گیل نگاه: یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: شربت بیدمشک و بهار نارنج شادی و نشاط را در افراد ایجاد می کند.

شربت بیدمشک و بهار نارنج حاوی انواع ویتامین های A ، C ، D ، گروه ویتامین های B مانند B۱، B۲، B۶، اسید های چرب امگا ۳ و ۶، قند طبیعی مانند فروکتوز، آنتی اکسیدان، پروتئین، فسفر، آهن، فلاونوئیدها، منیزیم، کلسیم، روی، سلنیوم، سدیم، پتاسیم، اسید آمینه تریپتوفان و مس است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی برای بررسی خواص شربت بیدمشک و بهار نارنج و اینکه مصرف این شربت برای چه افرادی مفید است، توضیحاتی ارائه کرد:

مهم ترین خواص شربت بیدمشک و بهار نارنج

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم ترین خواص شربت بیدمشک و بهار نارنج اظهار کرد: این شربت از بروز تشنگی و عطش در افراد جلوگیری می کند و یکی از بهترین نوشیدنی های ماه رمضان است.

وی درباره خواص دیگر شربت بیدمشک و بهار نارنج عنوان کرد: این شربت بسیار آرام بخش است و از بروز تشویش، اضطراب و استرس در افراد جلوگیری می کند؛ شربت بیدمشک و بهار نارنج تپش قلب را تنظیم و بی خوابی را رفع می کند و موجب تقویت سیستم عصبی می شود.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: اسید آمینه تریپتوفان موجود در شربت بیدمشک و بهارنارنج نقش موثری در ساخت هورمون سروتونین در مغز و دستگاه گوارش دارد؛ این هورمون شادی و نشاط را در اشخاص ایجاد و از ابتلای افراد به افسردگی جلوگیری می کند؛ شربت بیدمشک و بهار نارنج موجب تقویت قوای جنسی هم می شود.

عظمایی تاکید کرد: شربت بیدمشک و بهار نارنج تصفیه کننده خون و روشن کننده پوست است و تاثیر چشمگیری در کاهش حرارت بدن، رفع جوش و خارش پوست دارد؛ این شربت سرشار از آنتی اکسیدان است و بدن را در برابر بیماری های مختلف محافظت می کند.

وی تصریح کرد: شربت بیدمشک و بهار نارنج موجب جذب کلسیم در بدن می شود و به علت ویتامین ها و املاح مدنی که دارد پوکی استخوان و آرتروز را برطرف می کند.

عظمایی یادآور شد: شربت بیدمشک و بهار نارنج چربی و فشار خون را کاهش می دهد و قند خون را هم کنترل می کند؛ این شربت برای کودکانی که دچار کم خونی، بی اشتهایی، بی خوابی، بی قراری و تنش عصبی هستند، بسیار مفید است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code