استاندار در نشست صمیمی با اهالی تئاتر مطرح کرد:
چاپ
گیل نگاه: استاندار گیلان با اشاره به اینکه نگاه حمایتی بخش های عمومی و خصوصی بویژه شهرداری ها از تئاتر منجر به ترویج و گسترش آن می شود گفت: شهرداران موظف به حمایت از گسترش اجرای تئاتر با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت ها هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در نشست صمیمی با اهالی تئاتر با بیان اینکه رشته تئاتر در گیلان از سابقه درخشانی برخوردار است افزود: باتوجه به اثرگذاری این رشته در میان جامعه نیازمند اقدام های عملی در جهت ترویج و پویایی آن هستیم.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی در جامعه با ابزارهای هنری اثربخش تر است گفت: با زبان هنر و استفاده از ظرفیت هنرمندان می توان بسیاری از مسائل را در جامعه نهادینه کرد.
وی با اشاره به اینکه برای گسترش فعالیت های هنری به ردیف های بودجه ای نمی توان اکتفا کرد اظهار داشت: ردیف های بودجه ای براساس فعالیت های فاخر، پیشنهادها، طرح ها و ظرفیت های استانی در سطح کشور توزیع می شود.
وی با بیان اینکه ایجاد ساختمان مقدمه انجام بسیاری از اقدامات نیست گفت: در حوزه های فرهنگی، آموزشی، هنری و اجتماعی در صورت تمرکز بر اصل موضوع و تحقق آن، ایجاد امکاناتی همچون ساختمان به عنوان یک مطالبه اجتماعی تعریف می شود.
نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم بکارگیری ظرفیت های موجود در بخش های عمومی و خصوصی تأکید و تصریح کرد: واژه تئاتر و اقدام های هنری در دستگاه ها و یا شرکت های خدمات رسان تعریف نشده اما می توان با استفاده از ظرفیت هنرمندان بویژه در رشته تئاتر اهداف سازمانی خود را به نتیجه برسانند.
وی با تأکید بر استفاده از اماکن موجود در دستگاه های اجرایی و نیز فضاهای آموزشی برای اجراء تئاتر افزود: بسیاری از سالن ها در سطح استان با ایجاد امکانات اولیه شرایط برگزاری تئاتر را دارند که باید از آن بهره ببریم.
استاندار گیلان از تشکیل کارگروهی به منظور بررسی مسائل حوزه تئاتر گیلان خبر داد و گفت: این کارگروه به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی و با عضویت مدیران کل امور شهری و شوراها، روابط عمومی و اجتماعی و فرهنگی استانداری و نیز 3 تا 5 نفر از متخصصان حوزه تئاتر استان تشکیل می شود.
وی بهره مندی از ظرفیت دستگاه های اجرایی، فرمانداران و شهرداران در مسیر ترویج فعالیت های تئاتر در سطح شهرستان ها و تعیین تقویم زمانبندی برای اجراء در نقاط مختلف استان را از اهداف تشکیل این کارگروه عنوان و خاطرنشان کرد: شناسایی سالن ها و اماکن موجود در سطح استان و ابلاغ به دستگاه ها به منظور دراختیار گذاشتن برای اجراء تئاتر از دیگر اهداف تشکیل این کارگروه است.
دکتر سالاری اجراء تئاتر در حوزه کودک و نوجوان را یکی از فرصت های مطلوب در جهت ارتقاء سطح فرهنگ در بین افرد جامعه و بروز استعدادها از سنین کودکی دانست و اظهار داشت: آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کمال همکاری را در این خصوص داشته باشند.
وی با بیان اینکه روحیه ی لطیف هنرمندان مانع از پیگیری و مطالبه گری امور مربوط به آنان می شود گفت: در کارگروه تئاتر استان پس از تصویب برنامه ها و طرح های پیشنهادی به منظور جذب سهم بیشتری از اعتبارات ملی به عنوان یک مطالبه اجتماعی از طریق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری می کنم.
نماینده عالی دولت در گیلان افزود: در هر مقطعی که مردم از بخش های مورد علاقه استقبال بیشتری کنند مسئولان مکلف به خدمت مضاعف در آن خصوص می شوند.
در این نشست تعدادی از هنرمندان به نمایندگی از تشکل های فعال در حوزه تئاتر و نیز برخی از پیشکسوتان این عرصه به بیان دغدغه ها، مشکلات و نیز پیشنهادهای خود در مسیر گسترش برگزاری تئاتر در سطح استان پرداختند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code