‌های ساحلی زنده‌یاد قایقران (منطقه آزاد انزلی) برگزار شد. شاهرخ شهنازی دبیر کمیته ملی المپیک، رضا مسرورمدیرعامل منطقه آزاد انزلی، علیرضا صادقی معاون اداره…