گیل نگاه: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی گیلان گفت : بهره گیری از توان و تفکر جمعی نشانه حرکت رو به جلو در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی است.
 جلسه بررسی و نظارت بر اعتبارات اختصاص یافته به تشکل های مردم نهاد در راستای اجرای طرح تقسیم کار ملی با حضور جمعی از سازمان های مردم نهاد استان برگزار شد.
در این نشست منا ابروفراخ با اشاره به اهمیت کاهش آسیب های اجتماعی و نقش سازمان های مردم نهاد در این بخش گفت: اختصاص اعتبار از سوی وزارت کشور به حوزه های مرتبط با کاهش آسیب های اجتماعی اقدامی موثر جهت ظرفیت سازی ورود فعالان حوزه اجتماعی است.
وی اختصاص بالغ بر هفت میلیارد ریال به سازمانهای مردم نهاد استان را نشانه عزم جدی دولت برای بهره گیری از مشارکت این تشکل ها به حوزه های اجتماعی و فرهنگی خواند و تصریح کرد: بهره گیری از توان و تفکر جمعی نشانه حرکت رو به جلو در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی گیلان، ارتقاء سلامت و نشاط اجتماعی در روستاها، حمایت از دانش آموزان مستعد در مناطق حاشیه نشین، اجرای طرح تاب آوری زنان در مناطق حاشیه نشین و پر خطر و ... را تنها چند عنوان از طرح هایی اعلام نمود که به زودی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی اجرا می شود.
ابروفراخ در پایان خواستار ورود جدی تشکل های مردم نهاد به حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی شد و افزود: افزایش هر چه بیشتر اعتماد اقشار مختلف به سیاست های کلان در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیازمند مشارکت های مردمی است.
 سازمان غیردولتی که از آن به عنوان سمن نیز یاد می کنند، به تشکل هایی اطلاق می شود که اعضای آن گروهی از اشخاص حقیقی یا حقوقی غیرحکومتی باشند و به صورت داوطلبانه با رعایت مقررات اهداف غیرانتفاعی و غیرسیاسی را دنبال نمایند.
موضوع فعالیت سازمان های مردم نهاد مشتمل بر یکی از موارد علمی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، هنری، نیکوکاری و امور خیریه، بشردوستانه، امور زنان، آسیب دیدگان اجتماعی، حمایتی، بهداشت و درمان، توانبخشی، محیط زیست، عمران و آبادانی و مانند آن یا مجموعه ای از آنها است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code