گیل نگاه: رییس جمهور روحانی بعد از پیروزی در انتخابات از برخی همکاران خود در دولت گلایه کرد و گفت:« همه هم یک جور نبودند، مختلف بودند. بعضی ها با همه توان آمدند. ما روستایی هستیم، به قولی بعضی ها گیوه را بر کشیدند و به میدان آمدند، آستین ها را بالا زدند و به میدان آمدند. اما بعضی ها پاشنه گیوه شان خوابیده بود و بر نکشیدند. لخ لخ کردند. یک مقدار راه آمدند و مسیر را آمدند و زحمت کشیدند. سعی آنان مشکور»

مصطفی داننده در عصرایران نوشت: این سخنان رییس جمهور بدین معنی بود که برخی در دولت یازدهم با او و سیاست هایش همراه نبودند. برای این افراد منافع شخصی مهم بوده است نه پیروزی تفکر روحانی در انتخابات. انتخاب این افراد به چه دلیلی بوده است مشخص نیست. باید روزی از روحانی و برخی وزرای او پرسید که چرا افرادی که همسو با دولت نبوده اند در پست مهم حضور داشتند.

مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم به حسن روحانی اعتماد کردند. روحانی که زیر شدیدترین انتقادهای و حملات جریان رقیب قرار داشت و حتی از سوی یکی از رقبا بارها به دروغ گویی و حامیان کاخ نشین ها متهم شده بود.

مردم در انتخابات اردیبهشت 96 به روحانی گفتند به او و برنامه هابش اعتماد دارند. آنها می خواهند با روحانی به زندگی بهتر برسند.

روحانی باید پاسخ این اعتماد را بدهد. انتخاب کابینه کارآمد، کارشناس و فعال می تواند اولین گام در مسیر پاسخ به اعتماد مردم باشد.

رییس جمهور باید کابینه ای را انتخاب کند که با تفکرات سیاسی روحانی همراه باشند. مردان و زنان دولت دوازدهم، گیوه نه بلکه باید کفش آهنی به پا کنند.

کابینه دوازدهم با کفش آهنی می تواند مسیر اعتدال را برای کشور باز کند. مردم از دولت یازدهم راضی بودند به خاطر همین به روحانی رای دادند. منظور از رضایت در اینجا نسبی است. حالا داستان فرق می کند. موفقیت دولت دوازدهم و رییس جمهور می تواند مسیر اعتدال و عقلانیت را برای همیشه در کشور باز و آن را نهادینه کند.

مسیری که روحانی آغاز کرده است باید ادامه پیدا کند. هنوز فراموش نکرده ایم توقفی که بعد از دولت های سازندگی و اصلاحات در کشور ایجاد شد چه بلایی سر مردم آورد. دیگر نباید اجازه داد مسیر پیشرفت کشور دچار اختلال شود.

عملکرد مثبت دولت روحانی می تواند باعث شد این تفکر در انتخابات 1400 هم گفتمان حاکم و برتر باشد. اگر دولت دوازهم نتواند رضایت مردم را جلب کند و به اهداف خود برسد شاید دوباره این کشور شاهد احمدی نژاد دیگری باشد.

در حال حاضر دولت یازدهم توانسته است به مسیر توسعه کشور برگردد. مسیری که در زمان احمدی نژاد از ریل اصلی خود خارج شده بود. حالا این مسیر باید ادامه پیدا کند. دولت دوازدهم باید ریل گذار اصلی تفکر اعتدال و عقلانیت در کشور باشد.

اعضای دولت دوازدهم از هر جناحی که هستند باید پاشنه بر کشیده از همان روز اول برای پیشرفت کشور کار کنند. آنها می توانند در سال 1400 قهرمان های جریان اعتدال نام بگیرند و یا مقصرین بازگشت پوپولیست ها به کشور.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code